10.08.2020 11:07
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Dzień Pluszowego Misia
Dzień Pluszowego Misia

Miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka. Małe, duże, z długimi uszami czy bez – wszystkie gotowe do przytulania. .
W naszym przedszkolu  wszystkie misie świętowały swoje urodziny  25  listopada. Tego dnia wszyscy przynieśli swoje ukochane przytulanki. 
Zabawa  zaczęła się od poznania historii misia, później były misiowe konkursy, zagadki, wspólne tańce. 

To był dzień  pełen  uśmiechu oraz wspólnej zabawy.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

 

Bezpieczny Przedszkolak
Z "życia" przedszkola

Serdecznie gratulujemy Hubertowi Zulewskiemu za zdobycie wyróżnienia w VII Turnieju Wiedzy pod hasłem " BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK.

Pamiętamy o prawach dziecka
Z "życia" przedszkola

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

"Przedszkolacy - mali Polacy"
"Przedszkolacy - mali Polacy"

8 listopada w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka, w którym uczestniczyli rodzice oraz zaproszeni goście. Swoja obecnością zaszczycił nas również Burmistrz Miasta i Gminy Kowalewo Pomorskie Pan Jacek Żurawski.

W kameralnym gronie, w salach kolorowych i pełnych zabawek, dzieci z wielkim zaangażowaniem przedstawiły program artystyczny, którym przekonały wszystkich zaproszonych gości o tym, że zasługują na miano „Prawdziwego Przedszkolaka”. Były tańce, piosenki i wierszyki, prezenty oraz słodki poczęstunek.

Bardzo ważnym wydarzeniem tego dnia był również nasz udział w obchodach rocznicy Odzyskania Niepodległości. O godzinie 11:11 przyłączyliśmy się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej odśpiewując wszystkie cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Nasi mali Patrioci spisali się na medal.

To był niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i wychowawców

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

 

Emocjonalne stworki
Emocjonalne stworki

Tym razem Teatr Magmowcy opowiedział dzieciom o stworkach- Emocjach!  Gniew, Radość, Smutek i Strach często dopadają nas w różnych sytuacjach. Jak sobie z nimi radzić ? Gdzie szukać pomocy ? Narratorzy wraz z dziećmi postarali się opanować  te niewidzialne stworki, które mieszkają w każdym  z  nas.  Cała historia była bardzo ciekawa i bardzo nam się spodobała.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

 

Koncert muzyczny
Z "życia" przedszkola

W dniu 05.11.2019 w naszym przedszkolu odbyły się kolejne warsztaty muzyczne będące wyjątkowym spotkaniem z instrumentami muzycznymi . Wraz z muzykami przenieśliśmy się do czasów rycerstwa i bitew z tego okresu. Poznaliśmy dźwięk rogu, na którym grali niegdyś myśliwi. Do tego muzykę balową, dworską, która jest niezwykle dostojna i piękna. Podczas spotkania dzieci miały możliwość poznania instrumentu jakim jest fagot- jego wygląd, budowę i brzmienie.

Przedszkolaki słuchały też krótkich utworów i brały udział w zabawach muzyczno – tanecznych- zatańczyliśmy taniec robotów a na koniec uroczyście odśpiewaliśmy hymn narodowy.

To spotkanie sprawiło wszystkim dużo radości.

Pamiętamy o grobach zmarłych
Z "życia" przedszkola

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Moja Mała Ojczyzna
Z "życia" przedszkola

Edukacja regionalna  jest niezwykle ważna i ma na celu związanie dzieci z ich rodzinnym środowiskiem i dziedzictwem kulturowym własnego miasta, wsi i okolic, z których pochodzą. Odbywa się to poprzez zapoznawanie z historią dziejów tej ziemi, zachowanymi obiektami architektonicznymi, zabytkami kultury i pomnikami przyrody. Przedmiotem szczególnego zainteresowania są dawni i obecni mieszkańcy związani z losami miasta i okolicznymi wsiami, przejaw tutejszych tradycji, zwyczajów i obrzędów ludowych oraz osobliwości języka.

„Mała ojczyzna” to najbliższy świat dziecka, w którym żyje ono na co dzień, to najbliższy krajobraz, wszystko to, co obecne : przyroda, ludzie i stworzona przez nich kultura. To ich małe państwo, które jest częścią większej całości, graniczy z innymi małymi ojczyznami, wspólnie tworząc krainy i regiony, a potem jeszcze duża ojczyznę.

Wyruszyliśmy zatem na wycieczkę śladami zabytków naszego miasta. To była niezwykle pouczająca lekcja geografii.

 

Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej

Obchody Dnia Edukacji Narodowej w naszym przedszkolu. 

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Jesienny spacer
Z "życia" przedszkola

Marchewkowo-jabłkowy tydzień
Marchewkowo-jabłkowy tydzień

W minionym tygodniu w naszym przedszkolu na talerzach królowały marchewka i jabłko, które jedliśmy codziennie pod różną postacią. Chrupalismy na surowo, a także gotowane do obiadu. Najbardziej jednak smakował nam pyszny mus z marchwii i jabłka z dodatkiem miodu. Mniam ! - same witaminki.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Dzień Chłopaka
Dzień Chłopaka

Od najmłodszych lat uczymy dzieci aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny, czy też przedszkola. Równie ważne jest swięto wszystkich chłopców, które obchodzimy 30 września. Ten dzień był szczególny dla chłopców z naszego przedszkola. Dziewczynki wrwczyly im dyplomy, złożyły życzenia i ucalowaly. Były także pyszne galaretki dla wszystkich.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Dbamy o świat
Dbamy o świat

20 września Przedszkole Entliczek Pentliczek, aby bardziej przybliżyć dzieciom problem zanieczyszczeń na Świecie, wzięło udział w akcji „Sprzątanie świata”. Przedszkolaki rozpoczęły dzień od prezentacji multimedialnej poruszającej ten problem. Nadmiar wytwarzanych przez człowieka śmieci, sadza z kominów, pyły i dymy, brudne lasy, nafta w morzach, chore ptaki i zatrute chemią ssaki oraz kwaśne deszcze i dziura ozonowa- wszystko to wpływa na zniszczenie naszego Środowiska. Dzieci chętnie wypowiadały się na temat dbania o środowisko oraz świetnie poradziły sobie z zadaniem dotyczącym segregacji odpadów.  

Kiedy przyszła pora na część praktyczną - „Biedronki” oraz „Pszczółki” dały z siebie wszystko. Razem ze swoimi Paniami bardzo dokładnie oczyściły teren wokół własnego przedszkola - ulicę Działkową oraz fragment ul. Odrodzenia. Dzieci włożyły w swoją pracę całe serce i wróciły do przedszkola pełne pozytywnej energii.

Wierzymy, że prowadzane przez nas działania proekologiczne wpłyną pozytywnie na uwrażliwianie dzieci, i że w przyszłości nasi wychowankowie będą prawdziwymi miłośnikami przyrody i otaczającego ich świata. Bo przecież jeśli świat będzie czysty - zdrowa będzie żywność, powietrze i MY!!!!!!!!!!!

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Dzień Przedszkolaka
Dzień Przedszkolaka

W dniu 20 września w naszym przedszkolu co roku świętujemy dzień przedszkolaka, tym razem na naszych najmłodszych czekało mnóstwo niespodzianek.  Każde dziecko otrzymało kolorowa odznakę i dumnie nosiło ja na koszulce.

Tego dnia , specjalnie dla naszych milusińskich na zaproszenie pani Sylwii odbyły się warsztaty muzyczne muzyki Mozarta, w które była wpleciona opowieść piracka. Poznaliśmy nowe i ciekawe instrumenty: altówkę, skrzypce i akordeon. Dzieci poznały co to tempo, dynamika. Ta niezwykle ciekawa przygoda muzyczna przeniosła młodych widzów w zupełnie inny  świat. Dzieci miały  także okazje czynnie uczestniczyć  w warsztatach  akcji, stając się jednocześnie małymi muzykami.  

Świętowanie uświetniła dzieciom kolejna niespodzianka i na deser zjedliśmy pyszne Misie Lubisie i zdrowe mleko.

Radość i uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie.

Święto dzieci dostarczyło im wielu miłych wrażeń i na pewno będą je długo i ciepło wspominać.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

 

Spektakl teatralny " Konik garbusek"
Spektakl teatralny " Konik garbusek"

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie p.Joannie Pisaeckiej Dyrektorowi Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim za zaproszenie na spektakl teatralny Teatr Kaśka pt." Konik garbusek". Ta Rosyjska baśń przekazała nam najważniejsze wartości w życiu. Przedstawienie bardzo się nam podobało. Każdy przedszkolak otrzymał słodką niespodziankę. To był bardzo ciekawy dzień.

Wykopaliska
Z "życia" przedszkola

Podchody
Podchody

Dnia 12 lipca 2019 w Naszym Przedszkolu, jak co roku, odbyła się zabawa plenerowa, której celem było promowanie aktywności dzieci w konkurencjach i zabawach sportowych w terenie oraz wykazanie się przedszkolaków znajomością najbliższej okolicy, nazw drzew i krzewów.

W tym roku zabawa była niezwykle tajemnicza. Tym razem Tajemniczy napisał do nas list , gdzie oznajmił nam  iż musiał wyjechać z misją specjalną  do Egiptu, a nas poprosił o zorganizowanie zabawy w Podchody.  I tak drużyna żółta przygotowała dla drużyny pomarańczowej tajemniczą mapę, która  opisywała drogę, którą dzieci musiały pokonać odnajdując po drodze ponumerowane koperty ukryte pod drzewami i krzewami. Każda koperta zawierała zadanie sportowe do wykonania przez wszystkich uczestników. Po odnalezieniu koperty i wykonaniu zadania Pani Sylwia odczytywała kolejną wskazówkę z Mapy Przygód napisaną przez grupę „żółtych”.

To nie było łatwe zadanie . Po wielkich trudach wszystkie listy zostały odnalezione, a zadania wykonane. Na zakończenie naszej przygody wszyscy zatańczyliśmy taniec zwycięzców.

Do przedszkola wróciliśmy szczęśliwi, pełni wrażeń i cudownie zmęczeni. Uwieńczeniem naszej przygody był przesłodki poczęstunek – drożdżówka z wiśniami , którą upiekła jedna z mam  w porozumieniu z… Tajemniczym;)

To był wesoły dzień…

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

 

Wycieczka do Ogrodu Zoobotanicznego w Toruniu
Wycieczka do Ogrodu  Zoobotanicznego w Toruniu

W dniu  08.07.2019r. nasze  przedszkolaki wybrały się na bardzo ciekawą wycieczkę do Ogrodu Zoobotaniczego  w Toruniu.

Celem wycieczki była obserwacja i czerpanie pozytywnych wrażeń w kontakcie z przyrodą, zapoznanie dzieci ze światem zwierząt i roślin       oraz  rozbudzanie zainteresowań różnorodnością gatunków zwierząt.

Zwiedzając ogród zoologiczny przedszkolaki poznały wiele gatunków zwierząt pochodzących z różnych stref klimatycznych świata.

Bardzo wesoło było w  akwarium, "strasznie" w terrarium, ciekawie na wybiegu  niedźwiedzia, lam, kangurów, a śmiesznie z surokatkami. Paw choć nie  wyeksponował swojego ogona zachwycał zwiedzających. Wielką atrakcją dla naszych przedszkolaków była ptaszarnia,  gdzie mogliśmy zobaczyć piękne papugi i tukana. Dzieci reagowały bardzo spontanicznie: od radości, zachwytu, zdziwienia do niepewności.

Wycieczka do ZOO była doskonałą lekcją przyrody dla  najmłodszych przedszkolaków oraz kolejną ciekawą przygodą, jaką przeżyły nasze najmłodsze pociechy.

To  także doskonała okazja do utrwalania reguł kulturalnego zachowania się w miejscach użyteczności publicznej.

Dzieci zadowolone i pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

 

Nasi Absolwenci 2019
Z "życia" przedszkola
Sadzimy "Drzewo Absolwentów"
Z "życia" przedszkola
Pożegnanie absolwentów
Pożegnanie absolwentów

„Nie bój się wielkie oczy ma ten strach… Śmiało płyń pod prąd na nieodkryty ląd… „ 

Tak śpiewały nasze kochane Pszczoły na uroczystości pożegnania dzieci kończących edukację przedszkolną, która odbyła się 28.06.2019 r. Kolejna grupa naszych wychowanków wyruszyła w dalszą drogę. Jak zawsze były to dla nas bardzo ważne i wzruszające chwile.
Absolwenci wierszami i piosenkami żegnali swoje panie i młodszych przedszkolaków. Następnie zostały wręczone pamiątkowe książki z dedykacją, dyplomy ukończenia przedszkola oraz pamiątkowe zdjęcia absolwentów w togach i biretach. Życzyliśmy przyszłym uczniom sukcesów na dalszym etapie edukacji. Młodsze dzieci przygotowały starszym kolegom i koleżankom niespodziankę – taniec motyli, który przeniósł nas na piękną łąkę. 

Po części artystycznej Pani Sylwia Sadowska podziękowała rodzicom absolwentów za współpracę, pomoc w realizacji różnych przedsięwzięć, zadań wychowawczo-dydaktycznych i wręczyła im dyplomy. Natomiast rodzice skierowali słowa wdzięczności i podziękowania do nauczycieli oraz pracowników przedszkola. Absolwenci wraz z rodzicami wręczyli także pracownikom oraz pozostałym dzieciom piękny prezent pamiątkowy - Drzewo Absolwenta, które zostało zasadzone w ogrodze przedszkolnym. 
Uroczysty dzień zakończył się słodkim poczęstunkiem.

Drodzy absolwenci- życzymy  Wam udanych wakacji i powodzenia w szkole!

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Wakacyjne marzenie VII
Wakacyjne marzenie VII

Wakacje to czas odpoczynku, relaksu i zabawy, którą każde dziecko może sobie wyobrazić w najróżniejszych zakątkach świata.

Jak co roku spotykamy się na wspólnych zmaganiach plastycznych o tematyce wakacyjnej. 14.06. 2019r. w Niepublicznym Przedszkolu Entliczek Pentliczek odbyła się już VII edycja konkursu plastycznego pn. „Wakacyjne Marzenie”.  Tym razem pod hasłem „ Wakacyjne marzenie – wakacje na Hawajach”. 

W konkursie wzięły udział  4 drużyny z przedszkoli: Oddział Przedszkolny z Wielkiego Rychnowa, Przedszkole Publiczne z Kowalewa Pomorskiego, Gminne Przedszkole z Ostrowitego, Niepubliczne Przedszkole Entliczek Pentliczek z Kowalewa Pomorskiego.

Uczestnikami konkursu były dzieci w  wieku -  3 i 4 lat. Każda drużyna składała się z dwójki dzieci oraz nauczyciela, który był opiekunem zespołu i brał czynny udział w tworzeniu prac, koordynując pracę dzieci. Prace były tworzone na białych kartkach bloku technicznego formatu A3. Każdy zespół  miał w tym roku do dyspozycji następujące materiały plastyczne.

Technika prac była dowolna. Na wykonanie prac plastycznych przeznaczono 30 min Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało Jury w składzie:  Przedstawiciel Władzy Lokalnej - Radna oraz Członek Komisji do spraw Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia pani Alina Waśko, wieloletni i doświadczony nauczyciel plastyki pani Elżbieta Arbart oraz przedstawiciel rodziców pani Helena Kraśniewska.

Jury  postanowiło jednogłośnie wyróżnić wszystkich uczestników konkursu, przyznając następujące nagrody:

I miejsce: Gminne Przedszkole w Ostrowitem

II miejsce: Publiczne Przedszkole w Kowalewie Pomorskim,Niepubliczne Przedszkole Entliczek Pentliczek

III miejsce: Oddział Przedszkolny z Wielkiego Rychnowa

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i gratulujemy pięknych prac.

Serdecznie gratulujemy!

 >>GALERIA ZDJĘĆ<<

Bezpieczne wakacje – wizyta policjantów
Bezpieczne wakacje – wizyta policjantów

Zbliża się okres wakacji dlatego do naszego przedszkola dniu 18.06.2019 zaprosiliśmy  policjantów z Komendy Policji w Kowalewie Pomorskim – odwiedził nas sierżant sztabowy Marcin Syper i starszy sierżant  Przemysław Urocki. Panowie przeprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród przedszkolaków. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się podczas przechodzenia przez jezdnię oraz zapamiętały ważne numery alarmowe tj.112 i 997. Policjanci uświadomili przedszkolaków o konieczności jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami, a także o nie zawieraniu znajomości z obcą osobą dorosłą. Dowiedzieliśmy się jak rozważnie korzystać z kąpielisk w okresie wakacji. Nasi goście zaprezentowali również swoje stroje oraz wyposażenie niezbędne podczas wykonywanej pracy.

Dzieci wykazały się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa i znakomicie radziły sobie z odpowiedziami na pytania stróżów prawa.

 Dziękujemy za cenne wakacyjne rady.

 >>GALERIA ZDJĘĆ<<

Dzień Rodziny
Dzień Rodziny

Chęć sprawienia przyjemności swoim najbliższym, okazywania im miłości i przywiązania ma swoje odzwierciedlenie w uroczystości jaką przygotowujemy każdego roku - to Święto Rodziny. Ta wyjątkowa uroczystość odbyła się 04.06.2019 w Domu Weselnym „Irena” w Kowalewie Pomorskim.

Tym razem nasi mali aktorzy przenieśli się do parku i siedząc na ławeczkach wcielili się w rolę rodziców. Ten humorystyczny program bardzo spodobał się zaproszonym gościom. Po występie dzieci wręczyły Rodzicom własnoręcznie wykonane upominki, następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Dodatkową niespodzianką były zabawy zorganizowane przez teatr Magmowcy.

„Dzień Rodziny” to wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci,  pełen wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim jest to czas, który mogą spędzić tylko ze sobą bez pospiechu i z dala od codziennych zmartwień. Warto to pielęgnować.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

 

VI Rejonowy Konkurs Recytatorski "Spotkanie z poezją Marii Konopnickiej"
Z "życia" przedszkola

Serdecznie gratulujemy suksesów naszym reprezentsntom w VI Rejonowym Konkursie Recytatorskim "Spotkanie z poezją Marii Konopnickiej".

Aleksandrze Gręźlikowskiej, która wystąpiła w charakteryzacji "Ani z Zielonego Wzgórza" gratulujemy nagrody Grand Prix, natomiast Anastazji Kazanieckiej oraz Szymonowi Kawuli gratulujemy zdobycia wyróżnienia.

Życzymy dalszych sukcesów!

Warsztaty muzyczne
Warsztaty muzyczne

„Maj jazz- muzyka, której wszystko wolno” to tytuł kolejnego koncertu edukacyjnego z cyklu „Bawimy się muzyką”.  Na tym spotkaniu poznaliśmy muzykę jazzową. Dowiedzieliśmy się, że jazz narodził się w Ameryce,  dźwięki muzyki jazzowej są jak „wiercipięty” - nie mogą usiedzieć w miejscu podobnie jak dzieci: dźwięki bywa że są grzeczne a niekiedy rozrabiają, a instrumentami jazzowymi są gitara i saksofon. Mieliśmy okazje posłuchać melodii amerykańskich kierowców i brazylijską muzykę jazzową. Jazz służy również do tańca. Zorganizowaliśmy też własną improwizacje muzyczną, w której tańczyło całe ciało. Zajęcia były ciekawe i jak zwykle bardzo nam się podobały.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

 

Cała Polska czyta dzieciom
Z "życia" przedszkola

Dziękujemy dzieciom że Świetlicy Terapetycznej w Kowalewie Pomorskim za umilanie nam czasu ciekawymi bajkami, które przekazują nam mądre treści. Cieszymy się, że o nas pamiętacie! Ze zniecierpliwieniem oczekujemy na nowe bajki.

Dzieci całego świata
Dzieci całego świata

W minionym tygodniu mieliśmy okazję zwiedzić dziką Afrykę, Amerykę Północną i Południową oraz Kraje Kwitnącej Wiśni. Przez chwilę staliśmy się małymi Afrykańczykami , Indianami , Japończykami. Stworzyliśmy biżuterię afrykańską i nauczyliśmy się tańca afrykańskiego. Staliśmy się plemieniem "Dzikich węży", odczarowaliśmy deszczową pogodę i mieszkaliśmy w tipi. Mieliśmy okazję posłuchać języka i muzyki japońskiej, zapoznaliśmy się z obrzędem parzenia herbaty sado, jedliśmy pałeczkami, zrobiliśmy kolorowe wachlarze i przymierzyliśmy kimono. To czerpanie z innych kultur było niezwykle ciekawe, pouczające i bardzo nam się podobało!

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

 

19. Dycha Kowalewska
19. Dycha Kowalewska

"19. Dycha Kowalewska" już za nami. "W zdrowym ciele zdrowy duch" - o tym wie nawet najmłodszy przedszkolak, dlatego w tym roku również postanowiliśmy pobiec. Wspólnymi siłami udało się zdobyć medale. Za rok też pobiegniemy!

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

 

Przedszkolak Mistrzem Matematyki
Z "życia" przedszkola

10 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim odbyła się IX edycja gminnego turnieju matematycznego pod hasłem " Przedszkolak Mistrzem Matematyki ". Swoje umiejętności w konkursie miała okazję zaprezentować Małgorzata Sankiewicz zdobywając wyróżnienie. Gosi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

1,695,159 unikalne wizyty