11.08.2022 05:35
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Poznajemy tajemnice powietrza
Poznajemy tajemnice powietrza

Już najmłodsze dziecko wie, że powietrza potrzebujemy aby oddychać. Jest ono niewidoczne, ale może być przyjemnie ciepłe lub lodowato zimne. Widzimy jak wiatr wieje po polach, porusza gałęziami drzew, podczas burzy gwiżdże, huczy i porywa drobne przedmioty. Wiemy jak bardzo cenne dla dzieci jest poznawanie żywiołu na własny sposób, poprzez obserwowanie i doświadczanie.

W czwartek 28.04.2016 przedszkolaki grupy Kotków bawiły się powietrzem. Mali odkrywcy badali czym jest powietrze i w jaki sposób można sprawdzić, że istnieje .

Wspólnie odkryliśmy, że choć jest ono niewidzialne znajduje się wszędzie wokół nas i w łatwy sposób można to udowodnić. Wykonaliśmy kilka eksperymentów­ dmuchaliśmy na swoją rączkę, na kolorowy pasek bibuły, próbowaliśmy nadmuchać balon ( nie było to łatwe), mieliśmy też okazje zaobserwować jak zachowuje się balonik, kiedy ucieka z niego powietrze. Największa atrakcją okazały się „balonowe bąbelki”. Każde dziecko miało okazje za pomocą słomki i wydychanego powietrza sprawdzić jak można zrobić bąbelki na wodzie.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

2,951,020 unikalne wizyty