19.08.2022 22:57
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Dbamy o świat
Dbamy o świat

20 września Przedszkole Entliczek Pentliczek, aby bardziej przybliżyć dzieciom problem zanieczyszczeń na Świecie, wzięło udział w akcji „Sprzątanie świata”. Przedszkolaki rozpoczęły dzień od prezentacji multimedialnej poruszającej ten problem. Nadmiar wytwarzanych przez człowieka śmieci, sadza z kominów, pyły i dymy, brudne lasy, nafta w morzach, chore ptaki i zatrute chemią ssaki oraz kwaśne deszcze i dziura ozonowa- wszystko to wpływa na zniszczenie naszego Środowiska. Dzieci chętnie wypowiadały się na temat dbania o środowisko oraz świetnie poradziły sobie z zadaniem dotyczącym segregacji odpadów.  

Kiedy przyszła pora na część praktyczną - „Biedronki” oraz „Pszczółki” dały z siebie wszystko. Razem ze swoimi Paniami bardzo dokładnie oczyściły teren wokół własnego przedszkola - ulicę Działkową oraz fragment ul. Odrodzenia. Dzieci włożyły w swoją pracę całe serce i wróciły do przedszkola pełne pozytywnej energii.

Wierzymy, że prowadzane przez nas działania proekologiczne wpłyną pozytywnie na uwrażliwianie dzieci, i że w przyszłości nasi wychowankowie będą prawdziwymi miłośnikami przyrody i otaczającego ich świata. Bo przecież jeśli świat będzie czysty - zdrowa będzie żywność, powietrze i MY!!!!!!!!!!!

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

2,961,357 unikalne wizyty