Podchody

Podchody

Dnia 12 lipca 2019 w Naszym Przedszkolu, jak co roku, odbyła się zabawa plenerowa, której celem było promowanie aktywności dzieci w konkurencjach i zabawach sportowych w terenie oraz wykazanie się przedszkolaków znajomością najbliższej okolicy, nazw drzew i krzewów.

W tym roku zabawa była niezwykle tajemnicza. Tym razem Tajemniczy napisał do nas list , gdzie oznajmił nam iż musiał wyjechać z misją specjalną do Egiptu, a nas poprosił o zorganizowanie zabawy w Podchody. I tak drużyna żółta przygotowała dla drużyny pomarańczowej tajemniczą mapę, która opisywała drogę, którą dzieci musiały pokonać odnajdując po drodze ponumerowane koperty ukryte pod drzewami i krzewami. Każda koperta zawierała zadanie sportowe do wykonania przez wszystkich uczestników. Po odnalezieniu koperty i wykonaniu zadania Pani Sylwia odczytywała kolejną wskazówkę z Mapy Przygód napisaną przez grupę „żółtych”.

To nie było łatwe zadanie . Po wielkich trudach wszystkie listy zostały odnalezione, a zadania wykonane. Na zakończenie naszej przygody wszyscy zatańczyliśmy taniec zwycięzców.

Do przedszkola wróciliśmy szczęśliwi, pełni wrażeń i cudownie zmęczeni. Uwieńczeniem naszej przygody był przesłodki poczęstunek – drożdżówka z wiśniami , którą upiekła jedna z mam w porozumieniu z… Tajemniczym;)

To był wesoły dzień…