04.04.2020 09:04
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
"Przedszkolacy - mali Polacy"
"Przedszkolacy - mali Polacy"

8 listopada w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka, w którym uczestniczyli rodzice oraz zaproszeni goście. Swoja obecnością zaszczycił nas również Burmistrz Miasta i Gminy Kowalewo Pomorskie Pan Jacek Żurawski.

W kameralnym gronie, w salach kolorowych i pełnych zabawek, dzieci z wielkim zaangażowaniem przedstawiły program artystyczny, którym przekonały wszystkich zaproszonych gości o tym, że zasługują na miano „Prawdziwego Przedszkolaka”. Były tańce, piosenki i wierszyki, prezenty oraz słodki poczęstunek.

Bardzo ważnym wydarzeniem tego dnia był również nasz udział w obchodach rocznicy Odzyskania Niepodległości. O godzinie 11:11 przyłączyliśmy się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej odśpiewując wszystkie cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Nasi mali Patrioci spisali się na medal.

To był niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i wychowawców

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

 

Emocjonalne stworki
Emocjonalne stworki

Tym razem Teatr Magmowcy opowiedział dzieciom o stworkach- Emocjach!  Gniew, Radość, Smutek i Strach często dopadają nas w różnych sytuacjach. Jak sobie z nimi radzić ? Gdzie szukać pomocy ? Narratorzy wraz z dziećmi postarali się opanować  te niewidzialne stworki, które mieszkają w każdym  z  nas.  Cała historia była bardzo ciekawa i bardzo nam się spodobała.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

 

Koncert muzyczny
Z "życia" przedszkola

W dniu 05.11.2019 w naszym przedszkolu odbyły się kolejne warsztaty muzyczne będące wyjątkowym spotkaniem z instrumentami muzycznymi . Wraz z muzykami przenieśliśmy się do czasów rycerstwa i bitew z tego okresu. Poznaliśmy dźwięk rogu, na którym grali niegdyś myśliwi. Do tego muzykę balową, dworską, która jest niezwykle dostojna i piękna. Podczas spotkania dzieci miały możliwość poznania instrumentu jakim jest fagot- jego wygląd, budowę i brzmienie.

Przedszkolaki słuchały też krótkich utworów i brały udział w zabawach muzyczno – tanecznych- zatańczyliśmy taniec robotów a na koniec uroczyście odśpiewaliśmy hymn narodowy.

To spotkanie sprawiło wszystkim dużo radości.

Pamiętamy o grobach zmarłych
Z "życia" przedszkola

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Moja Mała Ojczyzna
Z "życia" przedszkola

Edukacja regionalna  jest niezwykle ważna i ma na celu związanie dzieci z ich rodzinnym środowiskiem i dziedzictwem kulturowym własnego miasta, wsi i okolic, z których pochodzą. Odbywa się to poprzez zapoznawanie z historią dziejów tej ziemi, zachowanymi obiektami architektonicznymi, zabytkami kultury i pomnikami przyrody. Przedmiotem szczególnego zainteresowania są dawni i obecni mieszkańcy związani z losami miasta i okolicznymi wsiami, przejaw tutejszych tradycji, zwyczajów i obrzędów ludowych oraz osobliwości języka.

„Mała ojczyzna” to najbliższy świat dziecka, w którym żyje ono na co dzień, to najbliższy krajobraz, wszystko to, co obecne : przyroda, ludzie i stworzona przez nich kultura. To ich małe państwo, które jest częścią większej całości, graniczy z innymi małymi ojczyznami, wspólnie tworząc krainy i regiony, a potem jeszcze duża ojczyznę.

Wyruszyliśmy zatem na wycieczkę śladami zabytków naszego miasta. To była niezwykle pouczająca lekcja geografii.

 

Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej

Obchody Dnia Edukacji Narodowej w naszym przedszkolu. 

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Jesienny spacer
Z "życia" przedszkola

Marchewkowo-jabłkowy tydzień
Marchewkowo-jabłkowy tydzień

W minionym tygodniu w naszym przedszkolu na talerzach królowały marchewka i jabłko, które jedliśmy codziennie pod różną postacią. Chrupalismy na surowo, a także gotowane do obiadu. Najbardziej jednak smakował nam pyszny mus z marchwii i jabłka z dodatkiem miodu. Mniam ! - same witaminki.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Dzień Chłopaka
Dzień Chłopaka

Od najmłodszych lat uczymy dzieci aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny, czy też przedszkola. Równie ważne jest swięto wszystkich chłopców, które obchodzimy 30 września. Ten dzień był szczególny dla chłopców z naszego przedszkola. Dziewczynki wrwczyly im dyplomy, złożyły życzenia i ucalowaly. Były także pyszne galaretki dla wszystkich.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Dbamy o świat
Dbamy o świat

20 września Przedszkole Entliczek Pentliczek, aby bardziej przybliżyć dzieciom problem zanieczyszczeń na Świecie, wzięło udział w akcji „Sprzątanie świata”. Przedszkolaki rozpoczęły dzień od prezentacji multimedialnej poruszającej ten problem. Nadmiar wytwarzanych przez człowieka śmieci, sadza z kominów, pyły i dymy, brudne lasy, nafta w morzach, chore ptaki i zatrute chemią ssaki oraz kwaśne deszcze i dziura ozonowa- wszystko to wpływa na zniszczenie naszego Środowiska. Dzieci chętnie wypowiadały się na temat dbania o środowisko oraz świetnie poradziły sobie z zadaniem dotyczącym segregacji odpadów.  

Kiedy przyszła pora na część praktyczną - „Biedronki” oraz „Pszczółki” dały z siebie wszystko. Razem ze swoimi Paniami bardzo dokładnie oczyściły teren wokół własnego przedszkola - ulicę Działkową oraz fragment ul. Odrodzenia. Dzieci włożyły w swoją pracę całe serce i wróciły do przedszkola pełne pozytywnej energii.

Wierzymy, że prowadzane przez nas działania proekologiczne wpłyną pozytywnie na uwrażliwianie dzieci, i że w przyszłości nasi wychowankowie będą prawdziwymi miłośnikami przyrody i otaczającego ich świata. Bo przecież jeśli świat będzie czysty - zdrowa będzie żywność, powietrze i MY!!!!!!!!!!!

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Dzień Przedszkolaka
Dzień Przedszkolaka

W dniu 20 września w naszym przedszkolu co roku świętujemy dzień przedszkolaka, tym razem na naszych najmłodszych czekało mnóstwo niespodzianek.  Każde dziecko otrzymało kolorowa odznakę i dumnie nosiło ja na koszulce.

Tego dnia , specjalnie dla naszych milusińskich na zaproszenie pani Sylwii odbyły się warsztaty muzyczne muzyki Mozarta, w które była wpleciona opowieść piracka. Poznaliśmy nowe i ciekawe instrumenty: altówkę, skrzypce i akordeon. Dzieci poznały co to tempo, dynamika. Ta niezwykle ciekawa przygoda muzyczna przeniosła młodych widzów w zupełnie inny  świat. Dzieci miały  także okazje czynnie uczestniczyć  w warsztatach  akcji, stając się jednocześnie małymi muzykami.  

Świętowanie uświetniła dzieciom kolejna niespodzianka i na deser zjedliśmy pyszne Misie Lubisie i zdrowe mleko.

Radość i uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie.

Święto dzieci dostarczyło im wielu miłych wrażeń i na pewno będą je długo i ciepło wspominać.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

 

1,377,579 unikalne wizyty