13.08.2022 20:40
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Zajęcia dodatkowe

ZAJĘCIA RYTMICZNO-MUZYCZNE

 

Zajęcia prowadzone są raz w tygodniu w każdej z grup. Mają na celu rozwijanie muzykalności dzieci oraz kształtowanie wrażliwości muzycznej, poczucia rytmu i słuchu.  Zabawy ruchowe przy muzyce zapobiegają wadom postawy. Uczą również umiejętności współpracy w grupie.

 

 

JĘZYKI OBCE NOWOŻYTNE: JĘZYK ANGIELSKI ORAZ JĘZYK NIEMIECKI

 

Nauka języków obcych w latach wczesnoszkolnych buduje fundamenty do osiągnięcia w późniejszym okresie swobody operowania językami. Lekcje te w połączeniu z zabawą dają dziecku szansę do opanowania prostych wyrażeń oraz słówek w języku angielskim oraz niemieckim. Przedszkolaki oswajają się z brzmieniem języków obcych, co zmniejsza ich niechęć do ich nauki w późniejszych latach.

 

 

ZAJĘCIA PLASTYCZNE

 

Zajęcia plastyczne są doskonałym ćwiczeniem manualnym, który jest wstępem do nauki pisania. Uczą także spostrzegawczości, obserwacji. Dziecko poprzez rysunek pokazuje świat ze swojego punktu widzenia. Dzięki temu łatwo jest wychwycić nastrój przedszkolaka. Najważniejszym aspektem tych zajęć jest pewność dziecka, że umie coś samo tworzyć.

 

 

ZAJĘCIA WSPIERAJĄCE

 

W roku szkolnym 2017/2018 będą odbywały się zajęcia wspierające w ramach programu  „Już potrafię”.

Zgodnie z ustaleniami Rady Pedagogicznej uczestniczyć w nich będą mogły dzieci posiadające trudności,  bądź orzeczenie.

Głównym celem zajęć jest wspomaganie wszechstronnego i harmonijnego rozwoju uczniów poprzez wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci z trudnościami w zakresie uczenia się, zdobywania nowych wiadomości oraz opanowania treści przedszkolnych. Zadania będą dostosowane do możliwości dziecka, trudności będą stopniowane poprzez przechodzenie od zadań łatwiejszych do trudniejszych, od prostych do złożonych.

Zajęcia będą się odbywały kilka razy w tygodniu, zgodnie z przyjętym harmonogramem.

2,953,576 unikalne wizyty