Olimpiada sportowa

Olimpiada sportowa

W czasie ferii, choć nie ma śniegu wcale się nie nudzimy. 12 lutego w naszym przedszkolu odbyła się Olimpiada sportowa. Jak na olimpiadę przystało rozpoczęła się defiladą zawodników. Każdy przedszkolak złożył przysięgę olimpijczyka: „Obiecuję wykonać wszystkie zabawy uczciwie! Nie płakać jeśli nie uda mi się wygrać. Obiecuję, że będę się starać wykonać wszystkie zadania do końca i dokładnie.”.

Dzieci zmagały się w 5- konkurencjach sprawnościowo – zręcznościowych.

1. WORECZKI Każde dziecko ma na wykonanie zadania 1 minutę. Każdy zawodni k ma zawiązana przepaskę na oczy. Na dywanie rozrzucone jest 10 woreczków gimnastycznych. Dziecko na czworakach szuka woreczków.

2. RZUT DO CELU Zawodnicy maja za zadanie trafić piłką do celu.

3. TOR PRZESZKÓD Przejście po skałkach , przez tunel, przez szarfę.

4. SLALOM Z PIŁKĄ Zawodnicy ręką toczą piłkę miedzy pachołkami.

5. PIŁKA GÓRĄ Zawodnicy stoją jeden za drugim. Pierwsze dziecko podaje piłkę górą kolejnemu zawodnikowi , ostatnia osoba przychodzi na początek.

Dzieci z wielką radością i zaangażowaniem brały udział we wszystkich konkurencjach, dopingując się wzajemnie. Nie było przegranych ponieważ wszyscy otrzymali medale olimpijskie, a kapitanowie zwycięskich drużyn stanęli na podium.

Gry i zabawy ruchowe są bardzo ważne w rozwoju dziecka. Dobroczynnego wpływu aktywności fizycznej dziecka na jego zdrowie i samopoczucie nie sposób przecenić. A zatem na co dzień wykorzystujmy naturalne upodobanie dzieci do rywalizacji i dajmy im jak najwięcej okazji do ruchu. Już niebawem kolejna olimpiada. Jeśli pogoda pozwoli – na świeżym powietrzu!