Bawimy się muzyką

Bawimy się muzyką

„ Z Sali koncertowej do wiejskiej chaty, czyli Muzyczna podróż w czasie” – to kolejna tematyka warsztatów muzycznych, które odbyły się w naszym przedszkolu.

Tym razem w tę ciekawa podróż wyruszyliśmy razem z Kontrabasem – największym instrumentem smyczkowym. Towarzyszyła nam również altówka i skrzypce. Jak się okazało instrumenty te posiadają części ciała, zupełnie jak my – głowę, szyję , ramiona i boczki. I żeby wydobyć z nich dźwięk potrzebujemy smyczka, najczęściej wykonanego z włosia z końskiego ogona.

„ Bajka o kontrabasie, który się przeniósł w czasie” wprowadziła nas wspaniałego świata muzyki ludowej. A tam – Polka do której wystukaliśmy rytm, „Piosenka o Sowie” i wiele innych ludowych brzmień. Na koniec wysłuchaliśmy utworu współczesnych muzyków pt „Zima” Vivaldiego.

Od dawien dawna wiadomo, że muzyka łagodzi obyczaje, uwrażliwia na wartości ludzkie, rozwija uczucia i wyobraźnię, dostarcza dużo radości i piękna, dlatego jest ważnym elementem w pracy z dzieckiem w wieku przedszkolnym. To wychowanie przez sztukę przyczynia się do rozwoju emocjonalnego dziecka, rozwija wrażliwość zmysłową u dzieci. Dlatego obcowanie muzyką jest naprawdę ważne.