VI edycja konkursu Wakacyjne Marzenie

VI edycja konkursu Wakacyjne Marzenie

Wakacje to czas odpoczynku, relaksu i zabawy, którą każde dziecko może sobie wyobrazić w najróżniejszych zakątkach świata, naszego kraju i własnego podwórka. Kolorowe lato obdarowuje nas paletą wspaniałych barw, a wakacyjne krajobrazy i podróże dają nam wiele zachęty do zabawy i twórczości plastycznej.

Co roku jest to także okazja do wspólnego spotkania i zabawy podczas naszych tradycyjnych, związanych z tematem wakacji zmagań plastycznych. 14.06. 2017r. w Niepublicznym Przedszkolu Entliczek Pentliczek odbyła się VI edycja konkursu plastycznego pn. „Wakacyjne Marzenie”. Tym razem pod hasłem „ Wakacyjne Marzenie – wakacje w Afryce”.

W konkursie wzięły udział 4 drużyny z przedszkoli: Oddział Przedszkolny z Wielkiego Rychnowa, Przedszkole Publiczne z Kowalewa Pomorskiego, Gminne Przedszkole z Ostrowitego, Niepubliczne Przedszkole Entliczek Pentliczek z Kowalewa Pomorskiego.

Uczestnikami konkursu były dzieci w wieku – 3 i 4 lat. Każda drużyna składała się z dwójki dzieci oraz nauczyciela, który był opiekunem zespołu i brał czynny udział w tworzeniu prac, koordynując pracę dzieci. Prace były tworzone na białych kartkach bloku technicznego formatu A3. Każdy zespół miał w tym roku do dyspozycji następujące materiały plastyczne, które zapewnił organizator konkursu: farby, pastele oraz plastelina.

Technika prac była dowolna. Na wykonanie prac plastycznych przeznaczono 30 min. Po ukończeniu zadania zaproszono dzieci i opiekunów na poczęstunek, a jury udało się na obrady.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało Jury w składzie: Przedstawiciel Władzy Lokalnej – Radna oraz Członek Komisji do spraw Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia pani Alina Waśko, wieloletni i doświadczony nauczyciel plastyki pani Elżbieta Arbart oraz przedstawiciel rodziców pani Helena Kraśniewska.

Jury postanowiło jednogłośnie wyróżnić wszystkich uczestników konkursu, przyznając następujące nagrody:

I miejsce: Niepubliczne Przedszkole Entliczek Pentliczek w Kowalewie Pomorskim

II miejsce: Publiczne Przedszkole w Kowalewie Pomorskim

III miejsce: Oddział Przedszkolny z Wielkiego Rychnowa

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i gratulujemy pięknych prac. Dziękujemy również Jury za bezinteresowną pomoc w ocenie prac konkursowych i dokonanie wyboru tych najlepszych, a także nauczycielom i opiekunom za współpracę, której rezultatem jest wspaniała wystawa pokonkursowa.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!