Wędrująca książka

Wędrująca książka

Drodzy Rodzice informujemy, iż w naszym przedszkolu realizujemy ogólnopolski projekt edukacyjny „Wędrująca książka”. Głównym celem tego projektu jest: rozwijanie zainteresowań czytelniczych, nawiązanie współpracy między przedszkolami oraz rozwijanie kompetencji komunikacyjnych dzieci. W ramach tego przedsięwzięcia przedszkolaki będą uczestniczyć w tworzeniu książek swoich kolegów i koleżanek z innych miast Polski tj.: Pawonków, Stare Miasto, Cigacice, Łódź, Legnica, Marki, Konin, Grajewo,Świnoujście.

„Pszczółki” i „Biedronki” z wielką radością przystąpiły do tworzenia własnej opowieści pt: „Niezwykłe przygody zwykłej Oli. Przedszkolaki wykonały przepiękne rysunki, spośród których poprzez głosowanie wybraliśmy portret dziewczynki. Fragment naszego opowiadania wyruszył już do kolejnego przedszkola, gdzie dzieci dopiszą dalszą część. Z niecierpliwością czekamy na następne książki, które z wielką przyjemnością uzupełnimy naszymi pomysłami, lecz najbardziej ciekawi nas, jak potoczą się losy naszej Oli…

„W małym miasteczku razem z rodzicami, młodszą siostrą Anią i starszym bratem Piotrkiem mieszkała bardzo wesoła, uśmiechnięta dziewczynka o imieniu Ola. Uwielbiała bawić się ze swoim rodzeństwem – cała trójka wcielała się w postaci ukochanych bajkowych bohaterów. Biegali po domu, śmiejąc się i podskakując. Ola niedawno skończyła sześć lat i dołączyła do grupy „Pszczółek” w Niepublicznym Przedszkolu Entliczek Pentliczek. W dniu swoich urodzin dostała od mamy niezwykły prezent, który już na zawsze odmienił jej życie. Mama podarowała jej supermoc… Ola stała się bardzo wyjątkowa, gdyż od tej chwili posiadała moc czarowania oraz potrafiła stawać się niewidzialną. Nikt poza mamą nie wiedział o jej nadprzyrodzonych umiejętnościach. Ola utrzymywała je w tajemnicy. Pewnego dnia, kiedy Ola szła z mamą do przedszkola, stało się coś niesamowitego. Gdy zaczęło padać, Ola pomyślała o tym, że nie chce pomoczyć nowego płaszczyka. W tym samym momencie nad głową dziewczynki pojawił się przepiękny, kolorowy parasol. Ola w pierwszej chwili mocno się wystraszyła, lecz gdy zobaczyła tajemniczy uśmiech mamy zrozumiała, że po raz pierwszy użyła swoich niesamowitych umiejętności. Z radością wkroczyła do przedszkola, nie mogąc się już doczekać spotkania z dziećmi. Ola przywitała się z koleżankami i spędziła z nimi miły poranek na wspólnej zabawie. Cały czas rozmyślała jednak o swojej supermocy.

Już podczas śniadania wydarzyła się kolejna ciekawa historia. Kiedy Michał przez przypadek trącił szklankę z herbatą, Ola jednym mrugnięciem oka zatrzymała przewracającą się szklankę. Dziewczynka działała tak dyskretnie, że nikt nawet nie zauważył, co się stało.

Po dniu pełnym tajemniczych wydarzeń, Ola długo nie mogła zasnąć. Zastanawiała się, jakie przygody mogą ją jeszcze spotkać…”