10.08.2020 12:25
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Spotkanie wigilijne
Spotkanie wigilijne

Dnia 21 grudnia w Domu Weselnym „Irena” odbyło się Spotkanie Wigilijne dla wszystkich dzieci z naszego przedszkola oraz ich rodziców.

Na początku spotkania dzieci wykonały piękny program świąteczny. Kolejnym elementem programu był konkurs „Szansa na sukces”, w którym rodzice odśpiewali wylosowane kolędy. Następnie wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu, do którego zapraszał zapach ciepłego barszczu. Po trudach świątecznego przedstawienia przyszedł czas na przyjemność dla małych artystów, którą był świąteczny spektakl Teatru Magmowcy pt. „Fabryka zabawek”. Wiele radości sprawiło najmłodszym spotkanie z Mikołajem, który wręczył przedszkolakom prezenty. Wyczekiwanie, nastrojowa muzyka, zabawne perypetie świątecznych bohaterów pozwoliły dzieciom i zgromadzonym gościom w pełni odczuć klimat Bożego Narodzenia.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Poniżej zamieszczamy link z elektroniczną wersją zdjęć dzieci z Mikołajem w pełnej rozdzielczości do pobrania. Wywołane zdjęcia są dostępne w przedszkolu. 

>>ZDJĘCIA Z MIKOŁAJEM<<

Wspólne strojenie choinki
Wspólne strojenie choinki

Na zajęciach w przedszkolu przedszkolaki wykonały przepiękne bombki, którymi nasi przedstawiciele ozdobili choinkę na piątkowym Wspólnym strojeniu choinki zorganizowanym przez Burmistrza Kowalewa Pomorskiego Jacka Żurawskiego. Grupa Pszczółek wykonała styropianową bombkę Micky, dla której Marta i Kacper Huzior wraz z rodzicami wykonali samodzielnie bombkę Minnie do pary. Grupa Biedronek wykonała natomiast bombkę a'la cotton balls przyozdobioną kolorowymi gwiazkami.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Cała Polska czyta dzieciom
Z "życia" przedszkola
Uczennice klasy VI Szkoły Podstawowej pod opieką Pani Justyny Sankiewicz czytały przedszkolakom bajkę na tradycyjnym popołudniowym czytaniu.

Domki z piernika
Z "życia" przedszkola
Każda z grup ozdobiła na zajęciach domki z piernika.


Szlachetna Paczka
Szlachetna Paczka

Już po raz kolejny Niepubliczne Przedszkole Entliczek Pentliczek wsparło Szlachetną Paczkę. To już nasza tradycja. Będziemy to robić do końca świata i jeden dzień dłużej. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy przyczynili się do tego, że rodzina wybrana przez nas będzie miała radosne Święta.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Mikołajki
Mikołajki

Dnia 6 grudnia wyruszyliśmy na poszukiwania śladów obecności Mikołaja w przedszkolu. Przyszedł do nas w nocy i zostawił słodkości w szatni, ale dzieci podejrzewały, że przyjdzie do nich jeszcze raz, bo o czymś zapomniał. Obeszliśmy całe przedszkole, aż w końcu znaleźliśmy wskazówkę koło drzwi w korytarzu. Mikołaj zostawił tam dla dzieci prezenty do każdej sali. Uciekał w takim pośpiechu, że znowu zgubił swoją czapkę.

Mikołaju! Twoja czapka czeka na Ciebie w biurze rzeczy znalezionych.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Skarpety dla Mikołaja
Skarpety dla Mikołaja

Dzieci z grupy Biedronek wykonały na zajęciach skarpety dla Mikołaja.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Kalendarze adwentowe
Z "życia" przedszkola

Każda z grup wykonała Kalendarze adwentowe. Codziennie otwieramy kopertę, w której znajdujemy najróżniejsze zadania do wykonania lub upominki.

Andrzejki
Andrzejki

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Wyjątkowy Miś
Wyjątkowy Miś

25 listopada 2018 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pomorskim nastąpiło wręcznie nagród laureatom Konkursu Plastycznego "Wyjątkowy Miś" organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kowalewie Pomorskim. Hubert Kowalski i Klara Kowalska z grupy Biedronek zdobyli wyróżnienie w kategorii - grupa najmłodsza. Maja Brzozowska i Jan Rzeźniczek zdobyli wyróżnienie w kategorii - oddział przedszkolny O- klasa I. Serdeczne gratulacje!

Za udział w konkursie i zaangażowanie składamy również Hubertowi Zulewskiemu . Życzymy dalszych sukcesów.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Jesienny bukiet
Z "życia" przedszkola

Serdecznie gratulujemy Poli Wypych zajęcia III miejsca w Międzyprzedszkolnym Konkursie Plastycznym "Jesienny bukiet ". Życzymy kolejnych sukcesów.Święto Misia
Święto Misia

Miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka. Małe, duże, z długimi uszami czy bez – wszystkie gotowe do przytulania. .
W naszym przedszkolu  wszystkie misie świętowały swoje urodziny  23  listopada. Tego dnia wszyscy przynieśli swoje ukochane przytulanki. 
Zabawa  zaczęła się od gimnastyki z misiem do piosenki "Kubusia Puchatka", później były misiowe konkursy, zagadki, wspólne tańce. 

Poznaliśmy historię  pewnego grzecznego misia – Paddingtona i bardzo go polubiliśmy.  

To był dzień  pełen  uśmiechu oraz wspólnej zabawy.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Poznajemy zawód weterynarza
Poznajemy zawód weterynarza

22 listopada  przedszkolaki z swoimi paniami odwiedziły Gabinet Weterynaryjny Mila w Kowalewie Pomorskim.  Pani weterynarz zaprezentowała urządzenia i przybory, które wykorzystuje podczas wizyt nie tylko psów i kotów, ale także innych zwierząt hodowanych w domu. Dzieci dowiedziały się również, że zwierzęta mogą zachorować z wielu powodów, a dokuczać mogą im np.: pchły i kleszcze.

Przy okazji zwiedziliśmy sklep zoologiczno – wędkarski, który znajduje się  w tym samym budynku. Znaleźliśmy tam mnóstwo  skarbów nawet cukierki dla ryb.

Dzięki wizycie wiemy lepiej czym zajmuje się weterynarz i wiemy jak dbać o nasze zwierzaki.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Tajemnice światła
Tajemnice światła

W tym tygodniu poznajemy tajemnice światła i właściwości ognia. Wiemy,  że ogien jest potrzebny, ale też niebezpieczny. Znamy juz wlasciwosci ognia. Wykonalismy makietę kominka, ktory ogrzewa nasza salę. Dowiedzieliśmy się jakie są tajemnice światła. Bawiliśmy się światłem i cieniem.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

"Cała polska czyta dzieciom"
Z "życia" przedszkola

W ramach rozpowszechniania dobrego nawyku czytania książek każdego dnia rodzice, dzieci lub panie czytają wybraną przez przedszkolaków książę podczas popołuniowego odpoczynku. Tego dnia książkę czytał Szymon. 

 

Już jesteśmy prawdziwymi przedszkolakami
Już jesteśmy prawdziwymi przedszkolakami

„Teraz już z honorem ślubować możemy: jak być dobrym przedszkolakiem doskonale wiemy!”

14 listopada w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka, w którym uczestniczyli rodzice oraz zaproszeni goście. Swoja obecnością zaszczycił nas również Burmistrz Miasta i Gminy Kowalewo Pomorskie Pan Jacek Żurawski.

W kameralnym gronie, w salach kolorowych i pełnych zabawek, dzieci z wielkim zaangażowaniem przedstawiły program artystyczny, którym przekonały wszystkich zaproszonych gości o tym, że zasługują na miano „Prawdziwego Przedszkolaka”. Były tańce, piosenki i wierszyki, prezenty oraz słodki poczęstunek.

Uroczyście, dotykając każde dziecko ołówkiem, pasowania dokonał Pan Burmistrz Jacek Żurawski wraz z panią dyrektor przedszkola Sylwią Sadowską.

Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i wychowawców.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

„Lech, Czech i Rus – muzyczna legenda powstania Państwa Polskiego”
„Lech, Czech i Rus – muzyczna legenda powstania Państwa Polskiego”

W związku z niedawnymi obchodami 100- lecia Niepodległości Polski oraz zbliżającym się Pasowaniem na przedszkolaka dnia 13 listopada odbył się koncert edukacyjny Kubica Art pod tytułem „Lech, Czech i Rus – muzyczna legenda powstania Państwa Polskiego”. Podczas przedstawienia dzieci poznały melodie polskie oraz patriotyczne wygrywane w kraju na przestrzeni lat, a także wygląd oraz sposób funkcjonowania instrumentów dętych.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

>>FILM 1<<

>>FILM 2<<

100-lecie Niepodległości Polski
Z "życia" przedszkola

Dnia 9 listopada wszystkie dzieci oraz pracownicy wzięli udział w obchodach 100-lecia Niepodległości Polski. O godzinie 11:11 przyłączyliśmy się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej "Rekord dla Niepodległej" odśpiewując wszystkie cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Odśpiewaliśmy również pieśń patriotyczną pod tytułem "Pierwsza Brygada". Szymon odczytał piękne wiersze mówiące o patriotyźmie i niepodległości "Niepodległość" Marcina Wolskiego oraz "Testament Mój" Juliusza Słowackiego.

>>HYMN POLSKI<<

>>WIERSZE<<Odwiedzamy groby zmarłych
Odwiedzamy groby zmarłych

W nawiązaniu do Święta Zmarłych przedszkolaki jak co roku odwiedziły w cmentarz w Kowalewie Pomorskim. To była ważna lekcja wychowania rodzinnego, obywatelskiego i patriotycznego dla wszystkich. Już od najmłodszych lat uczymy się okazywać szacunek osobom, które od nas odeszły.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Dbamy o nasze zęby
Dbamy o nasze zęby

W naszym przedszkolu systematycznie propagujemy zachowania prozdrowotne. Na koniec października odwiedziliśmy gabinet stomatologiczny w Kowalewie Pomorskim. Każdy mały dzielny pacjent usiadł na fotelu i miał sprawdzone ząbki. Mamy nadzieję, że dzieci będą systematycznie odwiedzały gabinet stomatologiczny w ramach wizyt kontrolnych oraz pozbędą się lęku z tym zwìązanego.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Domek Biedronek
Domek Biedronek

Domy mogą być różne. Małe, duże, piętrowe, jednopoziomowe parterowe. Wszyscy mieszkamy w domu - każdy w innym - a Biedronki zbudowaly taki.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Dawno, dawno temu... czyli jesienne kontrasty muzyczne
Dawno, dawno temu... czyli jesienne kontrasty muzyczne

W dniu 22.10.2018 r. odbyły się kolejne warsztaty muzyczne w naszym przedszkolu. W dawne czasy przeniósł  nas wehikuł czasu. Jako pierwszy pojawił się Lutnista Anny Wazówny, który prezentował grę na lutni,  dawnej gitarze strunowej o kształcie migdała, a wtórowała mu Wiola de gamba instrument smyczkowy  z VII wieku.

Kolejny występ to  muzyka barokowa. Wtedy instrumenty stały się większe, muzykom towarzyszyły przepiękne stroje historyczne tej epoki ,a muzyka tych czasów była piękna i podniosła. Instrumenty tego okresu to: lutnia-,teorba - następczyni lutni - posiadająca kilkanaście strun  oraz wiolonczela. Barol grał na lutni i opowiadał o Królu Ryszardzie Lwie Serce. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali tej historii. Na koniec przy akompaniamencie gitary barokowej zatańczyliśmy taniec Kanarias.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Bezpiecznie na ulicy
Bezpiecznie na ulicy

Nauka bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię staje się o wiele łatwiejsza przy wykorzystaniu naszego dywanu interaktywnego.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Kolory jesieni
Kolory jesieni

18.10.2018 r przedszkolaki udały się do Domu kultury na spektakl teatralny pt. „Kolory jesieni” w  wykonaniu Teatru „ Magmowcy”. Na nasze zaproszenie przedstawienie obejrzały również dzieci z Publicznego Przedszkola w Kowalewie Pomorskim.

Tym razem przenieśliśmy  się do pięknego  jesiennego lasu… ale okazało  się, że coś jest nie tak …. Nastała jesień, jednak szarobura i ponura, która nie sprawia nikomu radości. Pani Jesień prosi zatem o pomoc w poszukiwaniu swoich kolorów Kasztanka oraz Pana Żołędzia, ponieważ uratować ją może tylko nowa, przepiękna sukienka. Bohaterowie postanawiają odnaleźć Malarza Przyrody, który na pewno będzie wiedział gdzie i w jaki sposób powinni szukać kolorów, bez których Pani Jesień nie może rozpocząć swojej pracy.

Na szczęście dzięki pomocy naszych małych przedszkolaków cała historia kończy się dobrze i w lesie  od tego czasu Jesień Bawi się kolorami.

Wspaniałe, barwne przedstawienie bardzo podobało się małym widzom, a co najważniejsze poprzez zabawę, uczymy się wielu interesujących rzeczy.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej

Pragniemy podziękować rodzicom oraz dzieciom za zaangażowanie w ogranizację obchodów Dnia Edukacji Narodowej w naszej małej przedszkolnej rodzinie. 

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Jesień w przedszkolu
Jesień w przedszkolu

Dzieci wybrały się na spacer, na którym poszukiwały oznak nowej pory roku. Ze znalezionych darów grupa Pszczółek wykonała jesienne jeże. Ukisiliśmy także ogórki oraz poznaliśmy wnętrze dyni.

>>SZUKAMY JESIENI<<

>>POZNAJEMY DARY JESIENI<<

Owocowe jeże
Owocowe jeże

Jesień to pora zbiorów owoców i robienia z nich różnych przetworów oraz potraw . Biedronki  ze swoimi paniami postanowiły przekonać wszystkie dzieci, że jedzenie warzyw i owoców nie musi być nudne, a posiłki przygotowane w oparciu o te witaminki ciekawe  i  bardzo smaczne.

Przedszkolaki  1 października przyniosły jesienne  owoce: jabłka, gruszki, śliwki, winogrono, brzoskwinie. Maluchy bez problemu poradziły sobie z zadaniem i przygotowały z nich smakowite jeże.  

Przygotowania sprawiły  dzieciom wiele satysfakcji  i radości. Najfajniejsze było nadziewanie owoców na wykałaczkę i oczywiście degustacja.

Bardzo dziękujemy rodzicom za owoce dostarczone na zajęcia.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Czysty świat
Czysty świat

16 września Przedszkole Entliczek Pentliczek,  jak co roku, wzięło udział w akcji „Sprzątanie świata”.   Aby bardziej przybliżyć dzieciom problem zanieczyszczeń na Świecie. Przedszkolaki rozpoczęły dzień od prezentacji multimedialnej poruszającej ten problem. Nadmiar wytwarzanych przez człowieka śmieci, sadza z kominów, pyły i dymy, brudne lasy, nafta w morzach, chore ptaki i zatrute chemią ssaki oraz kwaśne deszcze i dziura ozonowa- wszystko to wpływa na zniszczenie naszego Środowiska. Dzieci chętnie wypowiadały się na temat dbania o środowisko oraz świetnie poradziły sobie z zadaniem dotyczącym segregacji odpadów.  

Kiedy przyszła pora na część praktyczną „Biedronki” oraz „Pszczółki”  dały z siebie wszystko. Razem ze swoimi Paniami bardzo dokładnie oczyściły teren wokół własnego przedszkola - ulicę Działkową oraz fragment ul. Odrodzenia. Dzieci włożyły w swoją pracę całe serce i wróciły do przedszkola  pełne pozytywnej energii.

Wierzymy, że prowadzane przez nas działania proekologiczne wpłyną pozytywnie na uwrażliwianie dzieci, i że w przyszłości nasi wychowankowie będą prawdziwymi miłośnikami przyrody i otaczającego ich świata. Bo przecież jeśli świat będzie czysty - zdrowa będzie żywność, powietrze, woda. 

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

 

Dzień Przedszkolaka
Dzień Przedszkolaka

Dzień 20  września w naszym przedszkolu był pełen niespodzianek,  bowiem od najmłodszego aż po starszaka każdy świętował dzień przedszkolaka! 

Tego dnia dzieci zostały zaproszone do Domu Kultury w Kowalewie Pomorskim na występ Teatru warszawskiego „Ptasie Melodie” na przedstawienie pt. „Leśna przygoda czyli na ratunek planecie”. Ta niezwykle ciekawa bajka zaprzyjaźnia młodych widzów z tematem ekologii, uczy dzieci wrażliwości, oraz zaszczepia szacunek do przyrody. Przygody przejedzonego Zajączka Strączka i bezdomnej Wiewiórki budzą w dzieciach poczucie odpowiedzialności i empatii, zaś przykład złośliwej Niesfornej Lucynki pokazuje dzieciom niewłaściwe zachowania, które szkodzą ekologii. Dzieci miały  także okazje czynnie uczestniczyć  w fabule akcji, stając się jednocześnie małymi aktorami.

Po występie artyści zapewnili dzieciom atrakcje i  zabawy przy muzyce i udziału w konkursach.  Radość, śmiech i głośny  uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie.

Świętowanie  uświetniła pani Sylwia która zrobiła dzieciom niespodziankę i na deser zjedliśmy pyszne lody.

Święto dzieci dostarczyło im wielu miłych wrażeń i na pewno będą je długo i ciepło wspominać. Bo przecież : „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat!”.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Wyprawka
Ogłoszenia

WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA

Każde dziecko uczęszczające do przedszkola powinno być wyposażone w tzw. „wyprawkę przedszkolaka”. Pragniemy również poinformować, że w przypadku, gdy do przedszkola uczęszcza rodzeństwo rodzice zobowiązani są do zakupu jednego zestawu wyprawki. 

 

Oto skład wyprawki:

 • Blok techniczny biały duży (jedna sztuka)
 • Blok techniczny biały mały (1 sztuka)
 • Blok techniczny kolorowy duży ( dwie sztuki)
 • Blok techniczny kolorowy mały ( 4 sztuki)
 • Kredki ołówkowe i świecowe (Bambino - duże)
 • 5,6- latki również cienkie kredki ołówkowe
 • Plastelina (Astra)
 • Farby plakatowe  (12 kolorów)
 • Nożyczki dla dzieci
 • Klej w sztyfcie (dwie sztuki, 1 tubka kleju Magic)
 • Ołówek
 • Ostrzynka na grube i cienkie kredki
 • Dwie ryzy papieru
 • Teczka z gumką – miękka
 • Kapcie na rzepy
 • Chusteczki higieniczne wilgotne i suche (wyciągane)
 • Ubrania na zmianę
 • Kubek plastikowy, szczoteczkę oraz pastę do zębów
 • Pędzelek do farb (gruby i cienki)
 • Flamastry
 • Pastele olejne
1,695,338 unikalne wizyty