13.08.2022 21:56
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wystąpienie z okazji Dnia Babci i Dziadka
Z "życia" przedszkola

Zapraszamy do obejrzenia wystąpienia naszych przedszkolaków z okazji bardzo ważnego wydarzenia jakim jest Dzień Babci i Dziadka:

 

> PRZEKIEROWANIE DO FILMIKU <

Kształtowanie zachowań prozdrowotnych
Kształtowanie zachowań prozdrowotnych

W naszym przedszkolu przykładamy dużą wagę do kształtowania u dzieci zachowań prozdrowotnych (właściwe odżywianie, sport, czystość osobista, gimnastyka, dbanie o zdrowie).

Dzieci z grupy Biedronek podczas zabawy tematycznej wcieliły się w rolę pacjenta z wizytą u lekarza, pielęgniarki oraz farmaceuty. Podczas tego typu zabaw staramy się eliminować uprzedzenia dzieci do przykrych doświadczeń, takich jak zastrzyk, badanie stetoskopem, niesmaczne lekarstwa, czy pobyt w szpitalu. Uczymy właściwych zachowań w miejscach użyteczności społecznej i szacunku do odpowiedzialnej pracy lekarza, czy pielęgniarki.

 

> GALERIA ZDJĘĆ <

Zdrowo żyjemy, bo zdrowo jemy !
Zdrowo żyjemy, bo zdrowo jemy !

Misją naszego przedszkola jest wdrażanie w życie wychowanków zasad zdrowego odżywiania w myśl zasady: OD TEORII DO PRAKTYKI.

Spożywanie warzyw, owoców, kiszonek, nabiału, mięsa,samodzielnie przygotowanych jogurtów, picie domowej lemoniady i napojów ziołowych zamiast słodkich napojów, słodyczy i fast foodów nie jest naszym wychowankom obce. Na dzisiejszych zajęciach dzieci miały okazję dowiedzieć się jak dokonywać właściwych, świadomychi samodzielnych wyborów pomiędzy produktami zdrowymi a tymi, które szkodzą naszemu zdrowiu. Jak wszyscy doskonale wiemynie jest to łatwy wybór w obecnym „Świecie Pokus”.

 


> GALERIA ZDJĘĆ <

Warsztaty muzyczne
Warsztaty muzyczne

W dniu 21.01.2021r. w naszym przedszkolu odbyły się kolejne warsztaty muzyczne będące wyjątkowym spotkaniem z instrumentami muzycznymi  pt. "Co to jest muzyka".  Zajęcia poprowadziła grupa Kubica Art Promocja Sztuki.

Podczas opowieści muzycznej dzieci przenosiły się do różnych miejsc świata i poznawały charakterystyczne dla danego regionu instrumenty. Podczas spotkania dzieci miały możliwość poznania wyglądu, budowy i brzmienia następujących instrumentów: fujarki, gadułki, didgeridoo, erhu, sarangi, morin khuur, kalimby.

To spotkanie sprawiło wszystkim dużo radości. 

 

 

> GALERIA ZDJĘĆ <

Spotkanie Wigilijne
Spotkanie Wigilijne

W tym roku ze względu na pandemię, Spotkanie Wigilijne odbyło się w przedszkolu bez obecności rodziców.

Dzień 22 grudnia 2020 roku był dla przedszkolaków i ich wychowawców dniem pełnym wrażeń.

Na początku dnia nasze przedszkole odwiedził Teatr Magmowcy, który wystawił dla dzieci świąteczny spektakl. Następnie przybył do nas Mikołaj, który wręczył dzieciom prezenty.

Na zakończenie tego uroczystego dnia dzieci doświadczyły bycia aktorami, ponieważ wystawiły dla rodziców przedstawienie o tematyce świątecznej, które zostało nagrane i zostanie udostępnione rodzicom.

W ten wyjątkowy, świąteczny czas pragniemy życzyć Państwu pogodnych, radosnych oraz spędzonych w rodzinnym gronie Świąt Bożego Narodzenia, a także sukcesów w nadchodzącym Nowym Roku.

 

> GALERIA ZDJĘĆ <

 

Zapraszamy również do obejrzenia filmiku ze spotkania na youtubie:

https://www.youtube.com/watch?v=bb9W53r3hcU

Pasowanie na Przedszkolaka
Pasowanie na Przedszkolaka

Dnia 5 listopada 2020r. w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka, w którym po raz pierwszy, ze względu na panującą pandemię koronawirusa nie mogli uczestniczyć rodzice. Dzięki rozwiniętej technologii rodzice będą mogli obejrzeć występy swoich pociech, gdyż cała uroczystość została nagrana.

Pasowanie to dzień niezwykle ważny zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycieli. Pasowanie na Przedszkolaka jest uroczystością, która wzmacnia więź dziecka z przedszkolem, dając mu poczucie przynależności do społeczności przedszkolnej.

Dzieci z wielkim zaangażowaniem przedstawiły program artystyczny, którym przekonały o tym, że zasługują na miano "Prawdziwego Przedszkolak". Były tańce, piosenki i wierszyki, prezenty oraz słodki poczęstunek.

To był niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, jak i wychowawców.

Link do nagrania znajdą Państwo w Strefie Rodzica, która będzie dla Państwa widoczna po zalogowaniu na pasku nawigacji znajdującym się po lewej stronie. Login i hasło zostały Państwu przekazane w wiadomości tekstowej w październiku. W przypadku zagubienia danych do logowania prosimy o kontakt telefoniczny.

 >>GALERIA ZDJĘĆ<<

 

Ogłoszenie
Ogłoszenia

Drodzy Rodzice,

Na poprawę humoru i umilenie czasu podczas zamknięcia przedszkola zapraszam do wspólnego obejrzenia spektaklów teatru Magmowcy. Linki do spektaklów znajdą Państwo w Strefie Rodzica.

Życzę miłych wrażeń

Sylwia Sadowska

Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 14.10. 2020 r. odbył się Dzień Edukacji Narodowej- w tradycji naszego przedszkola jest dniem wyjątkowym - świętują przedszkolaki wraz ze swoimi opiekunami. Krótki instruktaż słowno-muzyczny przygotowała grupa Pszczół pod kierownictwem p. Agaty Żółtowskiej i p. Sylwii Sadowskiej, na początku którego został odśpiewany hymn narodowy. Na zakończenie dzieci obdarowały nauczycieli kwiatami i słodkimi upominkami.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Spektakl teatralny
Spektakl teatralny

Dnia 29.09.2020r. nasze przedszkole odwiedził Teatr Magmowcy, który przygotował dla dzieci spektakl taneczno- muzyczny nawiązujący do zdrowego odżywiania. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na temat owoców i warzyw. Dowiedziały się również jakich przysmaków nie powinny jadać na co dzień.

Magmowcy przygotowali dla dzieci wiele zabaw i konkurencji sportowych, w których chętnie brały udział.

To spotkanie sprawiło dużo radości przedszkolakom, jak i ich opiekunom.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Warsztaty muzyczne
Warsztaty muzyczne

W dniu 06.10.2020r. w naszym przedszkolu odbyły się kolejne warsztaty muzyczne będące wyjątkowym spotkaniem z instrumentami muzycznymi  pt. "Poszukiwacze muzycznych skarbów".  Zajęcia poprowadziła grupa Kubica Art Promocja Sztuki.

Muzyka redukuje trudności, ułatwia współpracę, nawiązanie kontaktów, ogranicza konflikty, pobudza emocje, daje możliwość rozładowania wewnętrznych napięć, podwyższa umiejętności koncentracji. Podczas spotkania dzieci miały możliwość poznania instrumentu jakim jest klarnet- jego wygląd, budowę i brzmienie. Dzieci w trakcie warsztatów usłyszały również dźwięki fortepianu i ukulele.

Przedszkolaki słuchały też krótkich utworów i brały udział w zabawach muzyczno – tanecznych.

To spotkanie sprawiło wszystkim dużo radości.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Sprzątanie Świata
Z "życia" przedszkola

 

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Ogłoszenie
Ogłoszenia

 

W związku z nowymi wytycznymi w GIS w sprawie funkcjonowania przedszkoli  z dnia 25 sierpnia 2020 roku proszę o zapoznanie się z poniższymi dokumentami. oraz  podpisaniu oświadczenia
                                                             
Sylwia Sadowska

Ogłoszenie
Ogłoszenia

Drodzy rodzice,

ze względów bezpieczeństwa dzieci oraz rodziców informujemy, że wjazd samochodem na teren przedszkola jest niedozolony. Prosimy o parkowanie samochodów na krótkoterminowym parkingu znajdującym się na chodniku przed wjazdem na teren placówki.

Ogłoszenie
Ogłoszenia

Drodzy rodzice,

w pliku o nazwie Aneks numer 1 zostały podane błędne godziny otwarcia placówki. Placówka będzie czynna w godzinach 6:45 - 16:15. Plik został poprawiony. Prosimy o wydruk dokumentu z poprawnymi godzinami otwarcia placówki. Za zaistniałą sytuację serdecznie przepraszamy.

Dyrektor Niepublicznego Przedszkola Entliczek Pentliczek

Sylwia Sadowska 

Plakat
Ogłoszenia

Zebranie
Ogłoszenia

Drodzy Rodzice

 

Z uwagi na obecną sytuację związaną z COVID- 19, w tym roku zebranie rodziców nie odbędzie się. W związku z powyższym przekazujemy niezbędne informacje.

 1. 1.      Nadal obowiązuje dokumentacja przedszkola odnośnie funkcjonowania placówki w sytuacji epidemicznej. Aktualizacja organizacji działania przedszkola, pobytu dzieci w placówce oraz przyprowadzania i odbierania dziecka z przedszkola zawarte zostały w Aneksie nr 1 do dokumentacji związanej z funkcjonowaniem przedszkola w sytuacji epidemicznej.  Zmienione zostają godziny otwarcia placówki tj. 6:45-16:15. 
 2. Prosimy o wydrukowanie, podpisanie oraz dostarczenie w pierwszym dniu pobytu dziecka w przedszkolu następujących dokumentów znajdujących się na stronie internetowej naszego przedszkola:

- Procedura  przyprowadzania i odprowadzania dzieci z przedszkola w czasie epidemii tj. załącznik nr 1

- Załącznik nr2

- Załącznik nr 3

- Aneks nr 1 do dokumentacji związanej z funkcjonowaniem przedszkola w sytuacji epidemicznej.   

 1. 3.      W przypadku wystąpienia stanu zagrożenia COVID-19 istnieje możliwość zawieszenia lub ograniczenia czynności opiekuńczo- wychowawczo- dydaktycznych ze względu na aktualną sytuację epidemiczną, która może zagrażać zdrowiu wychowankom przedszkola.  
 2. W przypadku utrzymującego się stanu epidemicznego  wycieczki i warsztaty oraz uroczystości przedszkolne mogą nie odbyć się ze względu na zastosowanie się do reżimu sanitarnego.  
 3. Kierunki polityki oświatowej na rok szkolny 2020/2021:

- Wdrażanie nowej podstawy programowej w szkołach ponadpodstawowych ze szczególnym uwzględnieniem edukacji przyrodniczej i matematycznej.

- Rozwijanie samodzielności, innowacyjności i kreatywności uczniów.

- Wdrażanie zmian w kształceniu zawodowym, ze szczególnym uwzględnieniem kształcenia osób dorosłych.

- Zapewnienie wysokiej jakości kształcenia oraz wsparcia psychologiczno – pedagogicznego wszystkim uczniom z uwzględnieniem zróżnicowania ich potrzeb rozwojowych i edukacyjnych.

- Wykorzystanie w procesach edukacyjnych narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia na odległość. Bezpieczne i efektywne korzystanie z technologii cyfrowych.

- Działania wychowawcze szkoły. Wychowanie do wartości, kształtowanie postaw i respektowanie norm społecznych.

 

 1. Realizujemy Program Wychowania Przedszkolnego Jadwigi Pytlarczyk  „W kregu zabawy”.
 2. Koszt kart pracy w celu realizacji podstawy programowej: Biedronki 95zł, Pszczółki 126,35 zł, płatność do 25 września 2020r.
 3. Każde dziecko zobowiązane jest dostarczyć wyprawkę przedszkolaka do końca września. W przypadku rodzeństw prosimy o przyniesienie tylko jednej wyprawki.
 4. Wchodząc do przedszkola prosimy o pobranie i podpisanie dokumentów dla rodziców, związanych z bieżącym pobytem dziecka w przedszkolu i znajdujących się  w wiatrołapie.

10.  W związku z tym, że dni adaptacyjne dla dzieci, które przyjdą do naszego przedszkola po raz pierwszy nie odbyły się ze względu na reżim sanitarny prosimy rodziców o zapoznanie się z materiałami związanymi z adaptacją dzieci do przedszkola umieszczonymi na tablicy ogłoszeń w wiatrołapie oraz na naszej stronie internetowej.

11.  Prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości i zasady: jeden rodzic/ opiekun prawny z dzieckiem/ rodzeństwem może znajdować się w wiatrołapie. Rodzic nie wchodzi do dalszej części budynku przedszkola ze względu na reżim sanitarny.

12.  Wszelkie dodatkowe informacje będą Państwu udzielane na bieżąco podczas przyprowadzania i odbierania dziecka z przedszkola.

 W przypadku pytań proszę o kontakt: 601 658 908

 

 

                                                                      Dziękuję za zaufanie jakim państwo obdarzyliście

                                                                        Niepubliczne Przedszkole Entliczek Pentliczek

                                                                                                 Sylwia Sadowska

 

>> Załącznik nr 1 <<

>> Załącznik nr 2 <<

>> Załącznik nr 3 <<

>> Aneks nr 1 <<

Adaptacja
Ogłoszenia

Jak rodzice mogą pomóc dziecku w trudnym dla niego procesie adaptacji?

•           Pozytywnie nastaw dziecko do przedszkola. W domu dużo rozmawiaj o przedszkolu, opowiadaj, że będzie mogło bawić się z kolegami, rysować, budować itp. Przedstaw realny, ale nie wyidealizowany obrazu przedszkola.

•           Przyzwyczajaj dziecko do przedszkola stopniowo. Razem z nim skompletuj wyprawkę przedszkolną. Jeżeli dziecko do tej pory nie przebywało z innymi dorosłymi, pozostawiaj je na kilka godzin u dziadków lub znajomych, aby przedszkole nie kojarzyło mu się z pierwszym rozstaniem. Stopniowo dopasowuj rytm dnia dziecka w domu, do tego, jaki panuje w przedszkolu.

•           Pozwalaj dziecku na samodzielność. Nie wyręczaj go w ubieraniu, podczas jedzenia, mycia rak i zębów, a także w korzystania z toalety. Chwal wysiłek, jaki wkłada w te czynności.

•           Zwróć uwagę na krótkie pożegnania w przedszkolu. Nie wprowadzaj atmosfery pośpiechu, czule ale stanowczo pożegnaj się z dzieckiem. Nie okazuj dziecku własnych rozterek podczas rozstania, bowiem wtedy przekazujesz mu własne lęki.

•           Postaraj się regulować pobytu dziecka w przedszkolu. W początkowym okresie dobrze jest odbierać dziecko wcześniej, ponieważ trzylatek ma inne poczucie czasu i okres przebywania poza domem wydaje mu się bardzo długi. Nie mów dziecku, że zostanie zabrane wcześniej, kiedy to jest niemożliwe, ponieważ będzie nieszczęśliwe. Dotrzymuj słowa – daje ono dzieciom poczucie bezpieczeństwa.

•           Poświęć dziecku więcej czasu niż zwykle. Okazuj zainteresowanie, miłość, czułość. Częściej pójdź z nim na spacer, poczytaj ulubioną bajkę, pobaw się w ulubioną zabawę. Nie wypytuj: Jak było w przedszkolu? Czy płakałeś? Co zjadłeś? Spytaj: Czym się bawiłeś? Jak ma na imię twój kolega? Jeśli dziecko będzie opowiadało co działo się w przedszkolu, koncentruj się na jego samopoczuciu, relacjach z kolegami i podejmowanych zabawach.

•           Zredukuj do minimum inne stresy, nowe sytuacje nie związane z przedszkolem, aby na czas pierwszych tygodni adaptacji wyłączyć większe wrażenia czy życiowe zmiany.

•           Ściśle współpracuj z nauczycielem. Relacje oparte na wzajemnym zaufaniu przyniosą oczekiwane rezultaty. Pytaj nauczyciela nie tylko o to, czy dziecko wszystko zjadło, ale także o to, czy nawiązuje kontakty z rówieśnikami, czy radzi sobie w różnych sytuacjach przedszkolnych.

•           Nie porównuj dziecka i jego reakcji z zachowaniem innych przedszkolaków czy starszego rodzeństwa. Radzenie sobie ze stresem adaptacyjnym jest sprawą indywidualną i u każdego malucha może przebiegać inaczej.

•           Proces adaptacji może trwać od kilkunastu dni do kilku miesięcy. Daj dziecku tyle czasu, ile będzie potrzebowało, aby przystosować się do nowych warunków. Uniezależnienie się od najbliższych i nawiązanie pozytywnych relacji w nowym, przedszkolnym środowisku są osiągnięciem rozwojowym dziecka, na które warto czekać.

 

 

Wyprawka
Ogłoszenia

WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA

Każde dziecko uczęszczające do przedszkola

powinno być wyposażone w tzw. „wyprawkę przedszkolaka”

Oto skład wyprawki:

 • Blok techniczny biały duży A3 ( jedna sztuka)
 • Blok techniczny biały mały A4 ( dwie sztuki )
 • Blok techniczny kolorowy duży A3 ( dwie sztuki)
 • Blok techniczny kolorowy małyA4 (dwie  sztuki)
 • Kredki ołówkowe Bambino duże min. 12 kolorów ( jedna sztuka)
 • Kredki świecowe Bambino duże min. 12 kolorów ( jedna sztuka)
 • Plastelina (Astra) duża 24 kolory ( jedna sztuka)
 • Kleje w sztyfcie ( cztery sztuki, żelowe)
 • Ołówek
 • Jedna ryza papieru
 • Teczka z gumką – miękka
 • Kapcie na rzepy
 • Chusteczki higieniczne wilgotne i suche (wyciągane)
 • Ubrania na zmianę (dostosowane do panującej pory roku)
 • Mały kubek plastikowy, szczoteczkę oraz pastę do zębów
 • Pędzelek do farb (gruby i cienki)

 

#GaszynChallenge
Z "życia" przedszkola

#gaszynchallenge
Dziękujemy za nominację Przedszkolu Publicznemu w Kowalewie Pomorskim.
Do wykonania zadania nominujemy:
Sklep spożywczo przemysłowy Jarosław Musiał w Kowalewie Pomorskim oraz sklep mysliwski Mr Hunter Radosław Sołtysinski w Kowalewie Pomorskim.
Nominowani muszą wykonać 10 pompek lub 10 przysiadów, nagrać i umieścić film na Facebooku, a także wpłacić 5 zł na konto Hani z linku: https://www.siepomaga.pl/gaszynchallengehanial… Jeśli nominowani nie wykonają zadania, wpłacają 10 zł. Powodzenia !!

>>FILM<<

Dzień Dziecka
Ogłoszenia

Dzieci mają wręcz cudowną moc, aby zmieniać się we wszystko, w co tylko zapragną. 

Jean Cocteau


Drogie Dzieci.

W w tym szczególnym dla nas wszystkich dniu, Dniu Dziecka, pragnę życzyć Wam, aby radość i beztroski czas dzieciństwa były obecne w Waszych sercach przez jak najdłuższy czas. 

Drodzy Rodzice,

w Strefie Rodzica znajdują się 4 nowe materiały multimedialne Teatru Magmowcy, które są prezentem dla przedszkolaków z okazji Dnia Dziecka. Login i hasło do strefy rodzica pozostały bez zmian.

Sylwia Sadowska

Dzień Mamy
Z "życia" przedszkola

Regulamin funkcjonowania
Ważne informacje

REGULAMIN FUNKCJONOWANIA NIEPUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA ENTLICZEK PENTLICZEK W KOWALEWIE POMORSKIM W SYTUACJI EPIDEMICZNEJ.

 

Podstawa prawna

 1. Wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 30.04.2020r. dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi wieku do lat 3, wydane na podstawie art.8a ust.5 pkt 2 ustawy z dnia 14 marca 1985r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej ( Dz. U. z 2019r. poz. 59, oraz z 2020r. poz.322,374 i 567)
 2. Wytyczne dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego ogłoszone w dniu 30 kwietnia 2020 r. przez Ministra Edukacji Narodowej wspólnie z Ministrem Zdrowia i Głównym Inspektorem Sanitarnym.
 3. Regulamin obowiązuje od dnia 19.05.2020r. do momentu zniesienia przez MEN, MZ oraz GIS, reżimu sanitarnego związanego z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Do niniejszego regulaminu sporządzono następujące załączniki:
  1. Procedura postepowania w przypadku wystąpienia lub podejrzenia wystąpienia w Niepublicznym Przedszkolu Entliczek Pentliczek w Kowalewie Pomorskim choroby zakaźnej  COVID-19, która stanowi Załącznik nr 1
  2. Deklaracja Rodzica, która stanowi Załącznik nr 2
  3. Oświadczenie Rodzica, które stanowi Załącznik nr 3

 

Zasady ogólne

 1. W początkowym okresie funkcjonowania Przedszkole otwarte jest od poniedziałku do piątku, w godzinach 6.45-15.30.
 2. Do przedszkola przyjmowane są tylko te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu.
 3. Pierwszeństwo mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
 4. Po przyjściu dziecka do przedszkola należy zmierzyć mu temperaturę oraz odnotować jej wysokość w karcie temperatur. Karta temperatur będzie przechowywana w przedszkolu przez 1 miesiąc.
 5. Jeżeli temperatura dziecka jest podwyższona (37 stopni i więcej) dziecko nie może wejść do budynku przedszkola.
 6. Rodzice/ opiekunowie wchodzą wyłącznie do wiatrołapu przedszkola, gdzie przekazują dziecko nauczycielowi, który odprowadza wychowanka do szatni.
 7. Po rozebraniu, nauczyciel odprowadza dziecko do wyznaczonej sali. Po wejściu do sali dziecko myje ręce w ciepłej wodzie z mydłem.
 8. Podczas rozchodzenia się dzieci, nauczyciel przekazuje dziecko rodzicowi/ opiekunowi             w wiatrołapie przedszkola.
 9. Dzieci do placówki nie przynoszą żywności, napojów i zabawek oraz innych rzeczy osobistych.
 10. Dzieci mają zapewnione 3 posiłki : śniadanie, drugie śniadanie oraz obiad.
 11. W grupie może przebywać maksymalnie do 12 dzieci.
 12. W zależności od liczby chętnych ustala się liczbę grup.
 13. Poszczególne grupy oraz ich opiekunowie nie mają ze sobą kontaktu.
 14. W sali zostają usunięte pluszowe zabawki, dywany, koce, poduszki, wszelkie przedmioty trudne do dezynfekcji.
 15. Salę należy wietrzyć co 1 godzinę.
 16. Osoby pracujące w przedszkolu mają zachować dystans społeczny między sobą, w każdej przestrzeni podmiotu, wynoszący minimum 1,5 metra.
 17. Należy odnotowywać w specjalnie przygotowanym dokumencie realizację dezynfekcji przedszkola.
 18. Zaleca się przebywanie na placu zabaw jednej grupy przedszkolnej lub podzielenie placu zabaw na dwie odrębne części.
 19. Sprzęt na placu zabaw powinien być regularnie dezynfekowany.
 20. Nie organizuje się  żadnych wyjść poza teren przedszkola.
 21.  W razie konieczności personel przedszkola korzysta z rękawic jednorazowych, maseczek oraz fartuchów ochronnych.
 22. W pomieszczeniach zostają powieszone instrukcje prawidłowego mycia i dezynfekcji rąk.
 23. Wszystkie osoby zostaną słownie poinformowane o prawidłowym ściąganiu rękawiczek i maseczek.
 24. Wszyscy pracownicy przedszkola zobowiązani są do regularnego mycia rąk  wodą i mydłem oraz pilnują, aby robiły to dzieci, szczególnie po przyjściu do przedszkola, przed jedzeniem, po posiłku, po powrocie ze świeżego powietrza i po skorzystaniu z toalety.

 

Obowiązki rodziców/ opiekunów

 1. Rodzic ma obowiązek zapoznać się z niniejszym Regulaminem oraz Procedurą postępowania w przypadku wystąpienia lub podejrzenia wystąpienia w przedszkolu choroby zakaźnej typ COVID-19 stanowiącą jego załącznik nr 1.
 2. Rodzic podpisuje Deklarację Rodzica stanowiącą załącznik nr 2 oraz Oświadczenie Rodzica stanowiące załącznik nr 3 do niniejszego regulaminu.
 3. Do przedszkola przyprowadzane są wyłącznie dzieci zdrowe, bez objawów chorobowych.
 4. Rodzic informuje nauczyciela o planowanej nieobecności dziecka w następnym dniu.
 5. Jeżeli u dziecka wystąpią objawy chorobowe rodzic niezwłocznie powiadamia telefonicznie lub mailem przedszkole (dyrektora lub nauczyciela). Numery telefonów znajdują się na stronie internetowej przedszkola.
 6. Aby zapewnić dziecku odpowiednią opiekę podczas pobytu w placówce, rodzice przekazują dyrektorowi  lub nauczycielowi istotne informacje o stanie jego zdrowia.
 7. Rodzic nie przyprowadza dziecka do przedszkola, jeżeli w domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji. Wówczas wszyscy pozostają w domu i stosują się do zaleceń służb sanitarnych i lekarza.
 8. Rodzice regularnie tłumaczą i przypominają dziecku o podstawowych zasadach higieny, o konieczności ich stosowania dając dobry przykład: częste mycie rąk wodą z mydłem, unikanie dotykania okolic twarzy, kichanie i kasłanie w zgięty łokieć.
 9. Dziecko, jeśli ukończyło 4 rok życia, jest wyposażone w indywidualną osłonę nosa i ust podczas drogi do i z placówki. Maseczkę dziecku zapewnia, zdejmuje i zabiera rodzic.
 10. Rodzic ustala z nauczycielem,  dyrektorem szybki sposób komunikacji i w razie zmiany na bieżąco go aktualizuje( numery telefonów, adresy).

 

Obowiązki nauczyciela/pozostałych pracowników

 1. Nauczyciel dba i odpowiada za bezpieczeństwo, zdrowie i życie dzieci.
 2. Nauczyciel w porozumieniu z dyrektorem usuwa z sali zajęć przedmioty i sprzęty, których nie można skutecznie uprać czy zdezynfekować.
 3. Nauczyciel obserwuje zachowanie dzieci, jeżeli zauważy niepokojące objawy chorobowe natychmiast informuje dyrektora i rodziców.
 4. Nauczyciel dba o systematyczne wietrzenie pomieszczeń ( co godzinę).
 5. Nauczyciel bez zasadnej konieczności nie opuszcza sali zajęć.
 6. Nauczyciel nie organizuje wyjść poza teren placówki, może z dziećmi przebywać na wyznaczonym terenie przy budynku przedszkola.
 7. Nauczyciel i pozostali pracownicy stosują dystans społeczny między sobą w każdej przestrzeni przedszkola, wynoszący min. 1,5 m.
 8. Nauczyciel regularnie przypomina dziecku o podstawowych zasadach higieny i kontroluje ich stosowanie podczas zabaw, przed posiłkami i podczas czynności samoobsługowych, po powrocie z dworu oraz utrwala nawyk kichania i kasłania w zgięty łokieć.
 9. Nauczyciel zwraca uwagę, przypomina i utrwala prawidłowe nawyki a także sam je stosuje dając tym samym dobry przykład.
 10. Nauczyciele i pracownicy przedszkola są zaopatrzeni w indywidualne środki ochrony osobistej (jednorazowe rękawiczki, maseczki na usta i nos, przyłbice i fartuchy z długim rękawem do użycia w razie konieczności np. przeprowadzania zabiegów higienicznych u dzieci)..
 11. Nauczyciele oraz inni pracownicy zajmujący się dziećmi, jeśli zaobserwują u siebie objawy chorobowe nie przychodzą do pracy. Informują o tym dyrektora a w razie konieczności (podejrzenia zakażeniem COVID- 19 dodatkowo muszą zawiadomić sanepid, oddział zakaźny)
 12. Pracownicy obsługowi nie kontaktują się z dziećmi oraz z pracownikami opiekującymi się dziećmi.
 13.  Przy organizacji żywienia wprowadzone są zasady szczególnej ostrożności:
 1. należy przestrzegać odległości między stanowiskami pracy, używać środki ochrony osobistej, płyny dezynfekujące do czyszczenia powierzchni i sprzętów,
 2. należy zwracać szczególną uwagę na utrzymanie wysokiej higieny, mycie i dezynfekcję stanowisk pracy, opakowań produktów, sprzętu kuchennego, naczyń stołowych i sztućców,
 3. wielorazowe naczynia i sztućce należy myć w zmywarce z dodatkiem detergentu, w temperaturze minimum 60 st. C lub je wyparzać.

14. Zaleca się, aby nie angażować do pracy osób powyżej 60 roku życia.

15.  Pracownicy, jeśli zaobserwują u siebie objawy chorobowe nie przychodzą do pracy. Informują o tym dyrektora a w razie konieczności (podejrzenia zakażeniem COVID- 19 dodatkowo muszą zawiadomić sanepid, oddział zakaźny.

 

Obowiązki dyrektora

 1. Dyrektor wyznacza i przygotowuje (stałe) sale zajęć dla dzieci.
 2. Wyznacza nauczycieli i pracowników obsługi do konkretnej grupy dzieci.
 3. Określa z nauczycielami i pracownikami obsługi zasady funkcjonowania w salach zajęć, łazienkach, szatni i określa zakres działań pracowników przedszkola.
 4. Zapewnia i ustala z pracownikami zasady bezpiecznej pracy i codzienną dezynfekcję pomieszczeń, w których przebywały dzieci oraz pozostali pracownicy zgodnie z wytycznymi Sanepidu. Zapewnia środki do i utrzymania czystości sal zajęć, innych pomieszczeń , ciągów komunikacyjnych, dezynfekowania powierzchni dotykowych: poręczy, klamek, wyłączników światła, uchwytów, poręczy krzeseł i powierzchni płaskich, blatów i monitoruje prace porządkowe.
 5. Dba o bezpieczeństwo osób przebywających w przedszkolu - nadzoruje aby do przedszkola przychodzili pracownicy i dzieci wyłącznie zdrowi, kontroluje przebywanie w placówce osób z zewnątrz, dba o zachowanie dodatkowych środków ostrożności przy ewentualnych kontaktach z takimi osobami, w tym z dostawcami żywności.
 6. Zapewnia pracownikom środki ochrony osobistej i obliguje pracowników do ich stosowania;
 7. Zapewnia bezpieczeństwo      w przypadku konieczności odizolowania osoby ze stwierdzeniem lub podejrzeniem objawów chorobowych;
 8. Przygotowuje procedurę postępowania na wypadek zakażenia koronawirusem lub zachorowania na COVID – 19.
 9. Dyrektor zapoznaje pracowników oraz rodziców z zasadami zachowania się w budynku oraz z Procedurą postępowania w przypadku wystąpienia lub podejrzenia wystąpienia w przedszkolu choroby zakaźnej typ COVID-19.
 10. Regulamin wchodzi w życie 19.05.2020r.

 

Procedura postępowania w przypadku wystąpienia lub podejrzenia wystąpienia w Niepublicznym Przedszkolu Entliczek Pentliczek w Kowalewie Pomorskim choroby zakaźnej Covid- 19

 

Wprowadzenie procedury w Niepublicznym Przedszkolu Entliczek Pentliczek w Kowalewie Pomorskim ma na celu zdrowie i bezpieczeństwo każdego dziecka znajdującego się w przedszkolu i wszystkich jego pracowników w związku z zagrożeniem zarażenia koronawirusem. W sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu dziecka nauczyciele i personel przedszkola są zobowiązani postępować zgodnie z przyjętą procedurą. Rodzice zobowiązani są znać i przestrzegać postanowień niniejszego dokumentu.

 

DEFINICJE

Choroby zakaźne, choroby infekcyjne – grupa chorób roślin i zwierząt (w tym ludzi), będących następstwem zakażenia ustroju czynnikiem zakaźnym i złamania sił odpornościowych organizmu (lub w odwrotnej kolejności) lub obecności w organizmie bioaktywnych toksyn (jadów) drobnoustrojów. Choroba zakaźna to choroba, która może łatwo przenosić się pomiędzy organizmami (ludzkim lub zwierzęcym) w sposób pośredni lub bezpośredni.

Bliski kontakt- pozostawanie w bezpośrednim kontakcie z chorym lub w kontakcie w odległości mniej niż 2 metry przez ponad 15 minut, prowadzenie rozmów z osobami z objawami choroby twarzą w twarz przez dłuższy czas, gdy osoba zarażona należy do grupy najbliższych przyjaciół lub kolegów i mieszkanie w tym samym gospodarstwie domowym co osoba chora.

COVID-19 (od ang. Coronavirus Disease 2019) – ostra choroba zakaźna układu oddechowego wywołana zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. Została po raz pierwszy rozpoznana i opisana w listopadzie 2019, w środkowych Chinach (miasto Wuhan, w prowincji Hubei) podczas serii zachorowań zapoczątkowującej pandemię tej choroby..

Potwierdzony przypadek – rozpoznanie na podstawie wyników badań laboratoryjnych.

                                                                      

Cel procedury

 1. Celem procedury jest wdrożenie i stosowanie ograniczenia ryzyka zarażenia kogokolwiek z pracowników / wychowanków oraz zapewnienie ciągłości działania przedszkola oraz rozprzestrzenianiu się COVID-19.
 2. Zapoznanie i zakres stosowania procedury dotyczy wszystkich pracowników i wychowanków przedszkola i ich rodziców.

Tryb postępowania

1.Do pracy w przedszkolu mogą przychodzić jedynie zdrowe osoby. Jeżeli pracownicy lub rodzice dziecka zauważą niepokojące objawy u siebie lub swojego dziecka powinni nie przychodzić do przedszkola oraz kontaktować się telefonicznie ze Stacją Sanitarno- Epidemiologiczną lub oddziałem zakaźnym.

2.  Podczas przyprowadzenia dziecka do przedszkola pracownik dokonuje pomiaru temperatury ciała dziecka termometrem bezdotykowym.

3. Pracownik przedszkola ma prawo odmówić przyjęcia dziecka gdy występują u niego objawy chorobowe (np. podwyższona temperatura powyżej 37 stopni C, kaszel, osłabienie), ponieważ nie jest w stanie określić czy dziecko jest chore.

4. Pracownik przedszkola nie może przyjąć dziecka, które przebywa na kwarantannie lub miało bliski kontakt z osobą zarażoną.

5.W przypadku stwierdzenia w przedszkolu u pracowników lub wychowanków objawów grypopodobnych takich jak: gorączka, suchy kaszel, trudności w oddychaniu, ból mięsni, osłabienie należy :

- odizolować dziecko lub pracownika u którego zaobserwowano oznaki chorobowe w osobnym pomieszczeniu lub wyznaczonym do tego miejscu, izolując pozostałe osoby w odległości co najmniej 2 metrów. Należy obszar w którym poruszał się i przebywał pracownik lub wychowanek poddać gruntownemu sprzątaniu oraz zdezynfekować powierzchnie dotykowe (klamki, uchwyty itp.)

6. W powyższej sytuacji pracownicy zobowiązani są poinformować dyrektora placówki o stanie faktycznym.

7. Dyrektor przedszkola niezwłocznie powiadamia rodziców dziecka o zaistniałej sytuacji, którzy są zobligowani do jak najszybszego odebrania dziecka z przedszkola i udania się do lekarza rodzinnego.

8. Dyrektor powiadamia o zaistniałym fakcie najbliższą Stację Sanitarno- Epidemiologiczną.

9.  Dalsze czynności/procedury/zalecenia zostaną ustalone po kontakcie z pracownikami Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej.

10. W przypadku potwierdzenia zarażeniem COVID- 19 rodzice powinni poinformować dyrektora przedszkola.

11. Rodzice mają obowiązek niezwłocznie poinformować przedszkole o chorobie zakaźnej typu COVID-19, lub jej podejrzeniu u dziecka lub osób z nim mieszkających, jeżeli dziecko w ostatnich dniach uczęszczało do Przedszkola.

12. Wówczas dyrektor zawiadamia Stację Sanitarno- Epidemiologiczną.
13. W przypadku otrzymania wyniku negatywnego u dziecka, rodzice zobowiązani są do dostarczenia zaświadczenia lekarskiego dyrektorowi przedszkola.

14. W przypadku wystąpienia u dziecka choroby zakaźnej typu COVID-19, po powrocie do przedszkola, przedszkole ma prawo żądać od rodzica, a rodzice są zobowiązani do przedłożenia zaświadczenia lekarskiego potwierdzające zakończenie leczenia.                                                                     

Rozpoznanie choroby

Od zakażenia do pojawienia się objawów może minąć 1–14 dni. Większość ludzi (około 80%) zdrowieje bez potrzeby specjalnego leczenia. W rzadszych przypadkach choroba ma ciężki przebieg i może nawet być śmiertelna. U osób starszych i mających inne schorzenia (takie jak astma, cukrzyca lub choroby serca), zakażenie koronawirusem może prowadzić do ciężkiej choroby.

Możliwe najczęstsze objawy COVID-19 według gov.pl:

- kaszel, 

-gorączka powyżej 37 stopni C,

-zmęczenie,

-trudności z oddychaniem, duszności, krótki oddech (w ciężkich przypadkach).

Objawami choroby COVID-19 wywoływanej przez koronawirusa (SARS-CoV-19) mogą być  również:
- ból głowy, gardła i mięśni

- dreszcze,
- utrata węchu lub  smaku (najczęściej u młodych osób).
Rzadziej mogą pojawiać się:
- biegunka,
- bóle brzucha,
- nudności.

 

Odpowiedzialność

 

 1. Dyrektor ponosi odpowiedzialność za organizację, przestrzeganie przez wszystkich pracowników zaleceń reżimu sanitarnego i pracę przedszkola oraz bezpieczeństwo wszystkich osób przebywających w przedszkolu.
 2. Wszyscy pracownicy przedszkola ponoszą odpowiedzialność za przestrzeganie procedur związanych z COVID-19.
 3. Wszyscy rodzice ponoszą odpowiedzialność za przekazywanie istotnych informacji o stanie zdrowia dziecka oraz osób znajdujących się w bliskim kontakcie.

 

Ważne telefony: 

Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna Golub- Dobrzyń

566832442, 566832485,

Alarmowy 602492809

Przychodnia Eskulap Kowalewo Pomorskie

566841020

Przychodnia Provita Kowalewo Pomorskie

566841399

Pogotowie Ratunkowe

999, 112

Organ prowadzący/ Dyrektor Sylwia Sadowska 

601658908

Niepubliczne Przedszkole Entliczek Pentliczek

885119785

 

 >> Plik do pobrania nr 1 <<

>> Plik do pobrania nr 2 <<

>> Procedura przyprowadzania i odbierania dzieci z przedszkola w czasie epidemii <<

Ogłoszenie
Ważne informacje

UWAGA RODZICE

Informujemy, że otwarcie przedszkola nastąpi od 19.05.2020r.( wtorek)

 

Wznowienie działalności przedszkola wymagać będzie odpowiedzialności i dyscypliny ze strony rodziców oraz wszystkich pracowników przedszkola. Wszelkie wdrożenie działań mających na celu zminimalizowanie możliwości zakażenia nie pozwolą całkowicie wyeliminować ryzyka, dlatego Państwa decyzja o posłaniu dziecka do przedszkola musi zostać podjęta odpowiedzialnie, ze świadomością ryzyka i zagrożenia oraz koniecznością przestrzegania przyjętych w przedszkolu zasad i procedur.

 

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

W początkowym okresie funkcjonowania przedszkole będzie otwarte w godzinach 6:45- 15:30.

 1. Przyprowadzone dziecko musi być zdrowe – bez żadnych objawów chorobowych.
 2. Ze względu na sytuację epidemiczną, wydane rozporządzenia przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia zostaje ograniczona liczba dzieci w przedszkolu.
 3. W pierwszej kolejności z przedszkola korzystają  dzieci rodziców pracujących, którzy nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu nad dzieckiem.
 4. Przyprowadzać i odbierać dziecko z przedszkola może wyłącznie osoba zdrowa.
 5. Zaleca się nieangażowanie do odbioru dziecka osób powyżej 60-tego roku życia.
 6. Obowiązkiem każdego rodzica/opiekuna prawnego jest przypominanie dzieciom o podstawowych zasadach higieny: częste mycie rąk wodą z mydłem, unikanie dotykania oczu, nosa i ust, odpowiedni sposób zasłaniania twarzy podczas kichania i kasłania( w zgięty łokieć).
 7. Obowiązuje zakaz przynoszenia do przedszkola zabawek i innych przedmiotów.
 8. Dziecko, które ukończyło 4 rok życia, w drodze do i z przedszkola musi być zaopatrzone w indywidualną osłonę nosa i ust. Maseczkę dziecku zapewnia, zdejmuje i zabiera ze sobą rodzic.

 

ZASADY PRZYPROWADZANIA I ODBIERANIA DZIECI Z PRZEDSZKOLA

 

 1. Przed wejściem do budynku przedszkola każda osoba dorosła ma obowiązek zdezynfekowania dłoni płynem dezynfekcyjnym umieszczonym przed budynkiem. Jeżeli  dłonie osłonięte są   rękawiczkami również należy je zdezynfekować.
 2. Dziecko może być przyprowadzane/odbierane z przedszkola tylko przez  jedną osobę dorosłą : rodzica/prawnego opiekuna lub dorosłą osobę upoważnioną.
 3. W razie obecności większej liczby osób, pozostali czekają na zewnątrz przedszkola, z zachowaniem odległości 2 metrów.
 4. Rodzic nie może wchodzić na dalszą część przedszkola ze względu na obowiązujący reżim sanitarny i zachowanie procedur higienicznych.
 5. Osoba dorosła z dzieckiem wchodzi do wiatrołapu przedszkola, dzwoni dzwonkiem. Wówczas nauczyciel  zmierzy temperaturę wychowanka i spyta rodzica o stan zdrowia dziecka w danym dniu.
 6. Nauczyciel odbierający dziecko od rodzica może odmówić jego przyjęcia do przedszkola jeśli zauważy oznaki infekcji (w porozumieniu z dyrektorem).
 7. W dalszej kolejności dziecko zaprowadzane jest przez nauczyciela do szatni, a następnie do swojej sali.
 8. Odbierając dziecko z przedszkola rodzic wchodzi do wiatrołapu, dzwoni dzwonkiem, następnie nauczyciel przekazuje ubrane dziecko rodzicowi.
 9. Każdy rodzic/opiekun prawny, osoba upoważniona musi być zabezpieczony w  środki ochrony osobistej (maseczka lub inna forma ochrony ust i nosa, płyn do dezynfekcji rąk lub rękawiczki jednorazowe).
 10. Niezbędne informacje o dziecku przekazuje nauczyciel przyprowadzający i odprowadzający dziecko lub dyrektor przedszkola.

 

SZYBKA KOMUNIKACJA Z RODZICEM

 

 1. Podczas pobytu dziecka w przedszkolu Rodzic zobowiązany jest do natychmiastowego odbierania połączeń przychodzących z  przedszkola. Prosimy Rodziców o zapisanie numerów przedszkola.
 2. Dla dzieci pozostających w domach w dalszym ciągu będzie kontynuowane nauczanie zdalne prowadzone przez wychowawców grup.
 3.   W początkowym okresie wznowienia funkcjonowania przedszkole otwarte będzie od 6.45- 15:30.  Czas na przyprowadzenie dziecka wyznaczony jest do godz. 8.30.
 4. Pozostałe informacje związane z funkcjonowaniem przedszkola od 19.05.2020r. podczas epidemii oraz sytuacje związane z podejrzeniem zachorowania na koronawirusa zawarte są w odrębnych dokumentach:
  1. Regulamin funkcjonowania Niepublicznego Przedszkole Entliczek Pentliczek w Kowalewie Pomorskim w sytuacji epidemicznej  
  2. Procedura postepowania w przypadku wystąpienia lub podejrzenia wystąpienia w Niepublicznym Przedszkolu Entliczek Pentliczek w Kowalewie Pomorskim choroby zakaźnej  COVID-19

 

Zachęcamy Państwa do śledzenia na bieżąco wszelkich informacji związanych z zaistniałą sytuacją na stronach ministerialnych

 

Ogłoszenie
Ogłoszenia

Uwaga rodzice

Informuję, że wznowienie funkcjonowania przedszkola od 6 maja 2020r. zostaje odłożone w czasie. Trwa przygotowanie przedszkola zgodnie z wytycznymi reżimu sanitarnego aby wszyscy mogli bezpiecznie powrócić do codziennego funkcjonowania w placówce.  Wymaga to wielu działań i szerokiej organizacji.W związku z tym o bliższym terminie otwarcia przedszkola zostaną Państwo poinformowani w nadchodzącym tygodniu.

Zajęcia w naszym przedszkolu nadal prowadzone będą w  sposób zdalny (Skype- zajęcia indywidualne, Zoom- zajęcia grupowe, przesyłanie materiałów na naszą pocztę, kontakt telefoniczny).

 

Sylwia Sadowska

 

 

Ogłoszenie
Ogłoszenia

 Szanowni Rodzice!

 Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 kwietnia 2020 roku o zawieszeniu funkcjonowania przedszkoli został wyznaczony kolejny termin-  do 24 maja 2020 roku. Zajęcia w naszym przedszkolu nadal prowadzone będą w  sposób zdalny (Skype- zajęcia indywidualne, zoom- zajęcia grupowe, przesyłanie materiałów na naszą pocztę, kontakt telefoniczny).

W przypadku pojawienia się  decyzji rządu o częściowej organizacji opieki dla dzieci w przedszkolach będziemy Państwa informować na bieżąco na stronie internetowej naszego przedszkola. Proszę o śledzenie na bieżąco informacji o wdrażaniu kolejnych etapów życia społecznego w mediach.

 

 

                                                      Sylwia Sadowska

 

Jesteśmy przyjaciółmi przyrody
Z "życia" przedszkola

Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto. Wszyscy chcemy, aby nasza planeta była zielona i czysta. Nasze przedszkolaki jak zwykle udowodniły, że są Przyjacielami Przyrody. Dziekujemy za nadesłane prace. 

Dziękujemy Maciejowi Podlaszewskiemu i rodzicom za przygogotowanie wiersza o ekologii.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

>>WIERSZ<<

Święta Wielkanocne
Święta Wielkanocne

Chociaż daleko od siebie ale razem:) Nasze kochane przedszkolaki ciężko pracowały biorąc udział w przygotowaniach świątecznych . Pomagały rodzicom w kuchni, wykonywały ozdoby wielkanocne kartki świąteczne. Dziękujemy za wspaniałe zdjęcia.

 

>>Galeria Zdjęć<<

Życzenia Wielkanoce
Ogłoszenia

Drodzy Rodzice.

Z okazji nadchodzącej Wielkanocy chciałabym Państwu życzyć, aby ciepła, wiosenna atmosfera oraz radość i wiara w lepsze jutro nie opuszczały Państwa przez cały rok.

Trwająca kwarantanna jest dla nas wszystkich okresem trudnym, jednakże w czasie jej trwania osłodą dla nas są przygotowania do nadchodzących Świąt.

W ubiegłych latach ten przedświąteczny okres był bardzo ciepły dla wychowanków naszego przedszkola, wypełniony przygotowaniami dla tego ważnego, rodzinnego Święta. Mury naszego przedszkola wypełniały pięknie zdobione pisanki, w wazonach kwitły bazie, a ściany zdobiły kolorowe prace plastyczne o tematyce wielkanocnej. Tradycją dla nas stała się również wielkanocna wizyta teatru Magmowcy oraz odwiedziny Zająca Wielkanocnego, który wręczał wszystkim przedszkolakom słodkie, wielkanocne upominki.

Aby zapewnić Wam oraz Waszym pociechom namiastkę tego pięknego czasu jaki spędzaliśmy razem w przedszkolu chciałabym, w ramach prezentu Wielkanocnego, udzielić Państwu dostępu do zakupionych przeze mnie nagrań występów teatralnych wspomnianego wcześniej teatru Magmowcy.

Po lewej stronie niniejszej strony, na pasku nawigacji, pojawiła się nowa zakładka – Strefa Rodzica. Po zalogowaniu do Strefy uzyskają Państwo dostęp do zakupionych Spektaklów, które moją Państwo odtworzyć Waszym dzieciom w zaciszu Waszych domów. Login oraz hasło do Strefy zostaną Państwu przekazane w prywatnej wiadomości tekstowej.

 

Sylwia Sadowska

 

Nasze przedszkolaki pamiętają o zdrowym jedzeniu
Z "życia" przedszkola

Kochani!!!!! Bardzo dziękujemy za przesłane zdjęcia i filmiki zdrowych przysmaków. Cieszymy się że dbacie o to by jeść zdrowo i kolorowo. A oto Wasze pomysly.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Ogłoszenie
Ogłoszenia

2,953,726 unikalne wizyty