Nasi mali aktorzy

Nasi mali aktorzy

13. 04.2018 nasze przedszkole zamieniło się w Teatr. Grupa Biedronek zaprosiła wszystkie dzieci na swoje przedstawienie teatrzyku kukiełkowego pt. „Czerwony Kapturek”. Przybyli goście musieli najpierw w kasie biletowej zakupić bilety, aby później usiąść na specjalnie przygotowanej widowni.

Podczas tworzenia scenografii wszystkie dzieci wykazały się pomysłowością i twórczym zapałem, zaangażowaniem oraz współdziałaniem. Wspólnie wykonaliśmy stroje dla naszych kukiełek i elementy scenografii. Próby przedstawienia odbywały się praktycznie codziennie i stanowiły wspaniałą zabawę. Całe przedstawienie bardzo spodobało się widzom zostało nagrodzone gromkimi brawami.

To był strzał w dziesiątkę, bo już sama realizacja przedsięwzięcia stanowiła atrakcję równą samemu przedstawieniu.

Inscenizowanie utworów literatury dziecięcej ma duże walory wychowawcze, dlatego z całą pewnością nie była to ani pierwsza, ani ostatnia okazja do swobodnego i twórczego działania w naszym przedszkolu.

 

W spektaklu wzięli udział:

REŻYSERIA : Dorota Dębska, Maria Kalinowska

KOSTIUMY : dzieci z grupy Biedronek

SCENOGRAFIA: Kuba Skotarczak

WYSTĄPILI:

Czerwony Kapturek: Lena Łęgowska

Mama: Kamila Dzwonkowska

Babcia: Aleksandra Gręźlikowska

Wilk: Olivier Wieczorkowski

Leśniczy: Patryk Zieliński

Serdecznie dziękujemy rodzicom Kuby Skotarczaka za udostępnienie kukiełek potrzebnych do przedstawienia.

Gratulujemy wszystkim małym aktorom!