19.08.2022 23:39
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Dbajmy o naszą Ziemię
Dbajmy o naszą Ziemię

Wrzesień to miesiąc, w którym jak co roku  nasze przedszkole bierze udział  w akcji "Sprzątania Świata". Wiek przedszkolny to okres wzmożonej aktywności poznawczej i emocjonalnej. Dlatego już w tym wieku należy dziecku pokazać potęgę i piękno otaczającego świata, wzbudzić w dziecku pozytywne uczucia, takie jak odpowiedzialność wobec siebie i przyrody.

W dniu 19 września nasze przedszkolaki w atmosferze emocjonalnego zaangażowania uczestniczyły w akcji i oczyszczały z odpadów najbliższą okolicę – osiedle domków jednorodzinnych oraz teren przedszkolny. Wszyscy uczestnicy akcji otrzymali plastikowe worki na śmieci i ochronne rękawiczki i razem ze swoimi  paniami ruszyliśmy na ratunek  Ziemi.  Po skończonej akcji każdy uczestnik otrzymał Order przyjaciela Ziemi , który z dumą  nosił na swojej piersi .

Cieszymy się, że śmieci z roku na rok jest coraz mniej. Wierzymy, że prowadzane przez nas działania proekologiczne wpłyną pozytywnie na uwrażliwianie dzieci, i że w przyszłości nasi wychowankowie będą prawdziwymi miłośnikami przyrody i otaczającego ich świata. Bo przecież jeśli świat będzie czysty - zdrowa będzie żywność, powietrze, woda. 

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

2,961,409 unikalne wizyty