Dzieci z Entliczka Pentliczka w wakacje się nie nudzą

Dzieci z Entliczka Pentliczka w wakacje się nie nudzą

Dzieci, które w tym roku wakacje letnie spędzają w naszym przedszkolu nie mają czasu na nudę. Wspólnie się bawimy, śpiewamy gramy na instrumentach oraz tańczymy. Sporo czasu również spędzamy na placu przedszkolnym jeśli tylko pogoda na to pozwala lub też spacerujemy w okolicy przedszkola. Aby rozwijać zainteresowania dzieci wykonujemy również wiele prac plastycznych, które eksponujemy na tablicy w sali.

Dwa pierwsze tygodnie lipca to bardzo ciekawy czas dla przedszkolaków. 12.07.2016 r gościliśmy u nas Panów Policjantów. Lato jest przede wszystkim czasem beztroski, jednak i okresem, w którym pojawiają się różnego typu zagrożenia . Im lepiej się do nich przygotujemy, tym większa szansa, że bezpiecznie wrócimy z wakacji.

Kilkulatek powinien umieć powiedzieć, jak się nazywa i gdzie mieszka. Musi wiedzieć, kogo prosić o pomoc, jeśli się zgubi, konieczna jest też , znajomość numerów alarmowych 999, 997 czy 998 . Malucha trzeba uświadomić, że ta wiedza nie może służyć do zabawy.

Przedszkolak wie, że nie powinien rozmawić z obcymi i nie może oddalić się od rodziców z osobą poznaną na wakacjach. Nie przyjmuje żadnego poczęstunku – chyba, że w obecności rodziców. Dobrze, by dziecko umiało się zachować przy próbie porwania lub ataku zwierzęcia. Za pozycję bezpieczną uchodzi tzw. „na żółwia”.

Kotki i Biedronki wiedzą, że podróżuje się w foteliku samochodowym dla bezpieczeństwa, a nie po to, by uchronić nas przed mandatem i nie wolno nawet na krótkim odcinku drogi z niego rezygnować. W pociągu czy autokarze również obowiązują konkretne zasady. Nie ma wnim miejsca do samotnych spacerów. Jednakże maluchy powinny przede wszystkim wiedzeć, że nigdy nie należy oddalać się od rodziców.

Już teraz jesteśmy gotowi żeby bezpiecznie spędzić wakacje.