04.03.2021 15:23
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Pyszne witaminki
Pyszne witaminki

Z myślą o zdrowych witaminach grupa Pszczółek postanowiła przyrządzić pyszną sałatkę warzywną. Pomidory, ogórki, rzodkiewka, szczypiorek, sałata, ser żółty i jogurt naturalny - wszystkie te skladniki sprawiły,  że w naszym przedszkolu unosiły się przepięknie zapachy. Wszystkie dzieci z wielkim apetytem zjadaly wspólnie przygotowany posiłek.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Witamy wiosnę
Witamy wiosnę

Zima się skończyła, wiosny nadszedł czas,

Łąka się zbudziła, zbudził się i las…”’

Tak nasze przedszkolaki śpiewały  maszerując w  wesołym pochodzie z okazji pierwszego dnia wiosny. Ubrani w kolorowe kwiaty , spacerowaliśmy przez osiedle. Jak co roku w naszym przedszkolu było bardzo wesoło i kolorowo. Wszyscy bardzo starannie przygotowali się do powitania wiosny. Zaraz po śniadaniu dzieci razem ze swoimi paniami przystąpiły do wykonania Marzanny. Wspólnymi siłami powstała kukła jak zawsze piękna .

Wszyscy uśmiechnięci i radośni po powrocie do przedszkola tradycyjnie zostawiliśmy Marzannę w ogrodowym aucie w nadziei , że zniknie wraz z północnym wiatrem.

 „Żegnaj zimo- witaj wiosno!” Mamy nadzieję, że zagościsz u nas już na dobre!!!

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

 

Nasze sukcesy
Z "życia" przedszkola

Troje dzieci z grupy " Pszczółek" wzięło udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim "Kowalewo Pomorskie - Moja Mala Ojczyzna". Nasze przedszkole reprezentowali: Anastazja Kazaniecka, Maja Brzozowska oraz Jakub Brzozowski. Dzieci otrzymaly dyplomy za udzial w konkursie. Serdecznie dziekujemy wszystkim uczestnikom za okazanie ogromnego zaangażowania i życzymy dalszych sukcesow.

Kocia wiosna
Kocia wiosna

Już poraz kolejny wszystkie przedszkolaki zostały zaproszone na spektakl teatralny Teatru Magmowcy, który odbył się w Domu Kultury w Kowalewie Pomorskim w dniu 18.03.2019. Tym razem było to przedstawienie pt. "Kocia wiosna". Główny bohater - mały rudy kotek marzył o tym żeby poznać wielu przyjaciół i postanowił wyruszyc w świat . Na swej drodze spotkał jednak Czarnego kocura, który nie był zbyt przyjaźnie nastawiony. Postanawiają jednak pójść dalej razem. Mają okazję podziwiać piękny świat pełen pierwszych oznak wiosny: zielona trawę, kwiaty, chmury, bazie kotki, a nawet wiosenną burzę. Wspólna podróż spowodowała, że zostali przyjaciółmi. To była piękna lekcja przyjaźni pełna uśmiechu i radości. Dziękujemy!

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Wiosna w przedszkolu
Z "życia" przedszkola

Dzwięk dobry wiosno!
Dzwięk dobry wiosno!

Tym razem piękne melodie podczas warsztatów muzycznych przeniosły nas do wspaniałego świata wiosny, a tam poranek na łące, przebudzenie ptaków , słońce, kwiaty… Ale pogoda wiosenna  potrafi tez być zmienna, czasami wiatr przywiewa chmury, a razem z nimi deszcz. Bębenki, kij deszczowy, flet poprzeczny, flet picolo, altówka. Wszystkie te instrumenty swoimi dźwiękami przeniosły nas na łono przyrody. Poznaliśmy piosenkę deszczową : „ Kap kap kap , deszcz nam do piosenki wpadł ‘’, a także słuchaliśmy bajkę pt. „Bajka o bocianie dziwaku i żabie marzycielce”.

To był wspaniały koncert. Dziękujemy i chcemy więcej.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

 

Ptasie gniazda
Z "życia" przedszkola

W tym tygodniu Biedronki zadbały o ptaki przylatujące do nas na wiosnę. Z materiałów przyrodniczych zbudowaliśmy dla nich gniazda. Teraz z niecierpliwością czekamy, aż z jaj wyklują się pisklęta.

Dzień Kobiet
Z "życia" przedszkola

Zajęcia z Bartkiem
Zajęcia z Bartkiem

Jeden z naszych absolwentów, Bartek, który jest bratem Małgosi i Wojtka przyszedł wraz z mamą,by przeprowadzić dla przedszkolaków zajęcia o dinozaurach oraz o Układzie Słonecznym. Serdecznie dziękujemy Bartkowi za przeprowadzenie bardzo ciekawych zajęć oraz jego mamie za czynne zaangażowanie w życie przedszkola.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Walentynki
Walentynki

Zgdonie z coroczną tradycją w dzień Walentynek wręczyliśmy sobie kartki walentynkowe, które anonimowo wrzucaliśmy do pudła w szatni przedszkolnej.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Dzień Babci i Dziadka
Dzień Babci i Dziadka

Obchodzony 21 stycznia Dzień Babci i dzień później Dzień Dziadka to tylko symboliczne święto w naszym kalendarzu. Tak naprawdę to każdego dnia w roku dziadkowie myślą i troszczą się o swoje wnuki, dając im wsparcie, miłość i życzliwość. Dziadkowie  to ukochane osoby, które potrafią zrozumieć wnuki , są dla nich drogowskazem, skarbnicą wiedzy o przeszłości.

Z okazji tak pięknego święta w dniu 04.02.2019 w domu weselnym „Irena”  w Kowalewie Pomorskim  odbyła się wspaniała uroczystość. Przedszkolaki przygotowały program artystyczny.  Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem.  Dziadkowie mieli też okazje usłyszeć piosenkę po angielsku w wykonaniu dzieci, która oddała miłość do ukochanych dziadków pt. „ You are my sunshine”.  Dzieci obdarowały wyjątkowych gości własnoręcznie wykonanymi upominkami. Swoją obecnością zaszczycił nas również Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie Pan Jacek Żurawski.

Frekwencja jak co roku dopisała,  a spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Mistrzowi i wirtuozi - muzyczne spotkanie z Kubica Art
Mistrzowi i wirtuozi - muzyczne spotkanie z Kubica Art

Tym razem warsztaty muzyczne przeniosły nas w czasy, w których mistrzowie – wirtuozi grali na różnych instrumentach. Akordeaon i suka mielecka prezentowały nam swoje wspaniałe dźwięki. Przenieśliśmy się w czasie i znaleźliśmy się we Włoszech, gdzie poznaliśmy rodzinę Paganini - słynnego wirtuoza. Dowiedzieliśmy się, że do rytmu muzyki możemy skakać, maszerować i wspinać się.

Koncert baaaardzo nam się wszystkim podobał i czekamy na następne warsztaty.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Cała Polska czyta dzieciom
Z "życia" przedszkola

Dziękujemy dziadkowi Macieja Podlaszewskiego za przeniesienie nas do świata legend i ciekawych historii o Poznaniu i Toruniu. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.


Konkurs Kolęd i Pastorałek w Mlewie
Konkurs Kolęd i Pastorałek w Mlewie

Serdecznie gratulujemy naszym reprezentantom:

Julicie Okurowskiej, Wiktorii Sołtysińskiej i Aleksandrowi Kazanieckiemu za zajęcie I miejsca w kategorii zespół- przedszkola i oddziały "0" oraz

Anastazji Kazanieckiej i Szymonowi Kawuli za zajęcie II miejsca w tej samej kategorii.

w VIII konkursie Kolęd i Pastorałek w Mlewie. Dżiekujemy rodzicom za zaangażowanie a dzieciom życzymy dalszych sukcesów.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Bal Karnawałowy
Bal Karnawałowy

Tegoroczny okres ferii zimowych naszych przedszkolaków opiewa w niesamowite atrakcje. Jedną z nich był Bal Kanawałowy, który jest jednym z najbardziej wyczekiwanych przez dzieci wydarzeń. W końcu kto nie lubi się przebierać? :)

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Kolorowe ferie
Kolorowe ferie

Choć na dworze szaro to u nas w przedszkolu jest wesoło i kolorowo! A to za sprawą galaretek w kolorach tęczy. W pierwszym tygodniu ferii Biedronki przygotowały dla dzieci pyszny i zdrowy deser - kolorowe galaretki z jeżynami. Same witaminki!

>>GALERIA ZDJĘĆ<< 

Zimowe zabawy z dywanem interaktywnym
Zimowe zabawy z dywanem interaktywnym

A kiedy na dworze pada i wieje my też się nie nudzimy. Lepimy bałwana, chodzimy po śniegu i rzucamy się śnieżakami z naszym dywanem interaktywnym.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Tropem zwierząt
Tropem zwierząt

Kiedy tylko pogoda na to pozwala wychodzimy na świeże powietrze, żeby szukać śladów zwierząt na śniegu. I choć mróz szczypie w uszy bardzo to lubimy!

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Specjały naszej kuchni regionalnej
Specjały naszej kuchni regionalnej

Na początku stycznia wzięliśmy  udział  w Regionalnym projekcie edukacyjnym  „ Bim Bam Binek regionalista” Przedszkolne specjały - kuchnia regionalna. Nasze Przedszkole od lat promuje zdrowy styl życia. Poprzez odpowiednie żywienie staramy się przedszkolaki odżywiać zdrowo i racjonalnie, zachowując przy tym wysokie standardy jakościowe, estetyczne i smakowe - stąd nasz udział w tak wspaniałej akcji.

Postanowiliśmy sami postawić sobie wyzwanie i odnieść się do kuchni regionalnej. Przede wszystkim ukazać jak zdrowo serwować dania bliskie naszej okolicy oraz odkrywać nowe smaki.

Nasz propozycja to pyszne SODZIAKI – dawny przysmak Ziemi Dobrzyńskiej.

A o to przepis:                                                               

 Składniki

- mąka: 4 szklanki
- zsiadłe mleko: 2.5 szklanki
- soda: 2 łyżeczki
- sól: 1 szczypta
- cukier: 1 łyżeczka

Sposób przygotowania przepisu:

Mąkę, zsiadłe mleko, sól i cukier wymieszać. Wyrobić drewnianą łyżką lub zagnieść niezbyt twarde ciasto. Wyłożyć na stolnicę, oprószyć mąką, odcinać niewielkie kawałki ciasta. Każdy kawałek obtoczyć w mące i palcami wyrabiać niewielki placuszki. Smażyć na oleju na złoty kolor.  Podawać z pysznym i zdrowym cukrem ze stewii lub dżemem.

 Życzymy smacznego!!!

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Sylwester
Sylwester

W piątek w przedszkolu żegnalismy Stary Rok, składaliśmy sobie noworoczne życzenia, piliśmy szampana oraz zrobiliśmy piękne i  bezpieczne fajerwerki. Życzymy Wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku!!!!

>>GALERIA ZDJĘCIA<<

Życzenia Świąteczne
Ogłoszenia

Wszyscy pracownicy Niepublicznego Przedszkola Entliczek Pentliczek życzą Dzieciom i Rodzicom, aby świąteczny czas przepełniony był radością, ciepłem i rodzinną atmosferą. Niech pokój i radość Świąt Bożego Narodzenia towarzyszy Wam przez cały Nowy Rok. Życzymy Wam, aby nadchodzący rok był szczęśliwy w osobiste doznania, spełniał zamierzenia i dążenia zawodowe oraz aby przyniósł wiele satysfakcji z własnych dokonań.

 

Spotkanie wigilijne
Spotkanie wigilijne

Dnia 21 grudnia w Domu Weselnym „Irena” odbyło się Spotkanie Wigilijne dla wszystkich dzieci z naszego przedszkola oraz ich rodziców.

Na początku spotkania dzieci wykonały piękny program świąteczny. Kolejnym elementem programu był konkurs „Szansa na sukces”, w którym rodzice odśpiewali wylosowane kolędy. Następnie wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu, do którego zapraszał zapach ciepłego barszczu. Po trudach świątecznego przedstawienia przyszedł czas na przyjemność dla małych artystów, którą był świąteczny spektakl Teatru Magmowcy pt. „Fabryka zabawek”. Wiele radości sprawiło najmłodszym spotkanie z Mikołajem, który wręczył przedszkolakom prezenty. Wyczekiwanie, nastrojowa muzyka, zabawne perypetie świątecznych bohaterów pozwoliły dzieciom i zgromadzonym gościom w pełni odczuć klimat Bożego Narodzenia.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Poniżej zamieszczamy link z elektroniczną wersją zdjęć dzieci z Mikołajem w pełnej rozdzielczości do pobrania. Wywołane zdjęcia są dostępne w przedszkolu. 

>>ZDJĘCIA Z MIKOŁAJEM<<

Wspólne strojenie choinki
Wspólne strojenie choinki

Na zajęciach w przedszkolu przedszkolaki wykonały przepiękne bombki, którymi nasi przedstawiciele ozdobili choinkę na piątkowym Wspólnym strojeniu choinki zorganizowanym przez Burmistrza Kowalewa Pomorskiego Jacka Żurawskiego. Grupa Pszczółek wykonała styropianową bombkę Micky, dla której Marta i Kacper Huzior wraz z rodzicami wykonali samodzielnie bombkę Minnie do pary. Grupa Biedronek wykonała natomiast bombkę a'la cotton balls przyozdobioną kolorowymi gwiazkami.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Cała Polska czyta dzieciom
Z "życia" przedszkola
Uczennice klasy VI Szkoły Podstawowej pod opieką Pani Justyny Sankiewicz czytały przedszkolakom bajkę na tradycyjnym popołudniowym czytaniu.

Domki z piernika
Z "życia" przedszkola
Każda z grup ozdobiła na zajęciach domki z piernika.


Szlachetna Paczka
Szlachetna Paczka

Już po raz kolejny Niepubliczne Przedszkole Entliczek Pentliczek wsparło Szlachetną Paczkę. To już nasza tradycja. Będziemy to robić do końca świata i jeden dzień dłużej. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy przyczynili się do tego, że rodzina wybrana przez nas będzie miała radosne Święta.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Mikołajki
Mikołajki

Dnia 6 grudnia wyruszyliśmy na poszukiwania śladów obecności Mikołaja w przedszkolu. Przyszedł do nas w nocy i zostawił słodkości w szatni, ale dzieci podejrzewały, że przyjdzie do nich jeszcze raz, bo o czymś zapomniał. Obeszliśmy całe przedszkole, aż w końcu znaleźliśmy wskazówkę koło drzwi w korytarzu. Mikołaj zostawił tam dla dzieci prezenty do każdej sali. Uciekał w takim pośpiechu, że znowu zgubił swoją czapkę.

Mikołaju! Twoja czapka czeka na Ciebie w biurze rzeczy znalezionych.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Skarpety dla Mikołaja
Skarpety dla Mikołaja

Dzieci z grupy Biedronek wykonały na zajęciach skarpety dla Mikołaja.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Kalendarze adwentowe
Z "życia" przedszkola

Każda z grup wykonała Kalendarze adwentowe. Codziennie otwieramy kopertę, w której znajdujemy najróżniejsze zadania do wykonania lub upominki.

Andrzejki
Andrzejki

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

2,021,818 unikalne wizyty