17.08.2022 17:08
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Olimpiada sportowa
Olimpiada sportowa

W czasie ferii, choć nie ma śniegu wcale się nie nudzimy. 12 lutego w naszym przedszkolu odbyła się Olimpiada sportowa. Jak na olimpiadę przystało rozpoczęła się defiladą zawodników. Każdy przedszkolak złożył przysięgę olimpijczyka: „Obiecuję wykonać wszystkie zabawy uczciwie! Nie płakać jeśli nie uda mi się wygrać. Obiecuję, że będę się starać  wykonać wszystkie zadania do końca i dokładnie.”.

Dzieci zmagały się w 5- konkurencjach sprawnościowo – zręcznościowych.

 1. WORECZKI  Każde dziecko ma na wykonanie zadania 1 minutę. Każdy zawodni k ma zawiązana przepaskę  na oczy. Na dywanie rozrzucone jest 10 woreczków gimnastycznych. Dziecko na czworakach szuka woreczków.

2. RZUT DO CELU Zawodnicy maja za zadanie trafić piłką do celu.

3. TOR PRZESZKÓD  Przejście po skałkach , przez tunel, przez szarfę.

4. SLALOM Z PIŁKĄ Zawodnicy ręką toczą piłkę miedzy pachołkami.

5. PIŁKA GÓRĄ Zawodnicy stoją jeden za drugim. Pierwsze dziecko  podaje piłkę górą kolejnemu  zawodnikowi  , ostatnia osoba przychodzi na początek.

Dzieci z wielką radością i zaangażowaniem brały udział we wszystkich konkurencjach, dopingując się wzajemnie. Nie było przegranych ponieważ  wszyscy otrzymali  medale olimpijskie, a kapitanowie  zwycięskich drużyn stanęli na podium.

Gry i zabawy ruchowe są  bardzo ważne w rozwoju dziecka. Dobroczynnego wpływu aktywności fizycznej dziecka na jego zdrowie i samopoczucie nie sposób przecenić. A zatem na co dzień  wykorzystujmy naturalne upodobanie dzieci do rywalizacji i dajmy im jak najwięcej okazji do ruchu. Już niebawem kolejna olimpiada. Jeśli pogoda pozwoli - na świeżym powietrzu!

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

2,958,002 unikalne wizyty