Dni Otwarte w przedszkolu

Dni Otwarte w przedszkolu

Posłanie dziecka do przedszkola to dla wielu rodziców trudny moment. Po radości wynikającej z zobaczenia wyników rekrutacji pojawiają się wątpliwości i niepokoje. Niezwykle ważne jest zatem to ,aby ułatwić dziecku dobry start.

22,23 oraz 24 czerwca w Przedszkolu Entliczek Pentliczek odbyły się dni otwarte. W tych dniach z radością gościliśmy kandydatów na przedszkolaków oraz ich rodziców. Była to okazja do wspólnej zabawy dzieci, wzajemnego poznania się i zobaczenia z bliska, jak wygląda dzień w przedszkolu.

Na dzieci i rodziców czekało mnóstwo ciekawych zajęć i atrakcji. Maluchom bardzo spodobały się zajęcia ruchowe przy muzyce, z ciekawością słuchały opowiadań o motylkach i muszelkach, chętnie wykonywały zajęcia plastyczne. Przy niewielkiej pomocy rodziców powstały piękne rumianki i, a kolorowo ozdobione rybki umieściliśmy w naszym wspólnie wykonanym akwarium. Pociechy z uwagą obejrzały na tablicy interaktywnej film edukacyjny o podwodnym świecie. Miały również okazje zobaczyć prawdziwe muszle i posłuchać czy rzeczywiście szumią.

Rodzicom i dzieciom bardzo spodobały się zabawy logopedyczne, które przeplatane były zabawami ruchowymi. Przyszli przedszkolacy dzielnie wykonywali ćwiczenia usprawniające narządy artykulacyjne i świetnie się przy tym bawiły.

Na zajęciach rytmicznych niewątpliwą atrakcją dla małych gości okazała się prezentacja werbla, a chętni Milusińscy mieli okazje zagrać na tym instrumencie.

Doskonale wiemy, że wszystkie dzieci uwielbiają się bawić dlatego nie zabrakło też czasu przeznaczonego na zabawę dowolną w kącikach zainteresowań. Odwiedziliśmy również przedszkolny plac zabaw.

Na pamiątkę pobytu i wspólnych zabaw dzieci o trzymały Dyplom Przedszkolaka . Bogate we wrażenia z uśmiechem opuszczały budynek przedszkola .

Do zobaczenia po wakacjach !!!