Zajęcia otwarte u Biedronek

Zajęcia otwarte u Biedronek

15 maja w grupie Biedronek odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały wizyty rodziców, a podczas zajęć każdy starał się zaprezentować jak najlepiej. Mimo wielu obowiązków rodzice licznie przybyli do naszego przedszkola, by towarzyszyć swoim pociechom. Tematem przewodnim tego dnia była „ Kolorowa Łąka”.

Dzieci miały do wykonania przeróżne zadania. Na początek zagadka wprowadzająca do tematu zajęć, z która wszyscy sobie znakomicie poradzili. Dzieci wysłuchały wiersza I. Salach pt. „ Łąka”. Miały okazję doskonalić mowę poprzez stosowanie dłuższych form wypowiedzi dotyczących tekstu. Następnie doskonaliły spostrzegawczość słuchową rozpoznając odgłosy zwierząt.

Później wyruszyliśmy spacerkiem po łące, którą z powodu złych warunków atmosferycznych sami stworzyliśmy w naszej sali. Naśladowaliśmy mieszkańców łąki, wykonywaliśmy ćwiczenia artykulacyjne znakomicie się przy tym bawiąc. W kolejnym zadaniu pomogliśmy wrócić mieszkańcom łąki do swojego domów. Przeliczaliśmy wszystkie owady i zwierzęta, wskazywaliśmy obrazy graficzne cyfr, kształtowaliśmy słuch fonetyczny dzieląc nazwy zwierząt na sylaby. Zatańczyliśmy tez taniec motyli improwizowany pomysłami dzieci.

Wspólnie z rodzicami stworzyliśmy makiety łąki, na których znalazły się ślimaki i biedronki przygotowane przez dzieci. Nasze prace zostały umieszczone w holu przedszkolnym i można je podziwiać do dziś.

Wszyscy bardzo się starali więc zasłużyliśmy na nagrodę – postanowiliśmy zaprezentować naszym rodzicom nasz nowy sprzęt multimedialny, czyli podłogę interaktywną. Odkrywanie nowych gier sprawiło nam wszystkim wiele radości.

W czasie tych zajęć rodzice mieli możliwość obserwowania swoich pociech podczas zajęć – ich aktywności, koncentracji uwagi oraz zasobu wiedzy i umiejętności. Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w proponowanych formach działalności, dając wyraz swojemu zainteresowaniu i zaangażowaniu w działanie.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za przybycie na zajęcia.

To był wspaniały i radosny dzień!