11.08.2022 06:27
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Bawimy się muzyką
Bawimy się muzyką

„ Z Sali koncertowej do wiejskiej chaty, czyli Muzyczna podróż w czasie” – to kolejna tematyka warsztatów muzycznych, które odbyły się w naszym przedszkolu. 

Tym razem w tę ciekawa podróż wyruszyliśmy razem z  Kontrabasem –  największym instrumentem smyczkowym.  Towarzyszyła nam również altówka i skrzypce. Jak się okazało instrumenty te posiadają części ciała, zupełnie jak my – głowę, szyję , ramiona i boczki. I żeby wydobyć  z nich dźwięk  potrzebujemy smyczka, najczęściej wykonanego z włosia z końskiego ogona.

„ Bajka o kontrabasie, który się  przeniósł w czasie” wprowadziła nas wspaniałego świata muzyki ludowej. A tam - Polka do której wystukaliśmy rytm, „Piosenka o Sowie” i wiele innych ludowych brzmień.  Na koniec wysłuchaliśmy utworu współczesnych muzyków  pt „Zima” Vivaldiego.

Od dawien dawna wiadomo, że  muzyka łagodzi obyczaje, uwrażliwia na wartości ludzkie, rozwija uczucia i wyobraźnię, dostarcza dużo radości i piękna, dlatego jest ważnym elementem w pracy z dzieckiem w wieku przedszkolnym. To wychowanie przez sztukę przyczynia się do rozwoju emocjonalnego dziecka, rozwija wrażliwość zmysłową u dzieci. Dlatego obcowanie muzyką jest naprawdę ważne.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

>>FILM<<

 

2,951,155 unikalne wizyty