Spotkanie ze Strażakiem

Spotkanie ze Strażakiem

Wakacyjne laby…..nie w naszym przedszkolu. 😉 My nie tracimy czasu ani zapału do dobrej zabawy. Druga połowa lipca była równie ciekawa dla naszych przedszkolaków.

„…Dzielny strażak nie zwleka,

Zawsze ludziom pomaga.

Jak zostanę strażakiem,

Też tak będę pomagał…”

Zapewne nie jeden chłopiec marzy aby w przyszłości zostać dzielnym strażakiem. Dnia 19 lipca do przedszkola przybył do nas pracownik PSP w Golubiu-Dobrzyniu. Na początku została przeprowadzona próba ewakuacyjna , która zakończyła się pomyślnie , Przybyły gość opowiedział dzieciom czym zajmują się strażacy. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że ich praca nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych, wzywani są także do pomagania zwierzętom. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci utrwaliły sobie numer alarmowy do straży pożarnej i sytuacje, kiedy powinny go używać. Poznaliśmy szereg sprzętów strażackich oraz elementy stroju strażaka, dowiedzieliśmy się do czego służy gaśnica, jak ją obsługujemy. Na koniec przyszedł czas na wspólne pamiątkowe zdjęcie, a dzieci otrzymały odznaki.