11.08.2022 05:33
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Zajęcia koleżeńskie
Zajęcia koleżeńskie

W dniu 11.04.2016 r w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia koleżeńskie, dzięki którym mieliśmy okazję nauczyć się czegoś nowego.

Głównym celem było zaprezentowanie zabaw wspierających rozwój dziecka zapoznanych w ramach warsztatów „ Kolor, dźwięk i słowo”, których autorem jest Pani Małgorzata Koc.

„Wędrująca chusteczka”

Dzieci stoją w kole, jedno dziecko porusza się w rytm melodii trzymając chusteczkę w dłoni, następnie przekazuje innemu dziecku. Wszystko odbywa się w równym rytmie a to tworzy przepiękny obraz ruchu, dający bawiącym się ogromne zadowolenie.

„Taniec kredek”

Dzieci siedzą w parach naprzeciwko siebie. Mają w rękach kredkę. Do muzyki rozpoczynają taniec po kartce, niekiedy muzyka łączy ich i synchronizuje ruch.

„ Zabawa ruchowa do wierszyka”

W trakcie której dzieci pokazują swoim ciałem grę na instrumentach:

„Instrumenty ładne mam

Bardzo chętnie na nich gram

Bęben, Trójkąt ,Tamburyno, Marakasy i pianino.

Kiedy na nich często gram

Wtedy dobry humor mam”.

 

„ Orkiestra klaskana”

Dzieci podzielone na cztery zespoły . Jedna grupa kląska , druga syczy, trzecia cmoka, czwarta prycha. Każda grupa reaguje na sygnał dyrygenta, który wskazuje kto w danej chwili gra. Dzieci podczas wspólnych zabaw wykazały duże zainteresowanie i były bardzo skupione, a przy tym doskonale się bawiły.

Każdy z obecnych nauczycieli wyniósł z tych zajęć wiele dobrego dla siebie, mieliśmy także okazje wymienić się doświadczeniami. Takie zajęcia koleżeńskie mogą być doskonałą pomocą do podniesienia jakości własnej pracy.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

2,951,017 unikalne wizyty