13.08.2022 22:33
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ogłoszenie
Ogłoszenia

Podziękowania
Ogłoszenia

Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania Państwu Halinie i Sławomirowi Wiewiór za podarowanie pomocy dydaktycznych dla wychowanków naszego przedszkola. 

Konkurs matetmatyczny
Konkurs matetmatyczny

W naszym przedszkolu   wszyscy uwielbiamy liczyć i główkować.

24.02.2020 r. zorganizowaliśmy konkurs matematyczny  skierowany do dzieci 5,6 letnich. Jego celem było rozwijanie zainteresowań matematycznych, prezentacja umiejętności nabytych w przedszkolu, rozwijanie dojrzałości  emocjonalnej, łatwość pokonywania trudności.

Przedszkolaki radziły sobie doskonale, a konkurs przebiegał w przyjaznej i wesołej atmosferze. Wszystkie dzieci na koniec otrzymały nagrody. Mamy nadzieję, że ich wspólne zmagania w konkursie zachęcą wszystkich uczestników do polubienia matematyki a  w przyszłości zaowocują bardzo dobrymi ocenami w szkole.

Gratulujemy zwycięzcom!!!!!

Serdecznie dziękujemy mamie Oliviera za ufundowanie pucharów dla zwycięzców!

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

 

Koktajl owocowy u Biedronek
Koktajl owocowy u Biedronek

Z myślą o zdrowym odżywianiu grupa Biedronek postanowiła zrobić wspólnie pyszny koktajl owocowy. Przy tej okazji dzieci poznały wygląd, smak i zapach niektórych składników. Przedszkolaki samodzielnie kroily owoce przestrzegając zasad higieny . Przygotowanie zdrowego koktajlu dało dzieciom wiele radości . Po zakończonej pracy dzieci z apetytem wypiły swoje dzieło. Oczywiście Biedronki nie zapomniały o starszakach, które również mogły skosztować kolorowych witaminek.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

 

Zawód fryzjera
Zawód fryzjera

Dorosłym wizyta u fryzjera kojarzy się z przyjemnością – masażem głowy i chwilą relaksu. Efektem jest wspaniała fryzura i dobre samopoczucie. Zupełnie inne zdanie mogą mieć na ten temat dzieci. Bywa, że w wieku przedszkolnym są przekonane o tym, że obcinanie włosów boli – skoro rozczesywanie nie jest przyjemne, to jakie ma być cięcie? W tym tygodniu przedszkolaki ” przeniosły się do salonu fryzjerskiego”. Przez cały tydzień dzieciaki zapoznawały się z narzędziami pracy fryzjera, nazwami fryzur, akcesoriami używanymi do tworzenia fryzur oraz dekoracją salonu fryzjerskiego. miały też okazję dzielić się własnymi doświadczeniami.

 Na koniec tygodnia fryzjerskiego odwiedziliśmy  prawdziwy Salon Fryzjerski znajdujący się  pobliżu Przedszkola.  Panie fryzjerki przybliżyły  dzieciom zawód fryzjera, opowiedziały o rożnych akcesoriach i narzędziach potrzebnych do tej pracy. Chętne dzieci użyły specjalnego lakieru do włosów . Mieliśmy również okazję zajrzeć i zobaczyć jak pracuje Pani kosmetyczka, która właśnie wykonywała manicure hybrydowy.

Dziękujemy  za poświęcony czas, może ktoś z nas zostanie w przyszłości fryzjerem.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Drodzy rodzice
Ważne informacje

Drodzy rodzice!!!!

 

Zgodnie z rekomendacją Ministerstwa Edukacji Narodowej w dniach 12-13 Marca 2020 r. Przedszkole będzie otwarte w godzinach 6:30 - 16:15 w ramach bezpieczeństwa prosimy o nieprzyprowadzanie dzieci, które mają zapewnioną opiekę w domu.

 

Prosimy o zabranie wszystkich rzeczy dziecka z szatni.

 

Od 16-25 marca (środa ) 2020 r. Decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej Przedszkole jest nieczynne. O dalszych informacjach i decyzjach będziemy informować Państwa na stronie internetowej Przedszkola.

Dzień Babci i Dziadka
Dzień Babci i Dziadka

   Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka odbyła się 14 lutego 2020. Nasi wspaniali goście  przybyli, bardzo licznie.
    Ukochanym babciom i dziadkom dziękowano za cierpliwość, opiekę i czas, jaki poświęcają swoim wnuczętom oraz za ogrom bezinteresownej miłości. Przedszkolaki bardzo wdzięcznie i szczerze wyraziły swoje przywiązanie i szacunek kochanym Babciom i Dziadkom prezentując program artystyczny pt. „Opowieść o niebieskim kapturku”.

    Swoim najbliższym dzieci  wręczyły niespodzianki przygotowane w przedszkolu – łapacze dobrych snów.  Uroczystość zakończono wspólnym poczęstunkiem przy stole.

    Był to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale także dla zaproszonych gości, dzień pełen wzruszeń, uśmiechów, radości.

 

>> GALERIA ZDJĘĆ <<

Walentynki
Walentynki

14  luty był dla przedszkolaków z Przedszkola prawdziwym, walentynkowym  dniem miłości i przyjaźni pełnym  miłych wrażeń. Każdy podekscytowany czekał z niecierpliwością na walentynkę. I każde dziecko trzymało ich nawet kilka ,  nawet nasze Ciocie :) To był dzień pełen wrażeń.

 

>> GALERIA ZDJĘĆ <<

 

Zimowa olimpiada
Z "życia" przedszkola

W drugim tygodniu ferii w naszym przedszkolu odbyła się zimowa olimpiada. Na wzór olimpijskich tradycji rywalizacje poprzedziła ceremonia otwarcia z uroczystym wniesieniem znicza, przemarsz i prezentacja drużyn. Zmagania sportowe zaczęły się od ślubowania sportowców i odśpiewania przedszkolnego hymnu olimpijskiego. Konkurencje „ zimowe” musiały być przeprowadzone w przedszkolu , bo zima chyba o nas zapomniała. Jednak wyobraźni nam nie brakuje , były zatem konkurencje: saneczkarstwo, biathlon, biegi narciarskie, hokej na lodzie , skeleton.  Dawaliśmy z siebie wszystko, zachowując zasady fair- play. We wszystkich konkurencjach kibicowali nam koledzy i koleżanki.  Za swój wysiłek otrzymaliśmy medale olimpijskie i mogliśmy stanąć na podium.

WSZYSCY ZOSTAIIŚMY ZWYCIĘZCAMI !

 

 

>> GALERIA ZDJĘĆ <<

 

Bal karnawałowy
Bal karnawałowy

    Karnawał to czas, na który czekają najmłodsi. To moment, kiedy można przebierać się do woli! Zabawy karnawałowe dla dzieci to, przede wszystkim, możliwość przeistaczania się w inne osoby.

   W dniu 31.01.2020 w naszym przedszkolu odbył się "Bajkowy bal karnawałowy”. Pracownicy przedszkola dołożyli wszelkich starań, by wystrój sali balowej wprowadził dzieci w radosny, bajkowy nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek,  można było spotkać wróżki, księżniczki, delikatne motylki, rycerzy, smoka, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana... Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci.

  Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom, a to było głównym celem tego balu. Dziękujemy dzieciom  i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

>> GALERIA ZDJĘĆ << 

ArtKubica - Warsztaty muzyczne
ArtKubica - Warsztaty muzyczne

13 styczna w naszym przedszkolu odbyły się kolejne warsztaty muzyczne z cyklu, który ma na celu promocję sztuki wśród dzieci. Tym razem przedszkolaki zobaczyły spektakl łączący ze sobą grę na instrumentach strunowych z elementami tańca flmanco. 

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Życzenia Świąteczne
Ogłoszenia

W ten wyjątkowy, świąteczny czas pragniemy życzyć Państwu pogonych, ranosnych oraz spędzonych w rodzinnym gronie Świąt Bożego Narodzenia, a także sukcesów w nadchodzącym Nowym Roku.

 

Wigilia 2019
Wigilia 2019

Jak co roku, zgodnie z tradycją, w Domu Weselnym "Irena" odbyło się Spotkanie Wigilijne dla dzieci z naszego przedszkola oraz rodziców. 

Przedszkolaki wystawiły dla rodziców przedstawienie o tematyce świątecznej. Następnie same mogły doświadczyć bycia widzami, ponieważ Teatr Magmowcy wsytawił dla dzieci świąteczny spektakl. Wszyscy zjedliśmy razem wigiliny posiłek, po którym odwiedził nas Święty Mikołaj, aby wręczyć dzieciom prezenty.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Świąteczne przygotowania
Z "życia" przedszkola

Przygotowania przedszkolaków do Świąt Bożego Narodzenia

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Szlachetna Paczka
Szlachetna Paczka

Już po raz kolejny Niepubliczne Przedszkole Entliczek Pentliczek wsparło Szlachetną Paczkę. To już nasza tradycja. Będziemy to robić do końca świata i jeden dzień dłużej. Prezenty trafiły do wybranej osoby. Mamy nadzieję, że rozświetlą Jej świąteczny czas.

Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy przyczynili się do tego, że osoba wybrana przez nas będzie miała radosne Święta.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

 

Mikołajki
Mikołajki

Dnia 6 grudnia wyruszyliśmy na poszukiwania śladów obecności Mikołaja w przedszkolu. Przyszedł do nas w nocy i zostawił słodkości w szatni. Obeszliśmy całe przedszkole, aż w końcu znaleźliśmy wskazówkę koło drzwi w korytarzu- znowu zgubił czapkę!!!!, a pod choinką zabawki dla przedszkolaków!!!!!!

Mikołaju! Twoja czapka czeka na Ciebie w biurze rzeczy znalezionych.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

 

Spotkanie z Panem Policjantem
Spotkanie z Panem Policjantem

POMAGA SZUKAĆ LUDZI

KIEROWCÓW PILNUJE

JEST ZAWSZE TAM, GDZIE

KTOŚ POMOCY POTRZEBUJE

 

 

Tematem spotkania z Panem Policjantem  było utrwalenie zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w domu i przedszkolu. Następnie gość wytłumaczył dzieciom, jak należy zachowywać się w kontaktach z obcymi ludźmi oraz do kogo się zwracać w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad zaproszonego gościa.

Zapraszamy do oglądania galerii.

 

Zabawy andrzejkowe
Zabawy andrzejkowe

W piątek  29 listopada  w naszym Przedszkolu odbyły się zabawy Andrzejkowe. Dzieci poznały zwyczaje obchodzenia andrzejek poprzez zabawę. Na początku poznaliśmy tradycyjne obrzędy andrzejkowe ,  ciągnięcie karty "Kim będę?", odczytywanie symboli czy ciągnięcie gwiazdki z imieniem chłopca lub dziewczynki. Najbardziej podobała się zabawa z kapciami - które wędrowały przez całą salę do drzwi - który pierwszy przekroczył próg.

Podczas zabawy towarzyszyła nam miła atmosfera.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

 

Dzień Pluszowego Misia
Dzień Pluszowego Misia

Miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka. Małe, duże, z długimi uszami czy bez – wszystkie gotowe do przytulania. .
W naszym przedszkolu  wszystkie misie świętowały swoje urodziny  25  listopada. Tego dnia wszyscy przynieśli swoje ukochane przytulanki. 
Zabawa  zaczęła się od poznania historii misia, później były misiowe konkursy, zagadki, wspólne tańce. 

To był dzień  pełen  uśmiechu oraz wspólnej zabawy.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

 

Bezpieczny Przedszkolak
Z "życia" przedszkola

Serdecznie gratulujemy Hubertowi Zulewskiemu za zdobycie wyróżnienia w VII Turnieju Wiedzy pod hasłem " BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK.

Pamiętamy o prawach dziecka
Z "życia" przedszkola

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

"Przedszkolacy - mali Polacy"
"Przedszkolacy - mali Polacy"

8 listopada w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka, w którym uczestniczyli rodzice oraz zaproszeni goście. Swoja obecnością zaszczycił nas również Burmistrz Miasta i Gminy Kowalewo Pomorskie Pan Jacek Żurawski.

W kameralnym gronie, w salach kolorowych i pełnych zabawek, dzieci z wielkim zaangażowaniem przedstawiły program artystyczny, którym przekonały wszystkich zaproszonych gości o tym, że zasługują na miano „Prawdziwego Przedszkolaka”. Były tańce, piosenki i wierszyki, prezenty oraz słodki poczęstunek.

Bardzo ważnym wydarzeniem tego dnia był również nasz udział w obchodach rocznicy Odzyskania Niepodległości. O godzinie 11:11 przyłączyliśmy się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej odśpiewując wszystkie cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Nasi mali Patrioci spisali się na medal.

To był niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i wychowawców

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

 

Emocjonalne stworki
Emocjonalne stworki

Tym razem Teatr Magmowcy opowiedział dzieciom o stworkach- Emocjach!  Gniew, Radość, Smutek i Strach często dopadają nas w różnych sytuacjach. Jak sobie z nimi radzić ? Gdzie szukać pomocy ? Narratorzy wraz z dziećmi postarali się opanować  te niewidzialne stworki, które mieszkają w każdym  z  nas.  Cała historia była bardzo ciekawa i bardzo nam się spodobała.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

 

Koncert muzyczny
Z "życia" przedszkola

W dniu 05.11.2019 w naszym przedszkolu odbyły się kolejne warsztaty muzyczne będące wyjątkowym spotkaniem z instrumentami muzycznymi . Wraz z muzykami przenieśliśmy się do czasów rycerstwa i bitew z tego okresu. Poznaliśmy dźwięk rogu, na którym grali niegdyś myśliwi. Do tego muzykę balową, dworską, która jest niezwykle dostojna i piękna. Podczas spotkania dzieci miały możliwość poznania instrumentu jakim jest fagot- jego wygląd, budowę i brzmienie.

Przedszkolaki słuchały też krótkich utworów i brały udział w zabawach muzyczno – tanecznych- zatańczyliśmy taniec robotów a na koniec uroczyście odśpiewaliśmy hymn narodowy.

To spotkanie sprawiło wszystkim dużo radości.

Pamiętamy o grobach zmarłych
Z "życia" przedszkola

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Moja Mała Ojczyzna
Z "życia" przedszkola

Edukacja regionalna  jest niezwykle ważna i ma na celu związanie dzieci z ich rodzinnym środowiskiem i dziedzictwem kulturowym własnego miasta, wsi i okolic, z których pochodzą. Odbywa się to poprzez zapoznawanie z historią dziejów tej ziemi, zachowanymi obiektami architektonicznymi, zabytkami kultury i pomnikami przyrody. Przedmiotem szczególnego zainteresowania są dawni i obecni mieszkańcy związani z losami miasta i okolicznymi wsiami, przejaw tutejszych tradycji, zwyczajów i obrzędów ludowych oraz osobliwości języka.

„Mała ojczyzna” to najbliższy świat dziecka, w którym żyje ono na co dzień, to najbliższy krajobraz, wszystko to, co obecne : przyroda, ludzie i stworzona przez nich kultura. To ich małe państwo, które jest częścią większej całości, graniczy z innymi małymi ojczyznami, wspólnie tworząc krainy i regiony, a potem jeszcze duża ojczyznę.

Wyruszyliśmy zatem na wycieczkę śladami zabytków naszego miasta. To była niezwykle pouczająca lekcja geografii.

 

Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej

Obchody Dnia Edukacji Narodowej w naszym przedszkolu. 

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Jesienny spacer
Z "życia" przedszkola

Marchewkowo-jabłkowy tydzień
Marchewkowo-jabłkowy tydzień

W minionym tygodniu w naszym przedszkolu na talerzach królowały marchewka i jabłko, które jedliśmy codziennie pod różną postacią. Chrupalismy na surowo, a także gotowane do obiadu. Najbardziej jednak smakował nam pyszny mus z marchwii i jabłka z dodatkiem miodu. Mniam ! - same witaminki.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Dzień Chłopaka
Dzień Chłopaka

Od najmłodszych lat uczymy dzieci aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny, czy też przedszkola. Równie ważne jest swięto wszystkich chłopców, które obchodzimy 30 września. Ten dzień był szczególny dla chłopców z naszego przedszkola. Dziewczynki wrwczyly im dyplomy, złożyły życzenia i ucalowaly. Były także pyszne galaretki dla wszystkich.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

2,953,773 unikalne wizyty