Pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe

Pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe

Obecność witamin w diecie dzieci każdego dnia jest konieczna, tym bardziej o tej porze roku. Jesień to pora zbiorów owoców i robienia z nich różnych przetworów oraz potraw . Biedronki ze swoimi paniami postanowiły przekonać wszystkie dzieci, że jedzenie warzyw i owoców nie musi być nudne, a posiłki przygotowane w oparciu o te witaminki ciekawe i bardzo smaczne.

5 października w naszym przedszkolu było smacznie i przede wszystkim zdrowo! Tego dnia przygotowaliśmy szaszłyki owocowe. Przedszkolaki przyniosły świeże owoce: jabłka, gruszki, banany, kiwi, pomarańcze, mandarynki i winogrona, brzoskwinie, ananasa. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy . Maluchy bez problemu poradziły sobie z zadaniem . Przygotowanie deseru dało dzieciom wiele satysfakcji i radości.

Najfajniejsze było nadziewanie owoców na wykałaczkę i oczywiście jedzenie już gotowych owocowych pyszności. A Pszczółki poprosiły nawet o dokładkę.

Ważne jest ukształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat. To czego dzieci nauczą się w domu, w przedszkolu stanie się ich nawykiem w życiu dorosłym i będzie korzystnie wpływało na ich zdrowie.