Dzień bibliotek i bibliotekarza

Dzień bibliotek i bibliotekarza

Dzień Bibliotek obchodzony 8 maja. W naszym przedszkolu obchodziliśmy go 10 maja.

Przez cały tydzień rozmawialiśmy o książkach, jak można zrobić zakładkę, poznaliśmy istotę istnienia Bibliotek i nie tylko, a 10 maja przedszkolaki wraz z wychowawcami udały się na wycieczkę do Publicznej Biblioteki. Dzieci z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami bądź starszym rodzeństwem, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i czytelni dla dorosłych. Dowiedziały się jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały oglądane obrazki. Poznaliśmy także zasadę układania książek na półkach, oglądaliśmy zbiory. Pani bibliotekarka poinformowała nas co trzeba zrobić żeby założyć kartę biblioteczną.

Na zakończenie spotkania w bibliotece dzieci przekazały pani bibliotekarce dwie nowe książki do zbioru bibliotecznego z podziękowaniem za oprowadzenie po świecie książki.

„Lubimy kiedy Pani czyta nam książki” – zgodnie stwierdziły nasze przedszkolaki.

Serdecznie zapraszamy rodziców na wspólne czytanie !!!!!!