04.04.2020 09:52
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Spektakl teatralny " Konik garbusek"
Spektakl teatralny " Konik garbusek"

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie p.Joannie Pisaeckiej Dyrektorowi Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim za zaproszenie na spektakl teatralny Teatr Kaśka pt." Konik garbusek". Ta Rosyjska baśń przekazała nam najważniejsze wartości w życiu. Przedstawienie bardzo się nam podobało. Każdy przedszkolak otrzymał słodką niespodziankę. To był bardzo ciekawy dzień.

Wykopaliska
Z "życia" przedszkola

Podchody
Podchody

Dnia 12 lipca 2019 w Naszym Przedszkolu, jak co roku, odbyła się zabawa plenerowa, której celem było promowanie aktywności dzieci w konkurencjach i zabawach sportowych w terenie oraz wykazanie się przedszkolaków znajomością najbliższej okolicy, nazw drzew i krzewów.

W tym roku zabawa była niezwykle tajemnicza. Tym razem Tajemniczy napisał do nas list , gdzie oznajmił nam  iż musiał wyjechać z misją specjalną  do Egiptu, a nas poprosił o zorganizowanie zabawy w Podchody.  I tak drużyna żółta przygotowała dla drużyny pomarańczowej tajemniczą mapę, która  opisywała drogę, którą dzieci musiały pokonać odnajdując po drodze ponumerowane koperty ukryte pod drzewami i krzewami. Każda koperta zawierała zadanie sportowe do wykonania przez wszystkich uczestników. Po odnalezieniu koperty i wykonaniu zadania Pani Sylwia odczytywała kolejną wskazówkę z Mapy Przygód napisaną przez grupę „żółtych”.

To nie było łatwe zadanie . Po wielkich trudach wszystkie listy zostały odnalezione, a zadania wykonane. Na zakończenie naszej przygody wszyscy zatańczyliśmy taniec zwycięzców.

Do przedszkola wróciliśmy szczęśliwi, pełni wrażeń i cudownie zmęczeni. Uwieńczeniem naszej przygody był przesłodki poczęstunek – drożdżówka z wiśniami , którą upiekła jedna z mam  w porozumieniu z… Tajemniczym;)

To był wesoły dzień…

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

 

Wycieczka do Ogrodu Zoobotanicznego w Toruniu
Wycieczka do Ogrodu  Zoobotanicznego w Toruniu

W dniu  08.07.2019r. nasze  przedszkolaki wybrały się na bardzo ciekawą wycieczkę do Ogrodu Zoobotaniczego  w Toruniu.

Celem wycieczki była obserwacja i czerpanie pozytywnych wrażeń w kontakcie z przyrodą, zapoznanie dzieci ze światem zwierząt i roślin       oraz  rozbudzanie zainteresowań różnorodnością gatunków zwierząt.

Zwiedzając ogród zoologiczny przedszkolaki poznały wiele gatunków zwierząt pochodzących z różnych stref klimatycznych świata.

Bardzo wesoło było w  akwarium, "strasznie" w terrarium, ciekawie na wybiegu  niedźwiedzia, lam, kangurów, a śmiesznie z surokatkami. Paw choć nie  wyeksponował swojego ogona zachwycał zwiedzających. Wielką atrakcją dla naszych przedszkolaków była ptaszarnia,  gdzie mogliśmy zobaczyć piękne papugi i tukana. Dzieci reagowały bardzo spontanicznie: od radości, zachwytu, zdziwienia do niepewności.

Wycieczka do ZOO była doskonałą lekcją przyrody dla  najmłodszych przedszkolaków oraz kolejną ciekawą przygodą, jaką przeżyły nasze najmłodsze pociechy.

To  także doskonała okazja do utrwalania reguł kulturalnego zachowania się w miejscach użyteczności publicznej.

Dzieci zadowolone i pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

 

Nasi Absolwenci 2019
Z "życia" przedszkola
Sadzimy "Drzewo Absolwentów"
Z "życia" przedszkola
Pożegnanie absolwentów
Pożegnanie absolwentów

„Nie bój się wielkie oczy ma ten strach… Śmiało płyń pod prąd na nieodkryty ląd… „ 

Tak śpiewały nasze kochane Pszczoły na uroczystości pożegnania dzieci kończących edukację przedszkolną, która odbyła się 28.06.2019 r. Kolejna grupa naszych wychowanków wyruszyła w dalszą drogę. Jak zawsze były to dla nas bardzo ważne i wzruszające chwile.
Absolwenci wierszami i piosenkami żegnali swoje panie i młodszych przedszkolaków. Następnie zostały wręczone pamiątkowe książki z dedykacją, dyplomy ukończenia przedszkola oraz pamiątkowe zdjęcia absolwentów w togach i biretach. Życzyliśmy przyszłym uczniom sukcesów na dalszym etapie edukacji. Młodsze dzieci przygotowały starszym kolegom i koleżankom niespodziankę – taniec motyli, który przeniósł nas na piękną łąkę. 

Po części artystycznej Pani Sylwia Sadowska podziękowała rodzicom absolwentów za współpracę, pomoc w realizacji różnych przedsięwzięć, zadań wychowawczo-dydaktycznych i wręczyła im dyplomy. Natomiast rodzice skierowali słowa wdzięczności i podziękowania do nauczycieli oraz pracowników przedszkola. Absolwenci wraz z rodzicami wręczyli także pracownikom oraz pozostałym dzieciom piękny prezent pamiątkowy - Drzewo Absolwenta, które zostało zasadzone w ogrodze przedszkolnym. 
Uroczysty dzień zakończył się słodkim poczęstunkiem.

Drodzy absolwenci- życzymy  Wam udanych wakacji i powodzenia w szkole!

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Wakacyjne marzenie VII
Wakacyjne marzenie VII

Wakacje to czas odpoczynku, relaksu i zabawy, którą każde dziecko może sobie wyobrazić w najróżniejszych zakątkach świata.

Jak co roku spotykamy się na wspólnych zmaganiach plastycznych o tematyce wakacyjnej. 14.06. 2019r. w Niepublicznym Przedszkolu Entliczek Pentliczek odbyła się już VII edycja konkursu plastycznego pn. „Wakacyjne Marzenie”.  Tym razem pod hasłem „ Wakacyjne marzenie – wakacje na Hawajach”. 

W konkursie wzięły udział  4 drużyny z przedszkoli: Oddział Przedszkolny z Wielkiego Rychnowa, Przedszkole Publiczne z Kowalewa Pomorskiego, Gminne Przedszkole z Ostrowitego, Niepubliczne Przedszkole Entliczek Pentliczek z Kowalewa Pomorskiego.

Uczestnikami konkursu były dzieci w  wieku -  3 i 4 lat. Każda drużyna składała się z dwójki dzieci oraz nauczyciela, który był opiekunem zespołu i brał czynny udział w tworzeniu prac, koordynując pracę dzieci. Prace były tworzone na białych kartkach bloku technicznego formatu A3. Każdy zespół  miał w tym roku do dyspozycji następujące materiały plastyczne.

Technika prac była dowolna. Na wykonanie prac plastycznych przeznaczono 30 min Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało Jury w składzie:  Przedstawiciel Władzy Lokalnej - Radna oraz Członek Komisji do spraw Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia pani Alina Waśko, wieloletni i doświadczony nauczyciel plastyki pani Elżbieta Arbart oraz przedstawiciel rodziców pani Helena Kraśniewska.

Jury  postanowiło jednogłośnie wyróżnić wszystkich uczestników konkursu, przyznając następujące nagrody:

I miejsce: Gminne Przedszkole w Ostrowitem

II miejsce: Publiczne Przedszkole w Kowalewie Pomorskim,Niepubliczne Przedszkole Entliczek Pentliczek

III miejsce: Oddział Przedszkolny z Wielkiego Rychnowa

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i gratulujemy pięknych prac.

Serdecznie gratulujemy!

 >>GALERIA ZDJĘĆ<<

Bezpieczne wakacje – wizyta policjantów
Bezpieczne wakacje – wizyta policjantów

Zbliża się okres wakacji dlatego do naszego przedszkola dniu 18.06.2019 zaprosiliśmy  policjantów z Komendy Policji w Kowalewie Pomorskim – odwiedził nas sierżant sztabowy Marcin Syper i starszy sierżant  Przemysław Urocki. Panowie przeprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród przedszkolaków. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się podczas przechodzenia przez jezdnię oraz zapamiętały ważne numery alarmowe tj.112 i 997. Policjanci uświadomili przedszkolaków o konieczności jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami, a także o nie zawieraniu znajomości z obcą osobą dorosłą. Dowiedzieliśmy się jak rozważnie korzystać z kąpielisk w okresie wakacji. Nasi goście zaprezentowali również swoje stroje oraz wyposażenie niezbędne podczas wykonywanej pracy.

Dzieci wykazały się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa i znakomicie radziły sobie z odpowiedziami na pytania stróżów prawa.

 Dziękujemy za cenne wakacyjne rady.

 >>GALERIA ZDJĘĆ<<

Dzień Rodziny
Dzień Rodziny

Chęć sprawienia przyjemności swoim najbliższym, okazywania im miłości i przywiązania ma swoje odzwierciedlenie w uroczystości jaką przygotowujemy każdego roku - to Święto Rodziny. Ta wyjątkowa uroczystość odbyła się 04.06.2019 w Domu Weselnym „Irena” w Kowalewie Pomorskim.

Tym razem nasi mali aktorzy przenieśli się do parku i siedząc na ławeczkach wcielili się w rolę rodziców. Ten humorystyczny program bardzo spodobał się zaproszonym gościom. Po występie dzieci wręczyły Rodzicom własnoręcznie wykonane upominki, następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Dodatkową niespodzianką były zabawy zorganizowane przez teatr Magmowcy.

„Dzień Rodziny” to wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci,  pełen wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim jest to czas, który mogą spędzić tylko ze sobą bez pospiechu i z dala od codziennych zmartwień. Warto to pielęgnować.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

 

VI Rejonowy Konkurs Recytatorski "Spotkanie z poezją Marii Konopnickiej"
Z "życia" przedszkola

Serdecznie gratulujemy suksesów naszym reprezentsntom w VI Rejonowym Konkursie Recytatorskim "Spotkanie z poezją Marii Konopnickiej".

Aleksandrze Gręźlikowskiej, która wystąpiła w charakteryzacji "Ani z Zielonego Wzgórza" gratulujemy nagrody Grand Prix, natomiast Anastazji Kazanieckiej oraz Szymonowi Kawuli gratulujemy zdobycia wyróżnienia.

Życzymy dalszych sukcesów!

1,377,656 unikalne wizyty