23.01.2021 03:55
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Dzień Babci i Dziadka
Dzień Babci i Dziadka

W dniu 23 stycznia 2014 roku w Domu Weselnym Irena odbyła się uroczystość Dnia Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały dla swoich dziadków wspaniałe przedstawienie. Wręczyły im także własnoręcznie przygotowane prezenty. Po części artystycznej na maluchów i ich dziadków czekał słodki poczęstunek. Zdjęcia z tego dnia dostępne są w Galerii Zdjęć.

Bal Przebierańców 2014
Bal Przebierańców 2014

Dnia 20 stycznia 2014 roku w Naszym Przedszkolu odbył się Bal Przebierańców. Teatr „Mag-Ma” zapewnił dzieciom wiele niesamowitych wrażeń. Jedna z sal Przedszkola zmieniła się w piracki statek, na którym odbyła się zabawa karnawałowa. Dzieciom towarzyszyły Panie Przedszkolanki oraz Kapitan wraz z Majtkiem. Załoga statku przewodziła przeróżnym zabawom oraz tańcom. Zdjęcia z Balu są dostępne w Galerii.

 

Przedstawienie „Fabryka Zabawek” oraz Wizyta Mikołaja
Przedstawienie „Fabryka Zabawek” oraz Wizyta Mikołaja

 Dnia 20 grudnia 2013 roku w Przedszkolu odbyło się świąteczne przedstawienie pod tytułem „Fabryka Zabawek”. Dzieci jak zwykle świetnie się bawiły, ponieważ czynnie uczestniczyły w przedstawieniu. Pod koniec spektaklu niespodziewanie przyszedł Mikołaj, który wręczył Przedszkolakom prezenty. Maluchy obiecały Mikołajowi, że będą grzeczne, a  po „przysiędze” ochoczo zabrały się do rozpakowywania prezentów.  Zdjęcia z tego dnia dostępne są w Galerii Zdjęć.

Jasełka
Jasełka

Dnia 19 grudnia 2013 roku w Naszym Przedszkolu odbyły się Jasełka. Rodzice oraz Wicestarosta Pan Jacek Boluk-Sobolewski z zachwytem podziwiali osiągnięcia artystyczne dzieci. Goście wraz z Przedszkolakami zaśpiewali  wspólnie kilka kolęd, a Pan Wicestarosta wręczył prezent dla wszystkich Przedszkolaków. Po części artystycznej uczestnicy spotkania zostali zaproszeni na poczęstunek. Zdjęcia dostępne w Galerii.

Urodziny Aksy
Urodziny Aksy

Dnia 5 grudnia Nasza kochana Aksa obchodziła swoje 7 urodziny. Z tej okazji każdy przedszkolak zrobił dla niej laurkę. Na zajęcia Aksa przyjechała z tortem urodzinowym. Po odśpiewaniu ‘sto lat’ i zjedzeniu tortu dzieci wręczyły jubilatce laurki oraz zdrowy smakołyk – kość.  Ten ostatni prezent sprawił pieskowi ogromną radość :)

Dzień Pluszowego Misia
Dzień Pluszowego Misia

Dnia 26 listopada w Naszym Przedszkolu obchodziliśmy dzień Pluszowego Misia.  Tego dnia odwiedziły Nas Panie z Biblioteki Publicznej w Kowalewie Pomorskim, które opowiadały dzieciom jak funkcjonuje biblioteka. Każde dziecko przyniosło z domu swojego Misia. Razem z Pluszakami dzieci wysłuchały bajki, którą przeczytały im Panie Bibliotekarki. Na koniec każdy uczestnik spotkania otrzymał dyplom oraz słodkości.

Zabawy andrzejkowe
Zabawy andrzejkowe

Dnia 29 listopada przedszkolaki  wzięły udział w zabawach andrzejkowych.  Dzieci pod czujnym okiem Pań między innymi przelewały wosk przez klucz oraz przebijały szpilką serduszko, na którym były wypisane imiona. Zabawy te sprawiły im wiele radości, w szczególności odgadywanie kształtów wytopionych z wosku. Zdjęcia z tego dnia dostępne są w Galerii.

Pasowanie na Przedszkolaka
Pasowanie na Przedszkolaka

Dzień 27 listopada 2013 roku był wyjątkowym dniem dla wychowanków Naszej placówki. Tego dnia w Niepublicznym Przedszkolu Entliczek Pentliczek odbyło się pasowanie na Przedszkolaka. Jest to wyjątkowe wydarzenie dla dzieci, ponieważ od tego dnia stały się „prawdziwymi przedszkolakami”. Grupy „Biedronek” i „Kotków” zaprezentowały rodzicom wyjątkowy program artystyczny. W dalszej części złożyły uroczyste ślubowanie, a Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie Pan Andrzej Grabowski za pomocą specjalnego ołówka dokonał pasowania. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom oraz upominek. Po części oficjalnej na gości czekał słodki poczęstunek. Zdjęcia z tego pełnego wrażeń dnia dostępne są w Galerii Zdjęć.

Akcja "Góra Grosza"
Ogłoszenia

Drodzy Rodzice!

Nasze Przedszkole bierze udział w akcji "Góra Grosza". Bardzo prosimy chętnych rodziców o przynoszenie i wrzucanie do skarbonki monet o nominałach 1, 2 i 5-cio groszowych. Skarbonka znajduję się w Naszym Przedszkolu obok tablicy ogłoszeń. 

Wizyta psów policyjnych
Wizyta psów policyjnych

Dzień 21 listopada 2013 roku był dla przedszkolaków dniem wyjątkowym. Jak co czwartek w Naszym Przedzkolu odbyły się zajęcia dogoterapii, z tym, że w tym tygodniu miały one nieco inny charakter. Nasze Przedszkole odwiedziła nie tylko Aksa, ale także dwa psy policyjne o imionach Szaran i Majk. Spotkanie to miało na celu pokazanie dzieciom jak bardzo nasze domowe zwierzątka różnią się od szkolonych psów policyjnych. Dwóch policjantów opowiadało przedszkolakom o pracy z takimi psami, o tym jak bardzo pomagają policjantom w łapaniu przestępców. Odważniejsi przedszkolacy oraz Panie przedszkolanki brali czynny udział w prezentacji umiejętności Naszych czworonożnych gości. Zdjęcia dostępne w Naszej Galerii.

Przedstawienie „Kolory Jesieni”
Przedstawienie „Kolory Jesieni”

Dnia  12 listopda 2013 roku, jak co miesiąc w Naszym Przedszkolu odbyło się przedstawienie wystawiane przez Teatr Mag-ma. W tym miesiącu przedstawienie nosiło tytul „Kolory Jesieni” i miało na celu utrwalenie dzieciom rozleglej wiedzy o tej porze roku. Dzieci brały czynny udział w przedstawieniu, bawiąc się w aktorów. Było to dla nich niesamowitą atrakcją, ale także małym wyzwaniem, któremu podołaly z pełnym sukcesem. Odgrywanie ról przed przyjacielami oraz oglądanie odgrywających role kolegów sprawiło przedszkolakom wiele radości i pozwoliło im nabrać nowych doświadczeń. Zdjęcia z przedstawienia dostępne są w Galerii zdjęć.

Wizyta Strażaka i próba ewakuacji
Wizyta Strażaka i próba ewakuacji

Dnia 5 listopada 2013 roku Nasze Przedszkole odwiedził Pan Strażak z Powiatowej Straży Pożarnej z Golubia-Dobrzynia, który nadzorował próbę ewakuacji przeciwopożarowej. Opowiadał również o zagrożeniach jakie niesie ze sobą pożar oraz pokazywał dzieciom jak funkcjonuje wóz strażacki. Przedszkolaki z entuzjazem słuchały opowiadań Naszego gościa, mogły również wypowiedzieć kilka słów przez megafon oraz dokładnie obejrzeć wóz strażacki. Ewakuacja przebiegła sprawnie i pomyślnie, a Pan strażak był dumny z organizacji przedszkolaków. Zdjęcia z tego pełnego wrażeń dnia dostępne są w Galerii.

Bal Halloween
Bal Halloween

Dnia 31 października 2013 roku w Naszym Przedszkolu odbył się Bal Halloween. Dzieci przebrane w różnorakie stroje zajadały się cukierkami oraz brały udział w zabawach tanecznych. Przedszkolaki były zachwycone wystrojem Przedszkola oraz wspaniałą zabawą. Zdjęcia z Balu dostępne są w Galerii Zdjęć.

Cztery Pory Roku – Jesień
Cztery Pory Roku – Jesień

Dnia 30 października Nasze Przedszkole odwiedziła Pani Plastyk. Mamy zamiar zrealizować z Panią Frontczak projekt prac plastycznych o nazwie Cztery Pory Roku. Na tym spotkaniu zostały stworzone prace o tematyce jesiennej. Na następne spotkanie, na którym powstaną prace o tematyce zimowej mamy zamiar poprosić  rodziców o pomoc przy tworzeniu projektu. Zdjęcia z tego spotkania dostępne są w Galerii.

Wizyta na cmentarzu
Wizyta na cmentarzu

30 października 2013 roku wychowankowie Przedszkola Entliczek Pentliczek odwiedzili cmentarz, na którym zapalały znicze na zapomnianych grobach. Zdjęcia dostępne w Galerii.

Przedstawienie „Szufladkowo”
Przedstawienie „Szufladkowo”

Dnia 27 października 2013 przyjechał do nas Teatr „Frajda”, który wystawił dla Przedszkolaków przedstawienie pt. „Szufladkowo”. Była to ciekawa i pouczająca historia, która uświadomiła dzieciom, że warto jest się dobrze odżywiać. W przedstawieniu uczestniczyli również bardzo zainteresowani rodzice. Zdjęcia dostępne są w Naszej Galerii.

Pokaz instrumentów
Pokaz instrumentów

Dnia 16 października 2013 roku w Naszym Przedszkolu odbył się pokaz instrumentów. Przedszkolaki z zachwytem i wielką radością brały czynny udział w pokazie. Grały na różnych instrumentach, odgadywały odgłosy natury, tańczyły w rytm muzyki. Z radością informujemy, że takie pokazy odbędą się w Przedszkolu Niepublicznym Entliczek Pentliczek jeszcze kilkukrotnie w ciągu roku szkolnego 2013/2014. Poniżej zamieszczamy filmik z tego Pokazu. Zdjęcia z tego ekscytującego dnia dostępne są w Naszej Galerii zdjęć.

 


   Link do Filmu

http://www.youtube.com/watch?v=HWJwDjX6Edc

   

Przedstawienie
Przedstawienie

W dniu dzisiejszym tj. 25 września 2013 roku odbyło się w Naszym Przedszkolu przedstawienie o charakterze tanecznym. Przedszkolaki wraz z rodzicami wzięły udział w zabawach przygotowanych przez prowadzących, którymi byli Cukierek oraz Marchewka. Wydarzenie to dostarczyło maluchom, jak i ich rodzicom szereg wrażeń i emocji. Zdjęcia z Przedstawienia dostępne są w Galerii zdjęć.

"Sprzątanie Świata"
"Sprzątanie Świata"

Dnia 20 września przedszkolaki wzięły udział w akcji "Sprzątanie Świata". Wydarzenie to na długo pozostanie w pamięci dzieci. Maluchy nie tylko bawiły się podczas zbierania śmieci, ale także zrozumiały, że trzeba dbać o Naszą planetę i nie wolno jej zanieczyszczać. Zdjęcia z tego dnia są dostępne w Naszej Galerii zdjęć.

"Sprzątanie Świata"
Ogłoszenia

UWAGA RODZICE!

W piątek 20 września nasze dzieci będą uczestniczyły w akcji „Sprzątanie Świata”. W związku z tym bardzo prosimy, aby w tym dniu dzieci były odpowiednio ubrane tj. obuwie gumowe, deszczówki, ciepłe bluzy. Prosimy również o dostarczenie zapasowej odzieży.

"Cała Polska Czyta Dzieciom"
Ogłoszenia

W związku z akcją „Cała Polska Czyta Dzieciom” bardzo prosimy chętnych rodziców/ opiekunów lub rodzinę dzieci o poświęcenie 3-4 minut na przeczytanie dzieciom bajki w Naszym Przedszkolu.

 

Pierwszy dzień w Przedszkolu
Pierwszy dzień w Przedszkolu

Dziś pierwszy dzień w nowym budynku Naszego Przedszkola. Przedszkolaki z zachwytem podziwiały uroki i zalety swojego nowego miejsca zabaw. Po zapoznaniu się z otoczeniem dzieci ochoczo zabrały się do zabawy. Zdjęcia z tego radosnego poranka są dostępne w Galerii zdjęć. 

Wizyta klauna
Z "życia" przedszkola
Nasze dzieci odwiedził niezwykły gość - klaun. Podczas jego występu w przedszkolu towarzyszyło wiele śmiechu i emocji, dzieci wcieliły się w bohaterów bajki, którą opowiadał klaun. Zachwycone buzie dzieci świadczyły o tym, jak bardzo podobał im się występ Klauna Cyrkowca!Przedstawienie KOCIA WIOSNA
Z "życia" przedszkola
W prezencie wielkanocnym dzieci miały okazję obejrzeć przedstawienie Teatru Mag-Ma pt. "Kocia Wiosna". Przedszkolaki same tworzyły przedstawienie wcielając się w rolę aktorów.


Powitanie wiosny
Z "życia" przedszkola
21 marca 2013r. w Przedszkolu Entliczek-Pentliczek odbyło sie oficjalne powitanie Wiosny. Dzieci z pomocą pań zrobiły Marzannę. W ogrodzie przedszkolnym odbyło się wspólne pożegnanie Zimy, a przywitanie Wiosny.

Cyrkowcy w naszym przedszkolu
Z "życia" przedszkola
Nasze przedszkole gościło cyrkowców, którzy zapewnili dzieciom wiele atrakcji. Były tańce, konkursy i mnóstwo zabawy.

Mikołajki w przedszkolu
Z "życia" przedszkola
Dnia 6 grudnia 2012 roku w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie ze Świętym Mikołajem. Wszystkie dzieci z niecierpliwością czekały na zaproszonego gościa. Gdy tylko Mikołaj wszedł do sali na buziach dzieci pojawiło się zdziwienie, zaskoczenie ale przede wszystkim widoczny był uśmiech. Jak się okazało Mikołaj nie był sam, przybyła z Nim na to spotkanie śnieżynka, która pomagała Mu wręczać dzieciom slodycze.

Andrzejki
Z "życia" przedszkola
Dziś tradycyjne Andrzejki to ciekawy pomysł na zabawy z dziećmi w przedszkolu. Nie zabrakło ustawiania bucików i tradycyjnego lania wosku. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy piosenkach z repertuaru dziecięcego. Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji.

Wizyta strażaka
Z "życia" przedszkola
Dzieci dowiedziały się jak wygląda praca strażaków, jakim sprzętem się posługują. Mogły ogladać wyposażenie samochodu strażackiego i przymierzać strażacki kask. Największą atrakcją dla dzieci było rozciąganie węża strażackiego i uczestniczenie w akcji przeciwpożarowej. Dzieci prowadziły ciekawe rozmowy ze strażakami i pozowały do zdjęć.

Dogoterapia
Z "życia" przedszkola
W naszym przedszkolu odbywają się cotygodniowe zajęcia z dogoterapii. Głównym bohaterem jest pies o imieniu Aksa. Dzieci z utęsknieniem oczekują kolejnych zajęć, które uczą, rozwijają i uwrażliwiają.


1,980,111 unikalne wizyty