19.08.2022 23:30
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Powitanie
WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA
WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA

WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA

 


Każde dziecko uczęszczające do przedszkola powinno być wyposażone w (zw. „wyprawkę przedszkolaka”)

 

 
Oto skład wyprawki:

1. Blok techniczny biały duży A3 ( dwie sztuki)
2. Blok techniczny biały mały A4 ( trzy sztuki )
3. Blok techniczny kolorowy duży A3 ( dwie sztuki)
4. Blok techniczny kolorowy małyA4 (cztery sztuki)
5. Kredki ołówkowe Bambino duże min. 12 kolorów ( jedna sztuka)
6. Plastelina (Astra) duża 12 kolory ( dwie sztuki)
7. Kleje w sztyfcie ( osiem sztuk, żelowe)
8. Farby plakatowe 12 sztuk (jedna sztuka)
9. Dwa ołówki
10. Dwie ryzy papieru
11. Dwie ostrzynki (na grube i cienkie kredki)
12. Teczka z gumką — miękka (podpisana imieniem i nazwiskiem)
13. Kapcie na rzepy
14. Chusteczki higieniczne wilgotne i suche (wyciągane)
15. Ubrania na zmianę (dostosowane do panującej pory roku)
16. Pędzelek do farb (gruby i cienki)
17. Nożyczki


 

 
Rodzeństwa uczęszczające do przedszkola przynoszą jedną wyprawkę z wyjątkiem teczki, kapci, chusteczek oraz ubrań na zmianę.

Wycieczka
Wycieczka

Fort IV - Twierdza Toruń zdobyty!

 

Serdecznie dziękujemy Państwu Magdalenie i Przemysławowi Groszewskim za ufundowanie przejazdu autokarem oraz Pani Annie Rzeźniczek za upieczenie pysznych drożdżówek dla wszystkich dzieci. Bez Was wycieczka nie byłaby taka udana.

 

>GALERIA ZDJĘĆ<


Pożegnanie absolwentów
Pożegnanie absolwentów

W czwartek 30.06.2022 odbyło się uroczyste pożegnanie dzieci , które już od września rozpoczną nakę w I klasie Szkoły Podstawowej. Kolejna grupa naszych wychowanków wyruszy w dalszą drogę. Jak zawsze były to dla nas bardzo ważne i wzruszające chwile.

Na spotkanie absolwentow przybyli rodzice , którzy z łezką w oku oglądali program artstyczny wykonany przez grupę "Pszczółek". Przedszkolaki po raz kolejny zaprezentowały swoje umiejętności recytatatorskie i wokalne. Następnie zostały wręczone książki z dedykacją , dyplomy ukończenia przedszkola oraz pamiątkowe zdięcia absolwentów grupowe oraz w togach i biretach. Życzyliśmy przyszłym uczniom sukcesów na dalszym etapie edukacji.

 

Pani Sylwia Sadowska podziękowała rodzicom absolwentów za współprcę i pomoc w realizacji różnych przedsięwzięć. Natomiast rodzice skierowali słowa wdzięczności i podziękowania dla nauczycieli oraz pracowników przedszkola. Uroczysty dzień zakończył się słodkim poczęstunkiem.

 

Drodzy absolwenci - życzymy Wam udanych wakacji i powodzenia w szkole.

 

 

>GALERIA ZDJĘĆ<

 

Zapraszamy do obejrzenia materiału ze spotkanie na youtubie: 


>LINK DO FILMIKU<


Konkurs plastyczny " Wakacyjne Marzenie "
Konkurs plastyczny " Wakacyjne Marzenie "

Jak co roku spotykamy się na wspólnych zmaganiach plastycznych o tematyce wakacyjnej. W dniu 22.06.2022 w Niepublicznym Przedszkolu Entliczek Pentliczek odbyła się już IX edycja konkursu plastycznego pt . " Wkacyjne Marzenie".


W konkursie wzięły udział 4 drużyny z przedszkoli : Oddział "0" w Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim , Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim , Zespół Szkolno -Przedszkolny w Ostrowitem i Niepubliczne Przedszkole Entliczek Pentliczek w Kowalewie Pomorskim.

Uczestnikami konkursu były dzieci w wieku - 3 i 4 lat. Każda drużyna składała się z jednego dziecka i nauczyciela , który był opiekunem oraz brał czynny udział w tworzeni prac koordynując pracę dziecka . Prace były tworzone na kolorowych kartkach A3 a technika była dowolna. Na wykonanie przeznaczono 30 min. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało Jury w składzie : Przedstawiciel Władzy Lokalnej Radna pani Jolanta Wypych oraz przedstawiciel rodziców pani Helena Kraśniewska. Jury postanowiło jednogłośnie wyróżnić wszystkich uczestników konkursu , przyznając następujące nagrody:

 

I miejsce : Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ostrowitem

II miejsce : Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim, Niepubliczne Przedszkole Entliczek Pentliczek w Kowalewie Pomorskim oraz Oddział "0" w Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim .

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i gratulujemy pięknych prac.

 

>GALERIA ZDJĘĆ<


Warsztaty muzyczne
Warsztaty muzyczne

Warsztaty muzyczne Kubica-Art.

 

>>GALERIA ZDJĘĆ<<


Dzień Dziecka
Dzień Dziecka

W środowe przedpołudnie wszystkie dzieci z naszego przedszkola radośnie obchodziły swój ulubiony dzień czyli Dzień Dziecka. Z uśmiechami na buziach uczestniczyły w zabawach muzyczno - ruchowych a także brały udział w malowaniu twarzy. Były słodkości i lody . Na zakończenie tego wesołego i pełnego wrażeń dnia odwiedził nas Pan Burmistrz Miasta Kowalewa Pomorskiego - Jacek Żurawski i wręczył Pani Dyrektor prezenty dla wszystkich dzieci, za co serdecznie dziękujemy.

 

>GALERIA ZDJĘĆ<


Dzień Rodziny
Dzień Rodziny

 "Dzień Rodziny " z takim programem artystycznym dzieci z Niepublicznego Przedszkola Entliczek Pentliczek wystąpiły z okazji Dnia Mamy, Dnia Taty oraz Dnia Dziecka .  W wystąpieniu  artystyczno  muzycznym przedszkolaki z grupy Biedronek i Pszczółek zaprezentowły wierszyki oraz piosenkę pt."Cudownych rodziców mam ". Pod opieką naczycieli z ogromnym zaangażowaniem przygotowywały się do swoich ról  wiedząc  , że przedstawienie to dedykowane jest ukochanym Rodzicom. Święto Rodziny to wyjątkowy czas ,  nie tylko dla dzieci , lecz również dla Rodziców . To czas pełen wzruszeń i porywu serca. Po części artystycznej dzieci wręczyły Rodzicom własnoręcznie , starannie wykonane upominki i wszyscy udaliśmy sie na pyszny poczęstunek .W drugiej czesci spotkania  odbyły się  wspólne konkursy  i zabawy , które poprowadził  Teatr Magmowcy. Ta uroczystość sprawiła wszystkim wiele radości ,niezapomnianych wrażeń oraz mile  spędzonych chwil.

 

>GALERIA ZDJĘĆ<


 

Szkoła muzyczna
Szkoła muzyczna

Dnia 19.05.2022  grupa Biedronek i Pszczółek udała się z wizytą do Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia  w Kowalewie Pomorskim ,która znajduje się nieopodal naszego przedszkola. Dzieci wysłuchały gry na poszczególnych instrumentach: Krzysztof Sypek kontrabas, Zofia Zalewska gitara, Kaja Papierska fortepian a także piosenki , którą zaśpiewała Ewa - uczennica Szkoły Muzycznej . Kto wie może wśród naszych przedszkolaków są przyszli adepci sztuki muzycznej? Na zakończenie dzieci zwiedziły  całą szkołę , mogły zobaczyć jak uczą się przyszli artyści.

 

>GALERIA ZDJĘĆ<


Warsztaty muzyczne
Warsztaty muzyczne

 Po południu w naszym przedszkolu odbyły się także warsztaty muzyczne  pt."Daj głos" zajęcia poprowadziła grupa Kubica Art. Promocja Sztuki. Podczas koncertu dzieci wysłuchały bajki operowej "Królewna Śnieżka" gościem specjalnym była Pani Weronika Kober śpiewaczka sopran operowy. Instrumentami przewodnimi były pianino i altówka.To spotkanie sprawiło wszystkim dzieciom wiele radości.

 

>GALERIA ZDJĘĆ<


Wizyta z Hogwartu
Wizyta z Hogwartu

W przedszkolu mieliśmy ostatnio wizytę studenta z Hogwartu! Jest to uczelnia kształcąca młodych czarodziejów, w której studiował znany nam wszystkim Harry Potter.

 

>GALERIA ZDJĘĆ<


Dzień Ziemi
Dzień Ziemi

Jak co roku wybraliśmy się w teren by zazielenić naszą planetę. W tym roku posadziliśmy piękne ukwiecone i miododajne krzewy Hibiskusa u Państwa Ratajskich.


>GALERIA ZDJĘĆ<


Zając wielkanocny
Zając wielkanocny

Zając wielkanocny w naszym przedszkolu!

 

>GALERIA ZDJĘĆ<


Teatr
Teatr

Dnia 14.04.2022r. nasze przedszkole odwiedził Teatr Magmowcy, który przygotował dla dzieci spektakl taneczno- muzyczny pt. „Ważne numery”.  Spektakl opowiadał o wydarzeniach, które miały miejsce przy straganie Pani Cybulskiej. Opowiadał o zaginięciu małego pieska, jego chorobie, jak również o pożarze. Na szczęście zawsze na miejscu był dzielny policjant Ignacy, który razem z dziećmi przebranymi za pogotowie, straż pożarną, policję, straż miejską oraz ratowników medycznych ruszał na pomoc Pani Cybulskiej.

Po spektaklu nasze przedszkole odwiedził zajączek wielkanocny, który przyniósł dla dzieci upominki.

To spotkanie sprawiło wszystkim dużo radości.

 

 >GALERIA ZDJĘĆ<


Warsztaty muzyczne
Warsztaty muzyczne

Dnia 5 kwietnia 2022r. w naszym przedszkolu odbyły się kolejne warsztaty muzyczne będące wyjątkowym spotkaniem z instrumentami muzycznymi pt. „Muzyczne jajo”. Zajęcia poprowadziła grupa Kubica Art. Promocja Sztuki.

 

Podczas koncertu muzycznego dzieci  wysłuchały muzycznej opowieści o tajemniczym jajku, z którego wykluł się smok.  Instrumentami przewodnim podczas warsztatów muzycznych były: pianino i fagot.

Spotkanie muzyczne sprawiło wszystkim wiele radości.


 >GALERIA ZDJĘĆ<


Sadzimy bratki
Sadzimy bratki

Sadzimy bratki! 

 

>GALERIA ZDJĘĆ<
Konkurs wiedzy o gospodatstwie
Konkurs wiedzy o gospodatstwie

Dnia 30.03.2022r. w grupie „Biedronek” odbył się konkurs wiedzy o gospodarstwie. Dzieci zostały podzielone na drużyny. Podczas konkursu przedszkolaki odpowiadały na pytania związane z gospodarstwem, zwierzętami oraz uprawami. W trakcie konkursu dzieci również układały puzzle przedstawiające zwierzęta oraz rozpoznawały odgłosy zwierząt wiejskich. 

Na zakończenie konkursu każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz skromny upominek. 

 

>GALERIA ZDJĘĆ<Żegnamy zime
Żegnamy zime

Żegnamy zimę - witamy wiosne!

 

>GALERIA ZDJĘĆ<


Akcja "Dzieci Dzieciom"
Akcja "Dzieci Dzieciom"

W ramach realizacji naszej corocznej akcji" Dzieci Dzieciom" w tym roku pomagamy naszemu sąsiadowi - Ukrainie.

 

>>GALERIA ZDJĘĆ<<


Dzień kobiet
Dzień kobiet

Jeden z najważniejszych dni dla każdego mężczyzny w ciągu roku. Dzień kobiet w naszym przedszkolu.

 

>>GALERIA ZDJĘĆ<<


Wiosenny pokaz mody
Wiosenny pokaz mody

Dnia 2 marca 2022r. grupa Biedronek na zajęciach rozmawiała nt. mody wiosennej. Podczas zajęć dzieci wraz z ciociami przygotowały stroje, które później zaprezentowały podczas pokazu „Mody Wiosennej”, na który zaprosiły grupę Pszczół wraz z ciociami.

Biedronki podczas pokazu poczuły się, jak modele i modelki na wybiegu.

Zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości.

 

>>GALERIA ZDJĘĆ<<


Koncert muzyczny
Koncert muzyczny

Dnia 3 marca 2022r. w naszym przedszkolu odbyły się kolejne warsztaty muzyczne będące wyjątkowym spotkaniem z instrumentami muzycznymi pt. „Wiolonczela szuka wiosny”. Zajęcia poprowadziła grupa Kubica Art. Promocja Sztuki.

 

Podczas koncertu muzycznego dzieci  wysłuchały muzycznej opowieści o myszce, która poszukiwała wiosny i jej panu, który potrafił grać na wiolonczeli.  Instrumentami przewodnim podczas warsztatów muzycznych były: pianino, wiolonczela i altówka.

Spotkanie muzyczne sprawiło wszystkim wiele radości.

 

>>GALERIA ZDJĘĆ<<


Spektakl teatralny
Spektakl teatralny

Dnia 23.02.2022r. nasze przedszkole odwiedził Teatr Magmowcy, który przygotował dla dzieci spektakl taneczno- muzyczny pt. „O bałwanku, który miał gorące serce”.  Pełna humoru opowieść o sile miłości i przyjaźni pozostanie z nami na długo, a wyznanie miłości dwóch bałwanków rozbrzmiewa w naszych uszach.

To spotkanie sprawiło dużo radości przedszkolakom, jak i ich opiekunom.

 

>>GALERIA ZDJĘĆ<<


Walentynki
Walentynki

Walentynki w naszym przedszkolu. :)

 

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Warsztaty muzyczne
Warsztaty muzyczne

Dnia 10 lutego 2022r. w naszym przedszkolu odbyły się kolejne warsztaty muzyczne będące wyjątkowym spotkaniem z instrumentami muzycznymi pt. „Dzika Afryka”. Zajęcia poprowadziła grupa Kubica Art. Promocja Sztuki.


Podczas koncertu muzycznego dzieci  wysłuchały muzycznej opowieści o afrykańskim księciu Alim z Mali, który chciał zostać muzykiem i potrafił grać na wielu afrykańskich instrumentach.  Instrumentami przewodnim podczas warsztatów muzycznych były: djembe- bęben, balafon, kalimba, ngoni i grzechotka.

Spotkanie muzyczne sprawiło wszystkim wiele radości.


>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Dzień Babci i Dziadka
Z "życia" przedszkola

Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka odbyła się 3 lutego 2022r. Po raz kolejny przez pandemię, uroczystość odbyła się w przedszkole, bez obecności rodziców i dziadków.
Ukochanym babciom i dziadkom dziękowano za cierpliwość, opiekę i czas, jaki poświęcają swoim wnuczętom oraz za ogrom bezinteresownej miłości. Przedszkolaki bardzo wdzięcznie i szczerze wyraziły swoje przywiązanie i szacunek kochanym Babciom i Dziadkom prezentując program artystyczny pt. „Za co babcie i dziadka kochamy”.


Był to dzień niezwykły, dzień pełen wzruszeń, uśmiechów oraz radości.

 

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia programu artystycznego w wykonaniu naszych przedszkolaków:

>LINK DO FILMIKU<


Bal karnawałowy
Bal karnawałowy

W dniu 26.01.2022r. w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, księżniczki, smoka, kotki, pirata, policjantów, Spider-Mana, Batmana… Na balu pojawił się również Harry Potter. Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci.

Podczas balu nauczycielki czuwały nad bezpieczeństwem dzieci  oraz przestrzeganiem wytycznych związanych z panującą pandemią koronawirusa. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom, a to było głównym celem tego balu. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

 

>>GALERIA ZDJĘĆ<<


Koncert muzyczny
Koncert muzyczny

Dnia 19 stycznia 2022r. w naszym przedszkolu odbyły się kolejne warsztaty muzyczne będące wyjątkowym spotkaniem z instrumentami muzycznymi pt. „Koncert zwierząt”. Zajęcia poprowadziła grupa Kubica Art. Promocja Sztuki.

Podczas koncertu muzycznego dzieci  wysłuchały muzycznej opowieści o planie filmowym, na którym nagrywano film o dżungli i piratach. Dzieci uczyły się tańców zwierząt żyjących w dżungli. Podczas koncertu dzieci przenosiły się na różne kontynenty i poznawały nazwy zwierząt, które na nich żyją.  Instrumentami przewodnim podczas warsztatów muzycznych były: pianino i puzon.

Spotkanie muzyczne sprawiło wszystkim wiele radości.

 

>>GALERIA ZDJĘĆ<<


Spotkanie wigilijne
Spotkanie wigilijne

Po raz kolejny  ze względu na pandemię, Spotkanie Wigilijne odbyło się w przedszkolu bez obecności rodziców.

Dzień 21 grudnia 2021 roku był dla przedszkolaków i ich wychowawców dniem pełnym wrażeń.

Na początku tego uroczystego dnia dzieci doświadczyły bycia aktorami, ponieważ wystawiły dla rodziców przedstawienie o tematyce świątecznej, które zostało nagrane i zostanie udostępnione rodzicom.

Na zakończenie dnia nasze przedszkole odwiedził Teatr Magmowcy, który wystawił dla dzieci świąteczny spektakl pt. „Era renifera”. Następnie przybył do nas Mikołaj, który wręczył dzieciom prezenty.


>>GALERIA ZDJĘĆ<<

 

Zapraszamy również do obejrzenia filmiku ze spotkania na youtubie:

>LINK DO FILMIKU<


 

Mikołajki
Mikołajki

Dnia 6 grudnia zawitał do nas św. Mikołaj i przyniósł ze sobą prezenty dla wszystkich dzieci. Dziękujemy Panie Mikołaju! 

 

>>GALERIA ZDJĘĆ<<


Andrzejki
Andrzejki

Dzień wróżb z okazji Andrzejek w naszym przedszkolu. 

 

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

 


2,961,398 unikalne wizyty