Kowalewo Pomorskie – nasze miasto

Kowalewo Pomorskie – nasze miasto

Dziecko poznając swoje miasto, jego zabytki , historię czuje się z nim związane. Warto pokazywać dziecku wszystko to co cenne w naszej miejscowości ponieważ jest to jego miejsce na ziemi, jego „Mała Ojczyzna”.

W dniu 07.04.2016 r. dzieci z „Przedszkola Entliczek­ Pentliczek” wybrały się na spacer po Kowalewie Pomorskim. Celem wycieczki było zwiedzanie różnych ważnych miejsc charakterystycznych dla Naszego miasta. Przedszkolaki zobaczyły Budynek Urzędu Miasta i Gminy, Pomnik Ofiar Wojny, Wieże Narożną miejskich murów obronnych z przełomu XII-XIV wieku, Wieże Ciśnień, Budynek Poczty, Kościół Parafialny pod wezwaniem Św. Mikołaja , Gotycki Filar u podnóża zamkowego.

Po powrocie z wycieczki mogliśmy jeszcze raz zobaczyć zabytki naszego miasta dzięki tablicy multimedialnej.

Kowalewo Pomorskie­ „Naszą Małą Ojczyzną”.