Podchody w Bielsku

Podchody w Bielsku

Jak co roku w wakacje organizujemy zabawę w podchody. Tym razem jednak odbyły się zupełnie w innej scenerii. Na zaproszenie Państwa Dzwonkowskich przedszkolaki wraz ze swoimi Paniami zorganizowały wycieczkę do Bielska – domu Pastwa Dzwonkowskich.

W tym roku zabawa była równie tajemnicza. Zaczęło się od tego, że Pani Sylwia znalazła Mapę Przygód, którą napisał Tajemniczy. Mapa opisywała drogę, którą dzieci musiały pokonać odnajdując po drodze ponumerowane koperty ukryte pod drzewami i krzewami. Każda koperta zawierała zadanie do wykonania przez wszystkich uczestników. Po odnalezieniu koperty i wykonaniu zadania Pani Sylwia odczytywała kolejną wskazówkę z Mapy Przygód napisaną przez Tajemniczego. Po wielkich trudach wszystkie listy zostały odnalezione, a zadania wykonane. Okazało się, że po wykonaniu wszystkich zadań dla dzieci czekała nagroda w postaci pianek i herbatników. Na zakończenie naszej przygody wszyscy odśpiewaliśmy okrzyk zwycięzców: hip, hip, hura.

Ale to był dopiero początek atrakcji tego dnia. Mieliśmy okazję zobaczyć prawdziwe żniwa i prace gospodarzy, koszenie zboża kombajnem, opróżnienie zbiornika ze zbożem.

Następnie rodzice Kamili i Oliwii zabrali nas do swojej „ Kniejówki”. A tam…. bogactwo przeróżnych starodawnych sprzętów: pralka frania, telewizor lampowy, lampy naftowe, tarki do prania, kołowrotek, sierp, kosa, żelazko z dyszą, sztućce, maszyny do pisania, centryfuga, kierzanka do masła, zastawy obiadowe i mnóstwo różnych ciekawych przedmiotów, których my nigdy nie mieliśmy okazji widzieć.

Później przepyszne kiełbaski z grilla i pianki z herbatnikami, zabawa w ogrodzie, wspólne czytanie książki.

Pobyt u Państwa Dzwonkowskich dostarczył nam wiele radości . To był dzień pełen wrażeń spędzony na łonie natury.

Dziękujemy serdecznie za zaproszenie i wspaniałe przyjecie.