Pamiętamy o naszej historii

Pamiętamy o naszej historii

11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, wpajamy szacunek dla polskich symboli: godła i biało – czerwonej flagi.

W naszym przedszkolu 9 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości.

Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się w sali pszczółek i razem z Paniami odśpiewaliśmy Hymn Narodowy. Obejrzeliśmy prezentację o polskich symbolach narodowych. Wiemy jak wygląda nasza flaga i godło Polski, jak nazywa się pierwsza stolica, kto napisał Mazurek Dąbrowskiego.

Święto Niepodległości stało się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie ono w pamięci naszych „Małych Polaków”. Pozwoli też na przekazanie tej cząstki historii innym dzieciom. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach nasze maluchy uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

Fajnie być Polakiem!