Zajęcia otwarte u Pszczółek

Zajęcia otwarte u Pszczółek

16 maja Pszczółki gościły na zajęciach swoich rodziców. Tematem przewodnim tego dnia były „Owady”. Do tematu zajęć wprowadziła nas „ Rozśpiewana łąka”. Słuchaliśmy odgłosów zwierząt żyjących na łące i próbowaliśmy je identyfikować. Następnie wykonywaliśmy zadanie matematyczne z biedronkami na podstawie opowiadania Joanny Modelskiej. Doskonaliliśmy dłuższe formy wypowiedzi udzielając odpowiedzi na pytania do tekstu oraz poznaliśmy liczbę 0, oznaczającą zbiór pusty.

Następnie zamieniliśmy się w prawdziwych badaczy przyrody i wyposażeni w lupy wyruszyliśmy do ogrodu na terenie przedszkola aby poznać najmniejsze owady żyjące pod naszymi stopami. Mieliśmy okazję wymienić się własnymi doświadczeniami i zaobserwowanymi spostrzeżeniami . Korzystając z pogody i większej przestrzeni bawiliśmy się z chusta animacyjną wykonując rożne zadania.

W naszym przedszkolu na co dzień gromadzimy rolki po papierach toaletowych, które służą nam jako pomoce do wykonywania prac plastycznych, a tego dnia wykorzystaliśmy je do wykonania pięknych motyli i pszczół , które umieściliśmy w holu przedszkolnym.

Spotkanie z rodzicami upłynęło w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Dzieci miały okazję zaprezentować się jak z najlepszej strony i pochwalić się umiejętnościami i wiadomościami związanymi z omawianym tematem.

Zajęcia otwarte dla rodziców to spotkania dzięki którym możemy zobaczyć jak funkcjonuje nasze dziecko w grupie przedszkolnej, jakie ma problemy i trudności. To czas poświęcony tylko dzieciom. Dobrze jest, gdy mama lub tata uczestniczy w takich spotkaniach. W ten sposób wzmacniamy więzi rodzinne i poczucie wartości naszych pociech. Dajemy sygnał naszym dzieciom, że to co robią codziennie w przedszkolu jest dla nas ważne. Z tego względu bardzo zachęcamy wszystkich rodziców do uczestnictwa w takiej formie spotkań.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych zajęciach otwartych.