Dzień Przedszkolaka

Dzień Przedszkolaka

Dzień 20 września w naszym przedszkolu był pełen niespodzianek, bowiem od najmłodszego aż po starszaka każdy świętował dzień przedszkolaka!

Tego dnia dzieci zostały zaproszone do Domu Kultury w Kowalewie Pomorskim na występ Teatru warszawskiego „Ptasie Melodie” na przedstawienie pt. „Leśna przygoda czyli na ratunek planecie”. Ta niezwykle ciekawa bajka zaprzyjaźnia młodych widzów z tematem ekologii, uczy dzieci wrażliwości, oraz zaszczepia szacunek do przyrody. Przygody przejedzonego Zajączka Strączka i bezdomnej Wiewiórki budzą w dzieciach poczucie odpowiedzialności i empatii, zaś przykład złośliwej Niesfornej Lucynki pokazuje dzieciom niewłaściwe zachowania, które szkodzą ekologii. Dzieci miały także okazje czynnie uczestniczyć w fabule akcji, stając się jednocześnie małymi aktorami.

Po występie artyści zapewnili dzieciom atrakcje i zabawy przy muzyce i udziału w konkursach. Radość, śmiech i głośny uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie.

Świętowanie uświetniła pani Sylwia która zrobiła dzieciom niespodziankę i na deser zjedliśmy pyszne lody.

Święto dzieci dostarczyło im wielu miłych wrażeń i na pewno będą je długo i ciepło wspominać. Bo przecież : „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat!”.